http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן ספורט

 

 

 יהודית ויוסי סלע, הוריו של בן ז"ל, עם קבוצת הפועל בן משגב גליל והמאמן רביב צור

 

טורניר כדורסל סוכות לזכר בן סלע ז"ל – מספר 2


צילומים ניתן לראות בקישור  http://picasaweb.google.com/yacobiyair/BenSelaTournament

 


בחול המועד סוכות, יום שלישי ה 28.9.2010 התכנסו ארבע קבוצות כדורסל בוגרים, המשחקות בליגה ב' של איגוד הכדורסל, באולם הספורט במורשת לטורניר מרובע.
הקבוצות שלקחו חלק באירוע: הפועל אלונים בה משחקים בין היתר יואב ואבנר פויירשטיין מעצמון, שחקני משגב בעבר;
הפועל ראש פינה שבין שחקניה, מאמן הפועל משגב, צחי אלמוג;
הפועל גוש זבולון;
והפועל בן משגב גליל, בה לוקחים חלק שחקנים תושבי הגוש.
 
במשחק הראשון נצחה הפועל בן משגב גליל את הפועל אלונים
במשחק השני נצחה הפועל גוש זבולון את הפועל ראש פינה
לאחר מכן התקיים טקס מרגש, בו נשאו דברים יהודית סלע, האם, יובל ברנוב, שכניה, קפטן הקבוצה המארחת ואנוכי, רביב צור, מאמן הקבוצה המארחת.
צליל צור, קורנית, ניגנה את השיר הנושא המרגש מתוך הסרט "השוטר אזולאי"
והוקרן סרט קצר אודות בן.
הדוברים הדגישו וסיפרו על אהבתו של בן לספורט ולכדורסל בפרט.
יובל, קפטן הקבוצה המארחת, סיפר איך דרך הקבוצה וההורים התומכים, למד להכיר את בן ואת אהבתו של בן לספורט ולטבע.
עוד סיפר על האוירה המיוחדת בקבוצה: "אנחנו מגיעים למשחק בהרכב מלא, שמחים לנצח וגם כשמפסידים עוצרים, יושבים, אוכלים וצוחקים אחר המשחקים".
 
לאחר הטקס התקיים משחק הגמר בין קבוצות הפועל בן משגב גליל והפועל גוש זבולון.
כל שחקני הקבוצה המארחת לקחו חלק במשחק ובסיומו נצחה הפועל גוש זבולון וזכתה במקום הראשון.
 
טקס חלוקת הגביעים התקיים באוירה מחייכת
בטקס העניק צחי אלמוג, נציגה של הפועל ראש פינה, גביע הוקרה למשפחת סלע.
הקבוצה לקחה חלק גם במשחקי הטורניר הראשון, בו זכתה במקום הראשון.  הפעם סיימה הקבוצה במקום הרביעי, כשלפניה מובילות
הפועל אלונים (מקום שלישי), הפועל בן משגב גליל (מקום שני) והפועל גוש זבולון (מקום ראשון).
 
קהל רב נכח בטורניר ונהנה ממשחקים ספורטיביים, אוירה טובה ויכולת טובה של שחקני הקבוצות.
ראוי לציין כי האוירה הטובה במשחקים, נבעה לא מעט מהשיפוט ההוגן של גדי כהנא.
 
אני מבקש להודות לתומכים בטורניר
חברת טבע הגליל מקורנית, O-live תיירות כפרית בישראל,
א-לה-גוש על הסיוע בפרסום, למחלקת הספורט,
למתנדבי המזכירות במשחקים: ירדן אבן, כינר צור וצליל צור
לציון אב הבית, על הסיוע בהקמה ובארגון
למשפחת סלע
לאיילת, על הצילום
ולשחקני הקבוצה שסייעו בכיבוד ונתנו כתף בארגון ובמהלך האירוע עצמו
 
לקבוצה תומכים נוספים להם אנו מודים, ביניהם: שחקן הקבוצה קידן אילני, יעד, וחברת נייקי ישראל.
 
בברכה,
רביב צור.

 

תגובה אחרונה ב-07/10/2010 17:00:33

 

 

 

 

 

16.10.2010

 

גאווה והתרגשות רבה בטקס ספורטאים מצטיינים לעונת 2009/10

עונת המשחקים והתחרויות 2009/10 הסתיימה במרבית איגודי הספורט בארץ ובמחלקת הספורט במשגב ציינו זאת (השנה החמישית ברציפות) באירוע הצדעה לנבחרות הספורט במשגב והענקת מלגות לספורטאים מצטיינים, אחד/ת מכל ענף, בטקס מרגש שנערך באשכול הפיס ב 12/10 בנוכחות משפחות הספורטאים, חברי קבוצותיהם, רכזי הענפים וצוותי המאמנים כשרון שני - ראש המועצה, ליאת בלכר - מנהלת המרכז הקהילתי, רותי מרגלית - סגנית מנהל בי"ס על יסודי משגב וגאזי נוג'דאת - מפקח מנהל הספורט במחוז צפון, מכבדים בנוכחותם את האירוע.

