דבר העורך

 

ביומן 'קונים - כאן' אפשר לפרסם מידע על מכירות בית, מבצעים, גראז' סיילים, קולקציות חדשות, חנויות יד שניה וכל מה שעשוי לעניין חובבי-קניות-ליד-הבית. (אומרים שיש לא מעט  חנויות ומכירות כאלה, כאן, במשגב, רק צריך לדעת איפה ומתי...)

אם משהו כזה קורה בחנות שלכם או בסלון/חצר שלכם - שלחו אליי למייל - ואני אעלה פוסט נפרד לכל 'מכירה'.

שוחרי קניות-ליד-הבית מוזמנים להירשם כמנויים ולקבל עדכונים למייל.

להתראות בסייל

נירית 

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קונים - כאן

דברים שאפשר להשיג במשגב

 

סיורים וסדנאות בטבע

עם נשות הכפר הבדואי חוסיניה

להכרות עם צמחי בר הטובים למאכל ולבריאות

אקולוגיה בריאה וגוף בריא 

 הרבה צמחים שגדלים סביבנו נראים כעשבים שוטים, אבל הם בעצם צמחים משובחים למאכל: בריאים, אורגנים , טריים, זמינים, רעננים, ומחכים לנו ...

ברצוננו להציע לכם סיור וסדנא נהדרת עם נשות חוסייניה שבמשגב, הנשים יסיירו אתכם ביישובכם ויעשירו אתכם בידע חדש והכרות עם צמחי המאכל והבריאות, התנסות במציאתם ובאופן הקטיף  וכן סדנת בישול והכנת המטעמים מהם, בתיבול סיפורי המורשת הבדואית וחוויה מרעננת ומחדשת.

ניתן לקיים את הסדנא גם בכפר חוסייניה, לסייר בטבע ולהתארח בבתי המשפחות, לבשל יחד, לשמוע סיפורים, להכיר את מורשת השבט וליצור קשרים.

 

 

 

                           הסיור והסדנא מתקיימים ביישובי משגב והגליל.

 

  מומלץ בחום לשלב אירוע כזה ביישובכם יחד עם חגיגת ט"ו בשבט.

 

כמו כן מוצעים: אירועים משפחתיים, ימי הולדת וארוחות בטבע לבתי ספר, לנוער , לפעילות הורים וילדים בגנים.

מחיר קבוצתי אפשרי לתאם לפי אורך הסיור ואופיו  עם איש / אשת הקשר

מומלץ לצאת לסיור בעונת החורף והאביב  בשיא עונת הצמיחה או בזמן מסיק הזיתים.

 

פטמה סוואעד 0545779656

מייל: fatmah1960@hotmail.co.il

 

                                                                             

מעיניים ירוקות : נשות הכפר חוסניה  מתמחות כדרך חיים בשימוש בצמחים לבריאות ומאכל, זוהי הדרך הטבעית הביתית והמשפחתית של טיפול בבריאות ומניעת  מכאובים מיותרים , וכן באיסוף מלא אושר מעושרו של הטבע  שנמצא לרגלינו, סביבנו ואפילו בגינתנו.

כבני אדם חושבים אנו מתחילים להבין מחדש שהטבע דואג לכל מחסורו של האדם מבחינת המזונות הבריאים, המחזקים והמחסנים...ושלהמציא אוכל זה דבר יצירתי אבל הטבע המציא זאת כבר במיטבו.... כל עונה והצמחים הגדלים שלה מתאימים לבריאות ולהבראה  החיים בטבע מאפשרים לראות את הירוק כערך של בריאות.

 

הטיפוח של הטבע נמצא בידי האדם , וכן גם השליטה בו ...אם נבחר נוכל בזמן קצר לרסס אזור גדול ולהשמיד אחת ולתמיד את כל הצמחים שבאזור ....וזאת עבור מה ? עבור שליטה בטבע ? עבור העובדה שכל ריסוס נשאר באדמה שנים רבות ומזהם אותה ואת מי התהום ... אז למה ? מי  כאן השוטה ?  סליחה על הישירות אבל היא חלק ממאמץ גדול להחזיר לעטרה ליושנה (ליושרה )....

 

נשות חוסניה עברו קורס "עסקים צומחים" לחיזוק  הנשיות, המשפחה, האיכויות הפנימיות ומקורות ייחודיים לפרנסה, המשלבת מורשת, ידע עתיק ועכשווי, שמחת חיים וצורך אמיתי בישראל והעולם - חיבור אל הטבע . הקורס הועבר על ידי גפנית שלוי ומיה אור ממעלה צביה כחלק "משכנות טובה" בין ישובים באזור משגב, בגליל הרב תרבותי והמאוד מאתגר.

            

 

 

              

                                                                      

 

15/01/2012 11:11:10
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות