http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

קונים - כאן

דברים שאפשר להשיג במשגב

 

סיורים וסדנאות בטבע

עם נשות הכפר הבדואי חוסיניה

להכרות עם צמחי בר הטובים למאכל ולבריאות

אקולוגיה בריאה וגוף בריא 

 הרבה צמחים שגדלים סביבנו נראים כעשבים שוטים, אבל הם בעצם צמחים משובחים למאכל: בריאים, אורגנים , טריים, זמינים, רעננים, ומחכים לנו ...

ברצוננו להציע לכם סיור וסדנא נהדרת עם נשות חוסייניה שבמשגב, הנשים יסיירו אתכם ביישובכם ויעשירו אתכם בידע חדש והכרות עם צמחי המאכל והבריאות, התנסות במציאתם ובאופן הקטיף  וכן סדנת בישול והכנת המטעמים מהם, בתיבול סיפורי המורשת הבדואית וחוויה מרעננת ומחדשת.

ניתן לקיים את הסדנא גם בכפר חוסייניה, לסייר בטבע ולהתארח בבתי המשפחות, לבשל יחד, לשמוע סיפורים, להכיר את מורשת השבט וליצור קשרים.

 

 

 

                           הסיור והסדנא מתקיימים ביישובי משגב והגליל.

 

  מומלץ בחום לשלב אירוע כזה ביישובכם יחד עם חגיגת ט"ו בשבט.

 

כמו כן מוצעים: אירועים משפחתיים, ימי הולדת וארוחות בטבע לבתי ספר, לנוער , לפעילות הורים וילדים בגנים.

מחיר קבוצתי אפשרי לתאם לפי אורך הסיור ואופיו  עם איש / אשת הקשר

מומלץ לצאת לסיור בעונת החורף והאביב  בשיא עונת הצמיחה או בזמן מסיק הזיתים.

 

פטמה סוואעד 0545779656

מייל: fatmah1960@hotmail.co.il

 

                                                                             

מעיניים ירוקות : נשות הכפר חוסניה  מתמחות כדרך חיים בשימוש בצמחים לבריאות ומאכל, זוהי הדרך הטבעית הביתית והמשפחתית של טיפול בבריאות ומניעת  מכאובים מיותרים , וכן באיסוף מלא אושר מעושרו של הטבע  שנמצא לרגלינו, סביבנו ואפילו בגינתנו.

כבני אדם חושבים אנו מתחילים להבין מחדש שהטבע דואג לכל מחסורו של האדם מבחינת המזונות הבריאים, המחזקים והמחסנים...ושלהמציא אוכל זה דבר יצירתי אבל הטבע המציא זאת כבר במיטבו.... כל עונה והצמחים הגדלים שלה מתאימים לבריאות ולהבראה  החיים בטבע מאפשרים לראות את הירוק כערך של בריאות.

 

הטיפוח של הטבע נמצא בידי האדם , וכן גם השליטה בו ...אם נבחר נוכל בזמן קצר לרסס אזור גדול ולהשמיד אחת ולתמיד את כל הצמחים שבאזור ....וזאת עבור מה ? עבור שליטה בטבע ? עבור העובדה שכל ריסוס נשאר באדמה שנים רבות ומזהם אותה ואת מי התהום ... אז למה ? מי  כאן השוטה ?  סליחה על הישירות אבל היא חלק ממאמץ גדול להחזיר לעטרה ליושנה (ליושרה )....

 

נשות חוסניה עברו קורס "עסקים צומחים" לחיזוק  הנשיות, המשפחה, האיכויות הפנימיות ומקורות ייחודיים לפרנסה, המשלבת מורשת, ידע עתיק ועכשווי, שמחת חיים וצורך אמיתי בישראל והעולם - חיבור אל הטבע . הקורס הועבר על ידי גפנית שלוי ומיה אור ממעלה צביה כחלק "משכנות טובה" בין ישובים באזור משגב, בגליל הרב תרבותי והמאוד מאתגר.