הטקס נפתח בדברי ברכה של רון שני, שהדגיש את התרומה הגדולה של העיסוק בספורט התחרותי לבני נוער והודה לנבחרות הספורט על ייצוגה של משגב בתחרויות השונות.

לפני המצגת שהוכנה לכל ספורטאי, ציין שלומי טחן - מנהל מחלקת הספורט שבחירת הספורטאים מלווה בהתלבטות רבה מצד הצוות המקצועי בענפים ונעשית בעיקרה לפי מודל תכונות הספורטאי אליו אנו מכוונים ומחנכים הכולל: מחויבות, מסירות, אחריות, שאיפה למצוינות כאורח חיים, הגינות, תרומה ללכידות קבוצתית חברתית והתעלות במצבים קשים פיזיולוגית ובמצבי לחץ מנטאליים שהספורט התחרותי/הישגי מתאפיין.

הספורטאים המצטיינים מהווים דוגמא אישית בהתנהגותם ובאישיותם לספורטאים הצעירים ומובילים את נבחרות הספורט במשגב להישגים מרשימים וראויים להערכה, ברמה המחוזית, הארצית והבינלאומית.

 

שמות הספורטאים המצטיינים לעונת 2009/10 ותקציר הישגיהם:

ניב זקס , בן 16, תושב מנוף, שחקן נערים ארצית הפועל משגב, היווה בורג מרכזי בעליית קבוצת הנערים לליגה הארצית ושותף מרכזי לזכיית קבוצת ט' במקום הראשון הארצי בהתיישבות העובדת.

מיטל אנגלהרט, בת 17, תושבת אבטליון, שחיינית אגודת הפועל משגב, אשר זכתה במהלך השנים האחרונות ב 11 מדליות זהב כאלופת הארץ בסגנון חזה, ובשנה החולפת אלופת הארץ בסגנון חזה למרחקים 100 ו 200 מטר ובנוסף קטפה את המקום השלישי במכבייה האחרונה, כשחיינית המייצגת את ישראל.

פלג זלצמן, בן 16, תושב יובלים, טניסאי מועדון הטניס משגב הגליל, סיים ראשון בתחרות סבב פרינס במחוז צפון ואחד הטניסאים המובילים בצפון. מדריך טניס מוסמך המסייע לצוות ההדרכה בהקניית יסודות הטניס וחינוכם של הטניסאים הצעירים.

 

רוני אמראל, בת 15, תושבת יעד, מתעמלת באגודת הפועל משגב, אשר זכתה במקום הראשון הכללי - כאלופת הליגה בדרגה 4. משתלבת כעוזרת מדריכת התעמלות בצוות ההדרכה ומהווה מודל לחיקוי למתעמלות הליגה הצעירות.

אייל קריגר, בן 18, תושב הר חלוץ, טריאתלוניסט טימשגב, מהווה דוגמא לנחישות כח רצון ומשמעת עצמית גבוהה בשילוב כישרון אתלטי. התקדם באופן משמעותי מתחרות לתחרות וזכה לעלות על הפודיום באחת מתחרויות הטריאתלון בגילאי נוער בשנה החולפת.

 

טל קולר, בן 18, תושב כרמיאל (ועד לפני שנה הררית) אופניים טימשגב, רוכב בסגל המצומצם של נבחרת ישראל באופני כביש. סיים שלישי גיל נוער באליפות הארץ האחרונה(על אף הפנצ'ר במהלך התחרות) וכן סיים במקום השלישי באליפות הארץ באופני הרים. מדריך אופניים מוסמך המשתלב בהדרכה בצוות המקצועי של טימשגב.

בן רמר, בן 14, תושבת מורן, שחקן כדורגל בהפועל מ.א.משגב, קפטן ומנהיג קבוצתי, לוחם על כל כדור ואינו מוותר, שחקן רבגוני שכל מאמן כדורגל אוהב.

עיינה שינפלד, בת 18, תושבת יובלים, שחקנית כדורעף הפועל משגב. קפטנית קבוצת הנערות בליגת העל בשנה החולפת. שותפה לעליית קבוצת הנשים לאומית לליגת העל לנשים - הליגה הבכירה, הישג חסר תקדים באגודות הספורט הקבוצתי בצפון לנשים. הוסמכה כמדריכת כדורעף והשתלבה בצוות ההדרכה בענף.

 

הוזמנה לטקס, כבכירת הספורטאים במשגב היום, נוגה כורם, רוכבת טימשגב, אלופת הארץ באופני הרים, המייצגת את נבחרת ישראל וסיימה לפני חודש במקום השני לגילה באליפות העולם בקנדה.

נוגה מהווה דוגמא לספורטאי/ת תושב משגב שהתחילה מ"אפס" כילדה והגיעה הכי רחוק שאפשר, ועתידה עוד לפניה.

 

סיום הטקס הונצח בתמונה קבוצתית של הספורטאים המצטיינים

 

.

 

 

 

 

 

 

לקראת מרוץ משגב ה- 28 "על הנוף למנוף" - הפנינג ספורט גדול למשפחה!

