http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן ספורט


 

 
טיפ החודש...
 

תזונה טובה מתחילה כבר בבוקר לכן, אל תפספסו את ארוחת הבוקר!

הרבה בני נער וגם מבוגרים עושים את הטעות הזו. "מתחילים את היום מבלי למלא את המיכל" .

התוצאה היא שיש מעט אנרגיה בגוף, החשק למתוק גובר ואכילת הממתקים מתגברת. ארוחת הבוקר היא בוודאי הארוחה החשובה ביותר בכל היום.

אם אתם יוצאים לאימון כבר בבוקר ולא אכלתם דבר זכרו שהארוחה האחרונה שאכלתם הייתה כנראה כבר לפני כעשר שעות וסביר להניח שאתם מדולדלים באנרגיה. תוכלו אולי להעלות מעט את מצב האנרגיה אם לפני השינה (בנוסף לארוחת הערב) תאכלו משהו כמו יוגורט וגרנולה או כריך עם גבינה וירקות. מאגרי האנרגיה בשריר- הגליקוגן השרירי, יהיו אז פחות מדולדלים בזכות הזדמנות נוספת לתדלוק. קצת לפני הכניסה למים /להתחלת הריצה יהיה נבון לאכול עוד תוספת קלה של אנרגיה זמינה מתמר או בננה אבל! את הניסיונות לעולם כדאי לעשות בתקופות של אימונים ולא לפני תחרות. לא יהיה נעים לגלות שאתם נמנים על אלו שבננה לפני השחייה יכולה לעזור לכם לקבל אנרגיה אבל גם גורמת לכם לחוסר נוחות או אפילו בחילה. במקרים כאלו כדאי גם לנסות שתייה מעט מתוקה. בכל מקרה למי שעושה שני אימונים ביום ארוחה אחרי האימון הראשון נחוצה מאוד להתאוששות השריר אחרי האימון הראשון ובכדי לאפשר לגוף להתכונן לאימון הבא.

למי שאינו מתאמן בבוקר ותוהה למה ארוחת הבוקר עדיין כל כך קריטית הרי אין לו תיאבון לפני עשר או שאין לו אפשרות להגיע להסעה בזמן אם יתעכב גם כדי לאכול ארוחת בוקר, אז הרי כמה סיבות למה כדאי להתאמץ.

אנרגיה טובה יותר עד לשעות הבוקר המאוחרות.

ארוחת הבוקר מאפשרת ריכוז טוב יותר. כן, גם הישגים נבדקו ונמצא שבמיוחד במקצועות מתמטיים הייתה לארוחת הבוקר השפעה מועילה לריכוז.

דילוג על ארוחת הבוקר גורר עצבנות. חסרה לנו אנרגיה טובה.

כמה טיפים כדי לא לדלג על ארוחת הבוקר

1.       אם יש מטלות שאפשר לסיים כבר בלילה קודם ולפנות חמש דקות לארוחה קלה, זה שווה את המאמץ. להכין את התיק, הבגדים, הציוד לפעילות – כל אלו ניתן להכין מראש. כך תפנו זמן ליוגורט עם פרי טרי וגם גרנולה. צריך לזכור להכניס אותם לרשימת הקניות המשפחתית.

2.       שייק פירות נשמע לכם מפתה? אם מכינים את הפירות והבלנדר על השיש זה דורש חמש דקות ולא יותר.

3.       למקרה חירום, אפשר להכניס לתיק כמה חטיפי אנרגיה טובים שיהיו זמינים לימים בהם לא הצלחתם להתפנות לאכול.

 

יתכן שאתם לא רעבים בבוקר כי אכלתם הרבה בלילה שקדם. מכיוון שהנשנושים הליליים בדרך כלל לא תזונתיים במיוחד, נסו להעריך כמה בריאות תוסיפו כשתחליפו אותם בארוחת בוקר. בהכללה גסה אפשר לתאר את מי שרגיל לאכול ארוחת בוקר כשגרה כמי שפחות נוטה לנשנש במהלך היום.

 


בהצלחה!
להתראות בטיפ התזונה הספורטיבית בחודש הבא...
אסנת בוברוב
דיאטנית קלינית וספורט
מחלקת הספורט משגב
5503467 - 052

 

 
 

 

צועדים ורוכבים בדרכי הבשמים

צעדת הערבה 2009

 25-26/12/2009

לחובבי הספורט והאופניים במשגב

אירוע "צועדים ורוכבים בדרכי הבשמים" יוצא לדרך זו השנה הרביעית, ומזמין אותנו לרדת ולהתרענן בשמש החורפית החמימה ומזג אויר פנטסטי שנותן רקע לצעדה משותפת בנופי המדבר הפתוח.
צעדת הערבה נותנת לכל המשפחה הזדמנות מצוינת לפגוש את המדבר על פריחתו ואתריו הקסומים.
לכבוד האירוע הושקו שני מסלולי הליכה ושני מסלולי רכיבה בדרכי הבשמים.
המסלולים כוללים אטרקציות בשטח, דוכני אוכל, הופעות והפעלות לכל המשפחה.

לחץ לפרטים נוספים

 

כדורסל
טורניר הקט סל ה-15 לזכרם של נדב ויובל

 

ביום שני , נר רביעי של חנוכה, התקיים במשגב הטורניר המסורתי לזכרם של נדב ויובל מצורית אשר חייהם נגדעו ע"י אביהם ברגע של טירוף לפני 15 שנה.                                                 
השנה החליטו במועדון הכדורסל ובמחלקת הספורט לארגן טורניר בהשתתפות 8 קבוצות, 4 קבוצות קט סל א' ( כיתות ו' ) ו 4 קבוצות קט סל ב' ( כיתות ה' ).
במשחקים הושגו התוצאות הבאות:
חצאי גמר -
כיתות ו':  מכבי קריית מוצקין - עמותת פרחי כרמיאל  37-62
הפועל קריית חיים -  משגב 40-53.
כיתות ה': מכבי קריית מוצקין - הפועל קריית חיים 40-53
משגב - פרחי כרמיאל 57-58.
במשחקים על המקום השלישי:
כיתות ו':  עמותת פרחי כרמיאל - משגב 41-52
כיתות ה':  הפועל קריית חיים - עמותת פרחי כרמיאל 35-53.

בגמר כיתות ו' גברה מכבי קריית מוצקין על הפועל קריית חיים בתוצאה 52-84 תוך שהיא מציגה משחק כדורסל מרשים ומוכיחה שהיא אחת מקבוצות הקט סל הטובות בארץ.
בגמר לכיתות ה' גברה מכבי קריית מוצקין על הקבוצה ממשגב 29-36 לאחר משחק צמוד ומותח שהתעלה לרמה גבוהה מאוד.
את משחק הגמר של כיתות ו' שפט אורח הטורניר, שחקן מ.כ חיפה ונבחרת ישראל, עידו קוז'יקרו שגם נטל חלק  בטקס הסיום.
הטקס נפתח בהופעה מרהיבה של הקבוצה הייצוגית של ענף ההתעמלות שלאחריה הודלקה  חנוכייה על ידי סבם של נדב ויובל ז"ל.   לאחר דברים מרגשים של אם הילדים, תמי, ושל ראש המועצה, רון שני, הוענקו גביעים לקבוצות השונות, לשחקן המצטיין ולשחקנים ההוגנים מכל קטגוריית גיל.
שי זרצקי, ראש ענף הכדורסל אמר בסיום: "אני חושב שהיה טורניר מוצלח מאוד.  תודה לכל אלה שלקחו בו חלק ובלעדיהם זה לא היה קורה ולמרקיד ירון כרמל אשר תרם את חולצות הטורניר.  אנו מרוצים מאוד מהאירוע אך כבר חושבים כיצד ניתן לשפרו אפילו יותר בחנוכה הבא", סיכם זרצקי.

תגובה אחרונה ב-21/12/2009 14:15:28

בתמונה-אריה זלינגר- המאמן האגדי


"מצוינות נשים בכדורעף הישראלי"


