http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

מדיה חברתית

אמרו חכמינו "טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים". בתקופתם לא היה youtube. וחבל, כי הכלי הזה עונה על שני הצרכים. גם מראה עיניים וגם משמע אוזניים.

ולמה כל כך חשוב להשתמש בכלי הזה שנקרא "סרטונים".

א. אנשים אוהבים לראות. קל לנו יותר להבין כשאנחנו רואים מאשר רק מקריאה תיאורטית. 

ב. כשאתה עושה סרטון על עצמך, על הפעילות שלך, אנשים רואים מי אתה, רואים את הפעילות שיזמת. זה מוסיף מימד של אמינות ואף של לקיחת חלק בחוויה.

ג. סרטון טוב, שמכיל ערך לצופים כגון - מידע, הדרכה וכו' יכול להזרים הרבה תנועה לאתר.

ד. יוטיוב הוא מנוע חיפוש פופולרי, וגוגל מאד אוהב אותו...

ה. תראו איזה שימוש עושה עיריית תל אביב בכלי הזה. 

 

ובונוס - הסרטון המקסים של רון שמחוני. הוא אומנם בוגר מגמת הקולנוע בעל תיכוני משגב, ואנחנו לא...אבל אין ספק שגם אנחנו יכולים לעשות סרטונים מצויינים.  תראו איך הסרטון הזה ממחיש כמה מראה עיניים ומשמע אוזניים הוא שילוב מנצח!

 

בהצלחה!

 

ותזכורת. ביום רביעי הבא, 17.4 ההרצאה הראשונה בסדנה על מדיה חברתית. צחי צימט ירצה על על פירסום ושיווק באינטרנט, בין היתר גם ביוטיוב, בלינקדאין, באינסטגרם ועוד סוכריות :)

 

 

 

תגובה אחרונה ב-08/04/2013 20:33:43

שלום לכם,

טוב, אז הבנו בסדנה האחרונה שהיתה לנו ששיתוף הוא דבר חשוב. והבנו גם שתמונה עם טקסט עדיפים על טקסט בלבד. ובנוסף הבנו, שסרטון עדיף על תמונה עם טקסט... ולמה? כי אנשים אוהבים לראות, זה הופך את הדברים למוחשים וסרטון טוב, באורך של 90 שניות בערך - יכול להעביר את המסר שלך בצורה הטובה ביותר.

בקישור הזה תוכלו למצוא את כל המידע שאתם צריכים על איך להקים ערוץ ביוטיוב, איפה נמצאות אפשרויות העריכה ועוד.

 

כמה דגשים חשובים:

1. כותרת. הכותרת של הסרטון מאד חשובה כי לפיה ימצאו אתכם, והיא צריכה להיות מספיק אטרקטיבית כדי שיכנסו לסרטון.

2. אורך הסרטון. מקסימום 1.5-2 דקות. אנשים מאבדים ריכוז. 

3. תשתמשו באפשרות ייצוב התמונה. והרי בכל זאת, לא צלמים מקצועיים אנחנו, ולפעמים רועדות לנו הידיים מהתרגשות... ולכן יוטיוב נותנים לנו את האפשרות הזאת.

4. חשוב להוסיף מוסיקת רקע. במיוחד אם לא מדברים כל הזמן. ואל תשכחו להשתמש באפשרות המוסיקה החוקית שיוטיוב נותן לכם. יוטיוב מאד מקפידים בנושא הזה, ומורידים סרטונים ללא רחמים עם כל חשד הכי קטן להפרת זכויות יוצרים.

5. אם נוח לכם לעבוד בעברית - תמיד תוכלו לשנות את שפת הממשק (בתחתית מסך ניהול הסרטון)

6. גם תוכנת העריכה של windows - יוצר הסרטים, היא תוכנה מצויינת וידידותית לעריכה, ואפשר לעשות שם דברים נוספים שלא ניתן לעשות ביוטיוב, כמו למשל שיפור הסאונד (אם למשל יש הקריינות מלווה ברעש) הוספת כותרות בתחילת וסיום הסרט ועוד. אבל זה כנראה בפוסט אחר...

 

אני חושבת שבשלב זה של החיים נסתפק במידע הזה, ואשמח לענות על כל שאלה.

 

להתראות ובהצלחה

 

דפנה כהן

dafnac@013.net