דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

התנדבות...זה אנחנו

05/12/2011 14:47:25
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

 

מובילי ההתנדבות של משגב ושל כרמיאל נסעו השבוע למרכז "נא לגעת" ביפו, מרכז המהווה מקום מפגש בין אנשים חרשים, עיוורים לבין הקהל הרחב. מקום בו מתקיים דיאלוג שוויוני על בסיס חוויתי – אומנותי ותרבותי.

 

במקום נהנו המשתתפים מסדנה בשפת הסימנים, מלאה הומור וחכמה. כמו כן התארחו במסעדת "בלק-אאוט", לארוחה בחשיכה מוחלטת, עם מלצרים עיוורים.


החוויה הייתה חזקה ומרגשת, ההתנסויות בעולמם של החרשים והעיוורים היו יוצאות דופן ותרמו להבנת עולמם, על ההתמודדויות והאתגרים הרבים.

 

הנסיעה המשותפת הייתה המשך לסדנאות הכשרה שעברו מובילי ההתנדבות במשגב ובכרמיאל, וכחלק מהתכנית לפיתוח מקצועי וגיבוש של פורום ההתנדבות בשתי הרשויות, תכנית שיזמו יחידות ההתנדבות במשגב ובכרמיאל, בחסות הסוכנות היהודית, שותפות 2000.


 

 

פיתוח פורום מובילי ההתנדבות נועד לסייע לעומדים בראש תכניות ההתנדבות והארגונים השונים להכיר האחד את השני, להסתייע, לאגם משאבים ולפתח שותפויות לטובת הקהילה.

 

הנסיעה יחדיו תרמה להיכרות של מובילי ההתנדבות בשתי הרשויות, משגב וכרמיאל, ומי ייתן וייצאו גם מהיכרויות אלה מיזמים משותפים לטובת הקהילה.

 

05/12/2011 15:10:36
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

 

משגב זכתה באות 'קהילה מתנדבת' בתחרות ארצית


לעיון במסמך שהוגש לוועדה 

 

 מתנדבי משגב והיחידה להתנדבות במועצה זכו באות 'קהילה מתנדבת' מטעם משרד הרווחה והשירותים החברתיים והמועצה הלאומית להתנדבות בישראל. שלוש הזוכות - משגב, ראש העין ובאר שבע, נבחרו מתוך למעלה מ-40 רשויות שהגישו את מועמדותן.

התחרות נערכה השנה לראשונה בישראל, במטרה לעודד התנדבות ומעורבות תושבים וכן לעודד את הרשויות המוניציפליות להשקיע משאבים ולתמוך בהתנדבות ובפעילות הקהילתית בתחומן.

 

ביחידה להתנדבות, הפועלת במסגרת המחלקה לשירותים חברתיים במשגב, רשומים מעל 900 מתנדבים, אך מספר העוסקים בהתנדבות במשגב גדול בהרבה. מאות מתנדבים פועלים ביישובים במסגרת וועדות שונות ורבים אחרים פועלים במסגרות וארגונים ארציים, כולם חולקים את הרצון לעשות למען האחר ולמען הקהילה ללא תמורה חומרית.

 

הועדה הבוחרת ציינה כי "משגב זכתה על כך שהמועצה האזורית משגב חרתה על דגלה את ההתנדבות והמעורבות החברתית ו 2,000 מתושביה מעורבים בעשייה המקומית."

 

דנה אמיר, מנהלת היחידה להתנדבות: "התנדבות וערבות הדדית אפיינו את משגב מאז תחילת הדרך. אנחנו אכן 'קהילה מתנדבת' בכל מובן. היחידה להתנדבות נכנסה לתמונה לפני כעשור במטרה ליצור מערך תומך להתנדבות. בשנים האחרונות אנו פועלים לגיבוש פורום מובילי התנדבות מקצועי, העומד בראש העשייה  ההתנדבותית. אנו מנסים להעניק לפעילים רשת תמיכה, הרגשת יציבות והמשכיות, הכשרה, העשרה והוקרה ובו בזמן להקשיב ולתת מענה לצרכים העולים מהשטח"

רון שני: "ההתנדבות היא מרכיב חשוב ובולט בהווית החיים במשגב. היא מושרשת כמעט בכל תחומי החיים. אני מאמין שהתנדבות ומעורבות חיוניות לחברה בריאה ואיתנה. זהו מגזר משלים ומכיל, שמספק צרכים שאף מגזר אחר לא יכול לספק.

אני שמח וגאה לקבל הוקרה ארצית לפן הזה של חיינו."

האות יוענק ליחידה להתנדבות ולנציגי המתנדבים בטכס חגיגי בכנסת, במעמד שר הרווחה ויו"ר בכנסת.

 

 

06/12/2011 14:34:02
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

משפחת "אם לאם בקהילה"  פותחת קבוצת הכשרה חדשה למתנדבות

 

"אם לאם בקהילה" הינה תכנית קהילתית-התנדבותית הפועלת במשגב, כשרות לקהילה מטעם המחלקה לשירותים חברתיים, היחידה להתנדבות.

 

במסגרת התכנית עוברות אימהות ותיקות הכשרה מקצועית, המאפשרת להן לתמוך באימהות לאחר לידה, במהלך השנה הראשונה לחיי התינוק.

 

 

קורס הכשרה למתנדבות חדשות יפתח בינואר

להרשמה: שיפי לוינר – רכזת התוכנית 0544-772266

shifile@hotmail.com

20/12/2011 12:17:20
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות