http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

קונים - כאן

דברים שאפשר להשיג במשגב

 

 

 

 

בית ההארחה במורן יוצא במבצע לתושבי משגב המארחים משפחה וזקוקים למקום לינה לליל הסדר

 ו/או הלילה שאחריו...

הנחה יותר גבוהה מ"תו משגב" (10%) - הנחה של 15%

במקום 760 ₪ לזוג =>>>  645 ₪ כולל א.בוקר.

במקום 160 ₪ לילד מגיל שנתיים =>>> 135 ₪ כולל א.בוקר

גם אני רוצה לחיות נכון...

סדנה להורדת לחץ דם והפחתת תרופות בתובל

 

שוחרי הבריאות והחיים ה'נכונים' יקבלו שולחן ערוך של הרגלי חיים,

שוחרי הדיאטה יגלו דרך חדשה ומרעננת להתמודד עם משקל עודף,

ואפילו שוחרי החיים הטובים ייהנו ממפגשים נעימים, מעשירים וטעימים (!), ואולי גם קשרים חברתיים חדשים, על הדרך...
מפתיע עד כמה סדנה להקניית הרגלי בריאות יכולה להיות מהנה ונעימה.

ככה, לפחות, על פי עדות שמיעה משורה הולכת ומתארכת של תושבי משגב שהשתתפו בה, וגם מביקור שלי באחד המפגשים.

 

אופיר פוגל, נטורופת, תושב תובל, פיתח יחד עם ד"ר דני קרת שיטה להורדת לחץ דם והפחתת תרופות, שהסתבר שהיא יעילה מאוד גם לאיזון טוב יותר של רמות כולסטרול, סוכר והורדת משקל.  

דיאטת האורז, עליה מתבססת תזונתית הסדנה, התחילה בארה"ב בשנות הארבעים של המאה הקודמת על ידי רופא מהפכן באותה תקופה טרם פיתוח התרופות הכימיות. לפני כשמונה שנים פוגל וד"ר קרת פתחו סדנה המתבססת על עקרונות דיאטת האורז אשר הותאמה למבנה יעיל ותומך של סדנה. לפרטים נוספים לחצו כאן.

הסדנה, המתקיימת בתובל, כוללת 16 מפגשים שבועיים בני 4 שעות, וחושפת את משתתפיה להתנסות מעשית, מגובה ברקע תיאורטי - עם כמה פנים של עקרונות החיים הבריאים - תזונה, ספורט, יוגה, הפחתת מתחים ושיפור הרגלי האכילה.

לצד פוגל שותפים להבאתו המוצלחת של הפרויקט לצפון מספר בעלי מקצוע שונים ממשגב: ציפי גרשוני, יאהד הרעוז, טלי איזנר ועוד.

 

מפגש אופייני מתחיל בצעידה בטבע, ממשיך בשיעור יוגה, אחריו - ארוחה משותפת, שבה חולקים המשתתפים מעדני בריאות, מעשה ידיהם, שמרכיביהם תואמים לעקרונות התזונה של הסדנה, ולבסוף - הרצאה/שיחה על 'כל מה שרצית לדעת על הרגלי בריאות ולא הייתה לך הזדמנות לשאול' (ידעתם שהלחם הוא המקור העיקרי למלח בתפריט שלנו? איך בוחרים לחם בריא מתוך המבחר הקיים? מה נכון ומה בדוק בנוגע להשפעת שמן הקוקוס על חולי אלצהיימר - ועוד..... )

לאורך הסדנה המשתתפים עוקבים כיצד משפיעים ההרגלים החדשים על כמה מאפיינים ברי מדידה - לחץ דם, כולסטרול, משקל, ומאפיינים אישיים נוספים, ורואים כיצד הם משתנים,  כל אחד מול היעדים האישיים שלו.

רובם מדווחים על תחושה קלה ונעימה, פרידה מתופעות כמו צרבת, שרירים נתפסים וכמובן - ירידה בלחץ הדם ושיפור ביחס בין הכולסטרול הטוב והרע, שמאפשרת לעיתים קרובות ויתור על תרופות.

אחרי ש-16 המפגשים מסתיימים, המשתתפים אינם נעזבים לנפשם, ומי שרוצה וצריך ממשיך להגיע למפגשי תמיכה אחת לחודש ל"תחזוקה" והמשך שיפור איכות החיים.

רב המשתתפים מעידים ש 4 השעות המפגש חולפות ביעף וגם 16 המפגשים חולפים מהר מידיי, ושמחים על האפשרות לשמור על קשר.

 

השמועה על הסדנה עשתה לה כנפיים, בעיקר מפה לאוזן, ומאז נוב' 2010 השתתפו בה כבר כ-120 אנשים, מרביתם תושבי משגב וכפר ורדים.

 

מי שרוצה לשמוע עוד מוזמן ליצור קשר עם אופיר בטלפון - 050-5795155

 

הסדנה הבאה נפתח ב 29/4. מחיר הסדנה - 2300 ₪