http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

התנדבות...זה אנחנו

 

"אם לאם בקהילה" הינה תכנית קהילתית-התנדבותית הפועלת במשגב, כשרות לקהילה מטעם המחלקה לשירותים חברתיים, היחידה להתנדבות.

במסגרת התכנית עוברות אמהות ותיקות הכשרה מקצועית, המאפשרת להן לתמוך באימהות לאחר לידה, במהלך השנה הראשונה לחיי התינוק.

קורס ההכשרה למתנדבות חדשות יפתח בנובמבר

להרשמה: שיפי לוינר - רכזת התוכנית 0544-772266  shifile@hotmail.com

מכתב מאם בתכנית:

"אני רוצה לספר לכם על מתנה שקיבלתי.

בחודש השמיני להריוני השני פגשתי את שיפי בקופת חולים. היא הציעה לי להצטרף לפרויקט אם לאם בקהילה ולקבל מתנדבת שתעזור לי אחרי הלידה. מיד שמחתי וקיוותי שאולי אשה כזו תעזור לי ולו במעט עם שני ילדיי. שכן, הוריי והוריי בעלי גרים רחוק ואינני מקבלת עזרה קבועה ומסודרת מאף אחד.

אחרי תיאום ציפיות עם שיפי שלווה בהקשבה רבה לצרכיי, קיבלתי מתנדבת שהגיעה אחת לשבוע ביום רביעי אחר הצהריים, יום בו בעלי נמצא בת"א עד הלילה. בדיוק מה שרציתי.

מיד בפגישה הראשונה הרגשתי שיש לי חיבור מיוחד עם ס'. מיד חשתי נעים במחיצתה והיא מצידה השרתה עלי תחושת נינוחות ופתיחות. הילדים לאט לאט התרגלו אליה והחיבור בעיקר עם ילדי הבכור הלך ונעשה עמוק ומרגש.

ימי רביעי הפכו לימים שמחים וכייפים.  כל יום רביעי חיכינו כולנו לשעה שס' תבוא כבר אלינו ומיד כשהגיעה הרגשתי תחושת הקלה ובעיקר שאני לא לבד. ס' עזרה לי מרגע שנכנסה אליי הביתה. היא שיחקה עם הילדים, החזיקה אותם, עשתה לנו ארוחת ערב (זה היה היום היחידי בו ישבתי עם ילדיי לארוחה בצורה נינוחה), עזרה לי במקלחות, בהשכבות, בסיפורים וחיכתה לי עד אחרון הנרדמים. בסופו של כל ערב כזה היינו יושבות עם כוס תה ומדברות אל תוך הלילה, מכירות אחת את השניה, מספרות על השבוע, על החיים, על הקשיים וההצלחות, נעזרות זו בזו ותומכות אחת בשניה.

בשבילי זו הייתה הצלה, פשוט כך- הצלה.

ס' באה עם המון רגישות והבנה. עם שנים של ניסיון בגידול ילדים ובניהול בית ולא אחת היא הרגיעה אותי, הנחתה אותי, שאלה את השאלות הנכונות וידעה להאיר את הנקודות החשוכות.

כאשר עברה שנה, שתינו ידענו שזה הולך להסתיים ואף אחת לא יכלה לתת לזה לקרות. נקשרנו כל כך היא אלינו ואנחנו אליה. בחג החנוכה חגגנו כולנו ביחד, שתי המשפחות, וכך הפך הקשר והתרחב לחברות בין משפחות.

אין שבוע שעובר בלי שיחה עמוקה עם ס'. אין משהו שעובר עליי שס' לא שותפה לו.

ס' היתה בשבילי בשנה הזו אמא. ברגעים קשים היא היתה שם ותמכה בנו כמו אמא.

אני מודה לשיפי על העזרה חסרת הגבולות הזו ולס' כמובן, שיודעת מה אני חושבת עליה" (י.)

  

במשפחתון פרוד, הממוקם בקיבוץ פרוד, גדלים ומתחנכים 13 ילדים בגילאי 9-17, אשר הוצאו מביתם עקב חוסר היכולות של הוריהם לגדלם.

 

 

ילדי המשפחתון לומדים בבית הספר "משגב" ולהם חברים רבים מהישובים השונים באזור.

 

את המשפחתון מנהלים, זו השנה העשירית, דויד ועירית רובין, המעניקים לילדים הללו מסגרת משפחתית לכל דבר ועניין.

 

אחת לשבועיים יוצאים הילדים לבתי הוריהם הביולוגים – מיום ה' אחה"צ ועד מוצאי שבת.

 

למספר ילדים אין משפחות שיכולות לקבלן בזמנים אלה ולכן ישנו צורך מיידי למצוא משפחות מארחות, אשר תוכלנה להעניק בית חם לאותם ילדים, בזמנים בהם המשפחתון סגור.

 

אנו מחפשים באופן מיידי משפחות מארחות לשלוש בנות בגילאי: 9,11,16.

 

  

ליצירת קשר הנכם מוזמנים לפנות לאורית ניר, עובדת סוציאלית , נייד – 0545-616980

 

 

בברכה ובתודה מראש

 

צוות המשפחתון.