http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

צעירי משגב

 

מסלול  מלגות  חדש של מפעל הפיס - מלגה לשנת לימודית אחת

 

אנו שמחים  להודיעך כי  מפעל הפיס, הפועל למען החינוך בישראל , יעניק 450 מלגות לימודים לשנת לימודים אחת בסך 4.5 מיליון ₪  (10,000 ₪ לכל סטודנט) אשר יתווספו ל-1,000  המלגות לתואר ראשון מלא להם זוכים הסטודנטים מידי שנה.  

 

ההרשמה תתקיים בין התאריכים ה- 15-25.3.2012

 

מסלול המלגות לשנה אחת נועד לסייע לכלל ציבור הסטודנטים בישראל ,  הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה וממצב סוציו אקונומי נמוך וזאת על מנת להרחיב את הסיוע  לאוכלוסיות רבות ומגוונות במימון שנת לימודים אחת בסך 10,000 ₪ .

 

המלגות לשנת לימודים אחת  ישרתו מס' מטרות עיקריות:

  • הרחבת מספר מקבלי המלגות מכל הסוגים ללא הקטנת מספר המלגות המלאות.
  • הענקת האפשרות לכלול אוכלוסיות נוספות שעד כה לא נמצאו זכאיות לקבלת מלגה כמו: סטודנטים לתואר ראשון שאינם שנה ראשונה, סטודנטים שמתחילים ללמוד בסמסטר אביב וכד'.
  • קידום מקצועות שתקופת הלימודים שלהם עולה על 3 שנים (כגון: הנדסה ,רפואה, ראיית חשבון וכדומה) ועזרה ליותר סטודנטים בהשלמת לימודיהם.

 

חלק מהותי של פרויקט מלגות הפיס הינו הקניית ערכים חברתיים של נתינה לקהילה.

לפיכך, בדומה לתנאי קבלת המלגות השנתיות הקבועות, קבלת המלגות החד פעמיות על סך 10,000 ש"ח במסלול החדש מחייבת גם היא כל סטודנט המקבל מלגה לתרום לקהילה 130 שעות התנדבות בשנה .

נשמח אם תוכל לפרסם את דבר הענקת המלגה בקרב תושבים ואוכלוסיות הרלוונטיות ביישובך (מצ"ב ההודעה)  ע"י פרסום מידע  זה באתר  העירייה, בפרסומים השונים, הודעות למוסדות וכו'

לצורך תיאום לינק המקשר בין העירייה לבין אתר הרישום למלגות, אנא צרו קשר עם עידו דב: טל' מס' 03-6940060,  דוא"ל ido.dov@pais.so.il .

 

 

 

בברכה ובכבוד רב,  

                       

     

                                          אלוף (מיל') עוזי דיין

         

אשכול צעירים

אחרי 30 שנים משגב מגיעה לרגע שבו יותר ויותר בנים שצמחו וגדלו כאן, פרחו מן הקן, והקימו קינים משל עצמם, מתחילים לחשוב על העברת הקן המתרחב חזרה הביתה, למשגב. בשורה התחתונה, אנו מרגישים זרם משמח של בנים חוזרים, ונערכים כדי לסייע ולתמוך בתהליך בשני ערוצים: מול היישובים המנהלים את ההרחבות, ומול הצעירים  - שלהם אנו מציעים שירותים שונים, ארועים ייחודיים ועוד, תחת הכותרת 'אשכול צעירים'.

לאחר השחרור מצה"ל מרבית בני המועצה 'מהגרים' אל מרכז הארץ, בשל הזדמנויות התעסוקה הרחבות יותר, הקרבה למוסדות אקדמיים לצורך רכישת השכלה, ובשל מגוון אירועי התרבות. שירותים אלה, כמעט ואינם קיימים במשגב, בשל חוסר תשתיות מתאימות.

הקמנו את 'אשכול צעירים' כדי לתת מענה לבני משגב ולאוכלוסיה הצעירה המתגוררת כאן, להתייחס לצרכיהם המיוחדים ולפתח עבורם שירותים, וכדי לשמור על קשר עם 'בוגרי משגב בתפוצות'.

אנו רואים בבני משגב הצעירים, המונים כ- 3,500 איש (מעל גיל 21), משאב חברתי, מנהיגותי וכלכלי שיש לתת לו את ההזדמנויות הטובות ביותר, בכדי שיוכל לחזור הביתה להקים את משפחתו, לתרום לקהילת הישובים במשגב, ולשמר את מפעל ההתיישבות בה.

האשכול, שהוקם ב 2010 , מורכב מעובדי המועצה ונציגי הקהילה, מתנדבים בוגרים וצעירים. הצוותים עסקו בתחומים: תעסוקה והשכלה, תרבות ופנאי ומעורבות חברתית.

הוחלט לרכז את עבודת הצוותים והנושאים כולם הועברו לאחריות שלי. אני רואה את התפקיד כהמשך טבעי של הקליטה במשגב. בשלב ראשון יש חשיבות רבה ליצירת הקשר עם הצעירים, הקמנו דף בפייסבוק שנקרא  "אשכול צעירים משגב" חברים בו כבר 1130 בני משגב, בפייסבוק נוצר קשר בין הצעירים אנו מעבירים בו מידע על אירועים ושירותים שמוקמים עבורם והוקם לוח טרמפים פעיל מאוד. בימים אלו אנו פועלים להקמת תאי סטודנטים באקדמיות ברחבי הארץ, אנו רוצים ליצור קשרים באוניברסיטאות עם סטודנטים בחתכי גיל שונים על מנת ליצור קבוצות הטרוגניות, למפות את הצרכים של המשגבניקים באקדמיות וביחד איתם להעלות אפשרויות לאירועים ממוקדי האזור בו הם לומדים, ופיתוח שירותים על פי הנושאים שיעלו במפגשים שאנו מתעתדים לערוך עם הסטודנטים והצעירים, לדוגמא מפגש יום שישי של קבוצת בני משגב שנשארים באוניברסיטה בסוף השבוע, או סידור תחבורה למשגב בעת מצוקה כמו שביתת אוטובוסים והרעיונות עוד רבים. במקביל אנו מקימים מערכת שתיתן סיוע אישי לצעירי משגב ומתן מידע בתחום: התעסוקה, ריכוז הידע בנושא שחרור, עבודה מועדפת, שוברים ללימודי פסיכומטרי, הקניית שפות, השלמת בגרויות הפצת מידע בנושא מלגות, ניהול מערך המלגות מול הפרויקטים בקהילה. הקורס הפסיכומטרי הראשון יפתח במשגב בסוף אפריל בשנה זו עם חברת High Q ובמחיר מצוין.

בהמשך לאירועי התרבות שהפקנו במסגרת אשכול צעירים בשנה שעברה, אנו ממשיכים לעבוד עם מחלקת התרבות וליצור אירועים שיתאימו לצעירים החוזרים בסוף השבוע הביתה למשפחה ולפגוש את החברים.

נשמח לקבל רעיונות ותמיכה בנושא הצעירים, ולעזור בהפצת המידע על הפעילויות שאנו מפרסמים.

 

כוכי אוסטרובסקי

רכזת קליטה וצעירים.

 

ב- 30 באפיל יפתח קורס פסיכומטרי של חברת High Q  במשגב. עלות הקורס 4200 ש"ח.

ניתן להשתמש בפיקדון הצבאי לתשלום הקורס.

הקורס מותנה ב- 15 משתתפים - חסרים לנו עוד חמישה משתתפים.

 

הרישום דרך כוכי 04-9904111

 

אנא הפיצו את המידע לבני ישובכם.

 

שלום לכולם,

 

ב- 23 לאפריל יפתח קורס פסיכומטרי של חברת High Q, עלות הקורס 4200 ₪.
הקורס מותנה ברישום 15 משתתפים לפחות - חסרים לנו ארבעה משתתפים.
ניתן להשתמש בפיקדון הצבאי למימון הקורס במשגב.
לרישום נא להתקשר לכוכי 04-9904111