דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

חיים בקהילה

חברה, קהילה, משפחה ונפש

לאחרונה החלה להיפגש קבוצת נשים שנפרדו  מבן זוגן במטרה לשתף בהתמודדות האישית שלהן במהלך חיי היומיום, עם בן הזוג הקודם, זוגיות חדשה, הילדים המשותפים ובעיקר הזהות האישית שהשתנתה וההתמודדות עם אובדן התפרקות המשפחה והזוגיות.

מדובר בקבוצה של נשים אמהות משכילות, אינטיליגנטיות וקרייריסטיות שמעוניינות להעצים את החוזק האישי הקיים בהן לאחר המשבר שחוו באמצע החיים.

הקבוצה מונחית על ידי עובדת סוציאלית, מטפלת אישית וזוגית ומנחת קבוצות, רונית סמדר דרור.

נותרו מספר מקומות מועטים להצטרף לקבוצה בימי א' בערב בשעה 20:30 במועדונית ניצנים .

לפרטים ניתן ליצור קשר עם שירה אנדי מחלקה לשירותים חברתיים 04-990-2332.

27/09/2011 13:29:59
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

החלוקה של סלי מזון לנזקקים לכבוד ראש השנה תשס"ב התקיימה בערב יום שני, 26.09.11. במבצע המבוססת ברובה על פעילות התנדבותית, חולקו 35 סלים ל-23 משפחות ב-14 ישובים ברחבי משגב. השותפות שמאפשרת מבצע זה, אשר מתקיימת כל שנה לקראת חגי הפסח וראש השנה, כוללת גמ"ח מורשת, בהובלתו של רפי דיין, מערך של נהגים מתנדבים, בריכוזו של עופר ירימי מיובלים, מחלקת הבטחון של מ. א. משגב, אשר מובילה את הסלים מהמקור לאחסון במועצה, והמחלקה לשירותים החברתיים של המועצה, אשר מאתרת את המשפחות הנזקקות.

 

חלוקה זו מסיימת שנה ארוכה של התנדבות שבמסגרתה חולקו ב-50 שבועות  כמעט 500 סלי מזון, לכ-50 משפחות מ-19 ישובים בתחום מ. א. משגב.

חלוקה משמעותית זו לא הייתה יכולה להתקיים ללא התרומה של כל אחד ואחת מהשותפים, הן אם מדובר בבעלי תפקידים במועצה ובטח כאשר מדובר במתנדבים.

 

עופר ירימי, המרכז את התוכנית בהתנדבות, סיפר לאחר המבצע לחג ראש השנה: "אני מרגיש גאווה גדולה להיות חלק מחבורה כזו. אני רוצה להעביר לכל אחד מכם את רגשי התודה שהמשפחות מעבירות לכם דרך העובדים הסוציאליים ודרכי".

 

חלוקת סלי המזון השבועית מהווה חלק מתוכנית בשם "בחזרה לדרך המלך", המיועדת לעזור למחפשי עבודה לקדם את מצבם התעסוקתי, וכן למשפחות המבקשות לצמצם את הפערים בין הכנסותיהן לבין הוצאותיהן.

 

לפרטים נוספים, ניתן ליצור קשר עם עו"ס יאיר לוין במח' לשירותים חברתיים במ. א. משגב.

טלפון: 04-9902332

דוא"ל: yairl@misgav.org.il

 

 

 

 

 

27/09/2011 13:42:18
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

המחלקה לשירותים חברתיים: פתיחת פעילות בית חם לנערות במצוקה בכמאנה

המחלקה לשירותים חברתיים פועלת לרווחתם האישית והחברתית של כל תושבי המועצה האזורית משגב, באופן כללי המחלקה מסייעת לכל הפונים בייעוץ, טיפול, הכוונה ותיווך בתחומי הפרט, המשפחה והקהילה.  בפרט, המחלקה מספקת שירותים לאוכלוסיית הילד והנוער בכל יישובי המועצה,כחלק ממחויבות זו נפתח בית חם לנערות במצוקה בכמאנה.

 

הבית חם בא בכדי לאפשר לנערות לממש את מלוא הפוטנציאל שלהן תוך כדי עיבוד המצוקה וחיזוק הכוחות האישיים שלהן, לתת הזדמנות להתפתחות רגשית, נפשית, חברתית, חינוכית ונורמטיבית בסביבה חמה,תומכת ומאפשרת. לספק מענה בתחום האישי והקבוצתי במישורים: החברתי, הלימודי, החינוכי והרגשי.

 

צוות הבית מורכב מאם הבית: גב' זינת סואעד. המדריכה: גב' מרווה סואעד. עובדת הסוציאלית של היישוב: גב' סמאח אבו יונס והעובדת הסוציאלית שמרכזת את פעילות הבית גב' רנא שואהדה.

הבית משרת כ- 15 נערות מיישוב כמאנה בנות 14-16 שנים, אשר צריכות העצמה, תמיכה וסביבה חמה.

 

הבית מספק ארוחה חמה, פעילויות מתחומים שונים, כמו תיאטרון,  אומנות, קבוצות תמיכה וטיולים בנושאים שונים מחיי היום יום של הנערות.

 

 

 

 

27/09/2011 13:57:10
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות