http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

התנדבות...זה אנחנו

 

ערב סתוי, מוזיקלי ומענג התקיים אתמול, כהוקרה למתנדבי משגב, באוהל יעל.

הערב נפתח במפגש חברתי חמים ונעים בין מאות הפעילים בתכניות ההתנדבות השונות, כשברקע מנגן על הסקסופון מיכה מצליח ממעלה צביה, המשיך בברכותיהם של רון שני, ראש המועצה, דן שפר, מנהל היחידה להתנדבות במשרד הרווחה ודנה אמיר, רכזת היחידה להתנדבות במשגב והושלם במופע נפלא של שם טוב לוי - "תחנות רוח".

על הכיבוד המפנק - שף רוסלן

 

עושרו הרב של האירוע התאפשר בזכות נדיבותם של אנשים טובים אשר הסכימו להופיע ולתת את שירותיהם בהתנדבות או במחירי עלות.

 

ניתן לצפות בתמונות האירוע באלבום זה

 

 

 

מדבריה של דנה, רכזת היחידה להתנדבות:

 

הערב הזה כולנו רוצים להגיד לכם תודה.

תודה למאות המתנדבים הפועלים ברחבי משגב, בתחומים שונים ומגוונים

.

תודה למובילי ההתנדבות ולרכזים המסורים.

תודה למשפחות המתנדבים, לבני הזוג והילדים, שלא אחת נוטלים חלק.

תודה לכל הגורמים המלווים, המסייעים לנו לעשות את הדברים נכון יותר, מקצועי יותר.

ועל כל התודות האלה, ברשותכם, אוסיף תודה אישית, תודה ממני למשגב, על הזכות שנפלה בחיקי לנהל את היחידה להתנדבות, לראות מקרוב את הפלא האנושי הזה של נתינה וערבות הדדית, לראות ולקחת בו חלק.

 

בלוגו החדש של המועצה נכתב: משגב, פסיפס של קהילות, ולנו בהתנדבות יש פסיפס אנושי של אכפתיות ומעשים טובים.

 

אני רוצה לספר לכם על נער אחד שפגשתי בסלאמה, מתנדב במועדונית לילדים ממשפחות רווחה. בפגישת ההיכרות איתו שאלתי איך הגיע להתנדבות. הוא סיפר שהוא פשוט גר מעבר לכביש. חודשים ראה את הילדים בפעילות ומשחקים, עד שהחליט להצטרף לצוות המועדונית ולעזור. מאז הוא שם, מתנדב.

 

אני רוצה לספר לכם על מתנדבת ותיקה בחברת הנוער אשבל, פנימייה לילדים אשר קיבלו ברגע האחרון הזדמנות נוספת. לפני כחודשיים פגשתי אותה במסיבת הבוגרים, בסיום השנה. היא סיפרה לי בעיניים נוצצות על מכתב מרגש שקיבלה מהנער אותו ליוותה בשנים האחרונות.

 

אני רוצה לספר לכם על צוות ההיגוי של התכנית "בחזרה לדרך המלך", איך חבורה של מתנדבים משקיענים ואכפתיים, יושבת עד שעות הלילה המאוחרות ודואגת לעשות הכי טוב שאפשר למען משפחות ממשגב, משפחות שבעזרת מתנדבים מלווים עובדות קשה כדי לשפר את התנהלותן ומצבן הכלכלי.

 

על המתנדבים הסדרתיים שמעתם? אז יש לנו גם כאלה. אספר לכם על אחת, שמאז כניסתי לתפקיד בכל פעם שהיא פוגשת אותי, היא מפצירה בי שלא אשכח להזמין אותה למבצע ההתנדבות הבא. היא כבר שיפצה איתנו משפחתון בכפר הילדים, התנדבה במרכז התרמות למען ילדים חולי סרטן, היא סייעה למשפחה נזקקת בעת משבר, לנערה מתקשה בימי חופשת הקיץ, היא עזרה לנו לקראת ערב ההוקרה, היא מתנדבת ב"אם לאם בקהילה" ועוד ידיה נטויות.

 

אני רוצה לספר לכם על פורום החברה האזרחית שהקמנו לפני כשנתיים. בפורום יושבים מובילי ההתנדבות, מנהלי עמותות וארגונים, יושבי ראש ועדות אזוריות. הפורום הציב לו כמטרת-על לקדם במשגב מערך התנדבות מקצועי, מגובש ומחויב לפרט ולקהילה, כזה שייתן מענה לצרכים הקיימים.

ואנחנו בדרך למימוש מטרה זו.

 

אני רוצה לספר לכם על חנות "משומשהו" מבית פורום נשים. ואולי בעצם.... לא צריך לספר על החנות, כי כולם כבר מכירים. אבל בכל זאת, תודה למתנדבות המדהימות והרבות של החנות, אשר בזכותן, משפחות נזקקות ממשגב ומכרמיאל זוכות במהלך השנה לסכומי כסף יפים, המסייעים להן במאבק ההישרדות היומיומי.

 

ועוד סיפור אחד. אספר לכם על אשכול צעירים וקליטה, שותפות בין הקהילה, המתנדבים והמועצה. את האשכול מובילה המחלקה לפיתוח יישובים, וביחד אנו מפתחים שירותים למען הצעירים במשגב, ראשית כי מגיע להם, וגם כדי שנוכל להמשיך ולקיים כאן חברה רב דורית, מלאת חיוניות ואיכות חיים.

 

אלו הן רק מספר דוגמאות, וחלק קטן מהמארג האנושי והחברתי המופלא הזה שאתם חלק ממנו - מערך התנדבות אשר כל כולו לסייע, לחזק, לתמוך ולקדם.

 

אז הערב הזה הוא שלכם, בשבילכם, ורגע לפני שאזמין לבמה את המוסיקאי הנהדר שם טוב לוי, אני מבקשת להודות מקרב לב למספר גופים ואנשים:

ראשית תודה לרון שני, אתי לוי ומזי אורן - המכירים בחשיבות ההתנדבות והמתנדבים, המסייעים והתומכים בנו לאורך כל הדרך.

תודה למשרד הרווחה, לסופי קרוטר ולדן שפר, אשר מלווים, מסייעים בהכשרות ובתקצוב, דואגים לביטוח המתנדבים ולרווחתם.

תודה לג'וינט ישראל, אשר במסגרת תכנית מתו"ב מלווים אותנו זו השנה השלישית, במסירות, ובמקצועיות רבה. תודה לנועה שמיר-רונן ותודה גדולה להדס דיקמן, מנחת מתו"ב המדהימה, שבזכותה ובעזרתה הגענו לאן שהגענו.

תודה לשותפות 2000, המסייעים לנו גם הם במימוש תכניות ההכשרה למובילי ההתנדבות ופיתוח מערך התנדבות מקצועי יותר במשגב.

 

מתנדבים ואורחים יקרים, הערב הזה לא היה יכול להיות עשיר ומפנק כל כך אילולא אנשים טובים שהסכימו לתת לנו את שירותיהם בהתנדבות או במחירי עלות, ועשו זאת משום שמדובר בערב הוקרה למתנדבים.

על כך אני מבקשת להודות מקרב לב לרועי ולשף רוסלן מאוהל יעל, למיכה הסקסופוניסט שקיבל אתכם בכניסה, לשם טוב לוי ולאורן עזר.

 

לסיום, אני רוצה גם להודות למספר אנשים שסייעו בתכנון וביצוע הערב הזה:

תודה לצוות המוביל-התנדבות, שיפי, חסיה ועפרה היקרות

תודה למחלקות האחזקה, הביטחון ולמרכז הקהילתי - תודה חמי!

תודה לסלעית, לאיילת, לליה.

תודה לאוסנת, מזכירת היחידה להתנדבות שעשתה עבודה נפלאה

מקווה שלא שכחתי אף אחד.

 

 

 

תגובה אחרונה ב-22/09/2010 10:26:49