ביקור נבחרת ישראל כדורעף נשים במשגב 3.1.2010   ב אולם הספורט 15:00-17:00

מטרות הפרויקט :
1.  קידום מצוינות נשים בספורט הישראלי
2. חשיפת נבחרת הנשים הלאומית ו/או נבחרת הנערות בקרב הקהל הישראלי
3. חשיפה וקידום ענף הכדורעף בפריפריות
4. יצירת מודל לחיקוי עבור ילדות ונערות
5. חשיפת פירמידה התפתחותית של שחקנית כדורעף צעירה בפני ההורים, הילדות, המאמנים. בתי ספר, מרכזי מצוינות, פנימייה, נבחרת נערות ונבחרת הנשים.
החיבור למשגב
הביקור מתחבר לתפיסת המצוינות בספורט במשגב ובכדורעף בפרט. ומהווה הזדמנות ותעודת כבוד למשגב הנמצאת על המפה – ליגת העל לכדורעף בישראל.
חזון הכדורעף מכוון גבוה וכמוביל בצפון, ביקור הנבחרת תורם לחשיפת ענף הכדורעף ברמתו הגבוהה ביותר בארץ, בקרב ילדות ונערות משגב ובקרב משפחת הכדורעף המשגבית.
לשחקניות משגב המשתתפות בחוגי הכדורעף בכיתות ג-ז ובקבוצות התחרותיות מכיתות ח', ט', י-יב' ונשים צפויה חוויה בלתי נשכחת להתאמן ולשחק יחד עם שחקניות הנבחרת על הפרקט מצידו האחד של המגרש.
ולמאמני משגב הזדמנות יוצאת דופן לראות כאן אצלנו את המאמן "האגדי" אריה זלינגר בפעולה ולהיפגש עימו אח"כ ולשמוע על תפיסתו ומשנתו.

תכנית האירוע: 
ברכות ראש המועצה –מר רון שני   15:00-15:03
אמן מקומי  - שירת ההמנון  15:05-15:08
הצגת בנות נבחרת ישראל / המאמן בליווי מוזיקה מתאימה  15:10-15:13
אימון בנות הנוער המקומי  ( 20 בנות ) בהפעלת צוות הנבחרת   15:15-15:35
מופע התעמלות-15:35-15:40
תצוגת אימון – אריה זלינגר ובנות הנבחרת  15:40-16:00
משחק נבחרת ישראל מול הפועל משגב - ליגת העל נשים  16:00-16:40
חלוקת תשורות  16:40-16:45
מפגש מאמנים ראשיים ממשגב עם אריה זלינגר – 16:45-17:00

 

לכתבה נוספת בנושא

לדף הבית של מחלקת הספורט

 

נבחרת ישראל נשים כדורעף


נבחרת ישראל נשים בכדורעף הוקמה במטרה לקדם את ענף הכדורעף בישראל תוך שאיפה להשתלבות ברמה האירופאית והעולמית , קידום מצוינות נשים בספורט הישראלי ויצירת מודל לחיקוי עבור ילדות נערות ונשים .
לפני כשנתיים ,הוקמה בישראל נבחרת נשים בכדורעף , הכוללת 14 שחקניות מצטיינות ,אשר נבחרו מבין קבוצות הנשים בליגת העל בכדורעף . מונה צוות מקצועי ומעטפת ניהולית בראשותו של המאמן ד"ר אריה זלינגר . הפרוייקט קבע את משכנו במכון וינגייט , הנבחרת מתאמנת מידי יום ולאורך כל השנה , הנבחרת יוצאת למשחקי אימון וראווה בפריפריות בכוונה לחשוף את פרוייקט המצויינות בקרב הנוער והקהל הישראלי ולהוות דוגמא לחיקוי .
לצורך הקמת הנבחרת התאחדו ארבעה גופים : איגוד הכדורעף , הועד האולימפי  ,מינהל הספורט וקבוצת תורמים בראשותו של מר קובי ריכטר ( חברת מדינול ) .

המאמן : ד"ר אריה זלינגר
נולד בשנת 1937 בפולין , נשלח עם אימו למחנה ריכוז ברגן בלזן  1943-1945 , שוחרר ע"י האמריקאים , עם תום המלחמה עלה ארצה , השלים לימודי ד"ר בארה"ב , אימן את נבחרת נשים ארה"ב בכדורעף לניצחון ומדלית כסף באולימפיאדת לוס אנג'לס ,זכה עם נבחרת הגברים של הולנד במשחקי ברצלונה  במדליית כסף , 15 שנים אימן ביפן שם זכה באליפויות וגביעים רבים . לפני שנתיים חזר לישראל ומקדיש עצמו לפרוייקט נבחרת הנשים .

יעדים אופרטיביים :       מאי 2010 מוקדמות לקראת אליפות אירופה
                                   יוני יולי 2010  " יורוליג " ( הנבחרת שובצה בתחרויות )
                                   2014  אליפות עולם
                                   2016  משחקים אולימפיים בריו דה ז'נרו
 
בברכה
אבינעם גלעד / מנהל הנבחרת
054-3000350