http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת

הפורום האזרחי להצלת בקעת בית הכרם

עדכונים מעניינים לגבי בקעת בית הכרם אוקטובר 2011

 

זה לא שהמצב בשטח נהיה יותר טוב, השלכת פסולת נמשכת, שריפות הפסולת הינן דבר שבשגרה, זרימת הביוב    נמשכת באופן רצוף בנחל שגור.

 

תפילת עץ הזית

אם כך למה לכתוב על הנושא?

 

אולי בגלל שהפעילות מלמטה כלפי מעלה מתרחבת ותופסת תאוצה באופן הדרגתי, אולי בגלל שיש צעדים קטנים לכיוון של פתרונות עתידיים.

 

אז מה חדש:

 

קורס נאמני ניקיון מתושבי מג'דל כרום בעינה ודיר אל אסד מתקיים השבוע, לקורס נרשמו 37 תושבים רובם ממג'דל כרום.  אנחנו פועלים כדי לצרף את נאמני הניקיון לפורום האזרחי.

 

פעילות משותפת של בתי הספר יסודי אל סלאם ממג'דל כרום ויסודי הר גילון נמשכת והשנה ישודרגו תוכניות הפעילות המשותפת בתכנים רלוונטיים, הפעילות במימון של עמותת אל אמל התקווה בניצוחו של עבד נמארנה.

 

פעילות הפורום האזרחי נמשכת גם השנה, הפורום מתרחב בהדרגה והופך להיות יותר ויותר שחקן משמעותי ומשפיע. השפעת הפורום הינה גם ברמה המקומית בתוך הישובים וגם כלפי מעלה למחוזות ולממשלה והכנסת. השבוע מתכנס הפורום האזרחי לדיון בנושא השפעת שריפות פסולת עם מומחית בתחום.

 

הפורום האזרחי עם אימאם האימאמים אבו עלי וחכבר כנסת דב חנין

 

צוות התכנון וצוות ההסברה והחינוך של  הפורום האזרחי נפגשו וסיכמו על תוכנית הפעילות לשנה הקרובה. הסיכומים יופצו ביומן זה בימים הקרובים.

 

במג'דל כרום יש לראשונה  התעוררות משמעותית של תושבים עקב ריבוי מקרי סרטן, בכוונת הפורום האזרחי להגביר את ההסברה בנושא השפעת שריפת פסולת על תחלואה.

 

לפני שבוע פתחה קרן אברהם יחד עם מפעם גליל מערבי (משרד הפנים) קורס להעשרת בעלי תפקידים בתחום איכות הסביבה ביישובי הגליל, בקורס זה יקבלו מנהל מחלקות תברואה ואיכות סביבה כלים עדכניים לגיוס תקציבים בתחום אחריותם, שיפור מעמדם המקצועי בתוך הרשות המקומית, עדכוני חקיקה בתחום המיחזור והניקיון, חינוך סביבתי ועוד.

 

בנושא האכיפה על ידי המשטרה הירוקה עדיין לא חל שיפור ברמת הביצוע. יש רצון טוב של רכז המשטרה הירוקה באזור מישל מור יוסף ושל הפקח האזורי עמרם בר חמא. אני מקווה שאחרי סוכות נצליח ליישם פעולות נקודתיות של אכיפה.

 

בעניין  הביוב  של מג'דל כרום בעינה ודיר אל אסד:

הוקם תאגיד ביוב שלוקח את האחריות לטיפול בביוב באזור ואכן יש שיפור משמעותי בטיפול בקווי הביוב ובתחנות הסניקה.

אושר על ידי מינהלת הביוב סכום של מליון ₪ לתכנון מפורט של הקו הגרוויטציוני, זו התקדמות רצינית אך ההשפעה בשטח עדיין רחוקה, התכנון עשוי להימשך כשנה לפחות.

בינתיים הביוב או חלקו זורם בנחל לתוך שמורת טבע נחל שגור וצפוי לזרום כך גם בשנתיים הקרובות במקרה הטוב.

 

 

שלכם: ברוך קומפנו

תודה לכל השותפים הרבים שבשמם כתבתי