http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

התנדבות...זה אנחנו

 

 

דרושות משפחות מארחות

לילדים וילדות מכפר הילדים כרמיאל

 

 

מה זה בכלל משפחה מארחת?

 

פעם בשבועיים יוצאים כל ילדי הפנימייה לסוף שבוע בבית, אצל הוריהם או קרובי משפחה. לאחדים מהילדים אין בית לחזור אליו, מטעמים משפטיים או אחרים.

 

ילדים וילדות אלו נשארים בפנימייה בכל סוף שבוע שחבריהם נוסעים הביתה. הם אורזים את חפציהם ועוברים למשפחתון תורן ולמיטה פנויה.

 

אנו פונים אליכם להיות "משפחה מארחת" עבור ילד או ילדה, להזמין אותם אליכם בסופי שבוע או בחגים, ולאפשר להם חוויה של בית חם ועוטף.

 

 אפשרות נוספת

 

עבור אלו שאין ביכולתם לארח ילד במהלך סוף שבוע שלם:

 

להיות "משפחה מפנקת" של ילד או ילדה - מדובר בפינוק רגשי,

 

 מתן תשומת לב בגבולות הכפר או יציאה לאכול גלידה, טיול משפחתי ושאר פינוקים שהילדים כמהים להם.   

 

לאלו מבינכם אשר מוכנים לפתוח את ליבם ואת ביתם לילד או ילדה מכפר הילדים, מוזמנים ליצור קשר עם:  סוניה אלדר  ראש הצוות הטיפולי 04-9901049

 

מירב קינן   עובדת סוציאלית  04-9901043; 052-8217634

 

מזכירות כפר הילדים:    04-9901000

 

 

 

 

 

 

 

ביום שני, 31 ינואר 2011, התקיים מפגש חגיגי לסיכום שנת הפעילות השלישית של התוכנית לליווי משפחות על ידי מתנדבים מהקהילה במשגב. המשפחות המשתתפות בתוכנית הצטרפו במטרה לקבל כלים ולהיטיב את מצבן הכלכלי על ידי צמצום פערים בין הוצאות להכנסות, עלי ידי שיפור שיתופי הפעולה בתוך המשפחה, שיפור תקשורת בין- אישית וכדומה.

 

מתנדבי התוכנית, תושבי משגב המגיעים מתחומי האימון, הטיפול והכלכלה, או תחומים רלוונטיים אחרים, קיבלו הכשרה והדרכה מקצועית לפני ובמהלך התכנית. הם ליוו את המשפחות במהלך שנת 2010 במפגשים פרטניים בהם זוהו דפוסי ההתנהלות המשפחתית- כלכלית, נבנתה תוכנית פעולה, ויצאו לדרך למימוש השינויים הנדרשים. בנוסף, נערכו מפגשים קבוצתיים בהנחיית זוג הפסיכולוגים אלון ונועה כהנא (מצורית), בהשתתפות המשפחות והמלווים. במפגשים אלה עסקו בפיתוח כלים ועיבוד דילמות הקשורות ביצירה ותחזוקה של שינוי התנהגותי, התגייסות משפחתית לניהול משק בית מתוכנן ומאוזן, ועוד.

 

גם במחזור זה נרשמה הצלחה, ומשפחות משתתפות דיווחו על "חזרה לדרך המלך" בתחום הכלכלי וכן על שיפור מנגנוני ההתמודדות והתקשורת התוך- משפחתית. ההצלחה של המשפחות גרמה לתחושה של סיפוק רב בקרב המלווים אשר משקיעים בהתנדבות שעות רבות, אכפתיות ומקצועיות.

 

 

התוכנית מופעלת בשותפות בין המחלקה לשירותים חברתיים והיחידה להתנדבות של מ. א. משגב לבין צוות של מתנדבים פעילים. בסיום מחזור זה נפרד הצוות מרפי פלוטניק (יובלים), אשר היה מיוזמי התוכנית, ומילא תפקידו כרכז תוך השקעה יוצאת דופן.

 

בקרוב ייפתח מחזור רביעי לתוכנית.