תכונה רבה מורגשת סביב האירוע שייערך בשבת  30.10.2010 , כשעשרות ילדים, בני נוער ומבוגרים בכל גיל רצים בקבוצות, בזוגות ובאופן אישי, מתאמנים במרץ רב לקראת המרוץ (ה – 28) המסורתי שנערך מידיי שנה בסתיו, "על הנוף למנוף", כל אחד לפי מרחק הריצה בו מתוכנן להשתתף: 1.5 ק"מ משפחתי (בירידה) קליל וזורם (אפשר גם בצעידה) 2 ק"מ תחרותי או עממי המוזנק במעלה הר שכניה, 5 ק"מ עממי ותחרותי היוצא מצומת הישוב יודפת ולאתגריים שבינינו 10 ק"מ שמוזנק מהר אחים.
להשלמת ההכנה מבחינה אנרגטית, מקבלים המבקרים באתר המרוץ, טיפ תזונתי שבועי מפיה של אוסנת בוברוב - תזונאית מחלקת הספורט.
המארגנים צופים ל 1000 רצים ול 2000 מבקרים, זאת בהמשך להשתתפות השיא בשנה שעברה, בה השתתפו 800 רצים וליוו וביקרו באירוע מעל 1400 מבקרים, על אף השבת הגשומה שפקדה את הארץ באותו יום.
שותפים למרוץ השנה: חברת נייקי ונותני חסות בי"ס למאמנים ומדריכים ווינגייט שלוחת משגב, קופ"ח כללית משגב, חנות runway, חנות פאוור ג'ים כרמיאל.
לצד המרוץ, ייערך השנה הפנינג ספורט ססגוני וגדול לכל המשפחה שיכלול:
מתחמי פעילות  מתנפחים על מגרש הדשא במנוף, תחרות עליות מתח נושאת פרסים לנוער, תחרויות טניס וכדורסל נושאות פרסים והפעלה באופני הרים.
מתחם יצירה
פינת חי
יריד דוכנים ססגוני ובו דוכני מכירה רבים של אומניות, ציוד ספורט ועוד.
הרכבי מוזיקת ג'אז ורוק מקומיים שינעימו לאורך כל האירוע.
ולרצים הרעבים שסיימו את המרוץ ולכל המשפחה הרעבה יעמדו מגוון
דוכני מזון ומשקאות ובית קפה בחורש לטובת ארוחת הצהריים בשבת.
תערוכת מרוץ ובה תמונות ממרוצי שנות ה 80 וה 90 ולצידם סיפור ייסוד המרוץ תוצג במתחם.

 

התמונה באדיבותו של ליאור קרן מרקפת

 

מי מקבל החלטה, ההורים או הילד?

מיכל יערון – לעוף פסיכולוגיית ספורט מתקדמת

 

לא פעם שמעתי הורים אומרים לי את המשפט "לא הנערה תחליט אם לעזוב את הספורט או לא אנחנו נחליט" ולחילופין שמעתי "שיעשה מה שטוב לו, זו החלטה שלו" ועוד "הוא ילך לאימון כי ככה צריך" וכמובן "היא יודעת מה טוב לה ואם לא אז שתתחרט"....

מי צודק? האם יש אמת אחת או לא? מי צריך לקבל החלטה לגבי דברים הקשורים לילדינו, אנחנו או הם? מתי נכון לתת לילד להחליט לבד ומתי צריך לקבוע ולהחליט עבורו?

כדי להקל על ההתלבטות בשאלה זו אני רוצה להציע שני כללים. אילו כללים רחבים אך יקלו עליכם להתמודד עם מאבקים מיותרים ביניכם ומול הילד/נער או הנערה.

כלל ראשון: האם הילד יכול לשלם את מחיר הטעות.

בכל החלטה יש סיכון. על המחליט לדעת שיש יותר מתוצאה אחת להחלטתו. התוצאה הלא רצויה או  "המחיר" יכול להיות יקר מידי עבור הילד והוא לא יוכל להכיל את משמעות התוצאה ואת מחירה. לדוגמא: אם נער בן 12 רוצה ביום ששי, לפני אימון בוקר חשוב, לצאת לבלות. רב הסיכויים שיהיה עייף למחרת והדבר יפגע ברמת האימון שלו. מי צריך להחליט אם הנער ילך לבלות או לא? קרוב לודאי שאת המחיר ישלם הנער, יחוש רע, יתבאס אפילו ולהבא ילמד שכדאי ללכת לישון מוקדם. זהו מחיר הגיוני "לשלם" ואף מלמד.

לחילופין, אם יבוא אותו נער ויאמר שהוא רוצה לעזוב את בית הספר כי אין לו מספיק זמן לאימונים וכי הוא עייף, או אז על ההורים לקבל את ההחלטה כי מחירה הוא יקר מידי עבורו ואין הוא יכול להבין את השלכות המעשה.

 

כלל שני: הצורך שלנו לקבל את ההחלטה עבור הנער/ה, את מי זה משרת, אותנו או אותם. כלומר, אם הנער/ה לא רוצה להתנצל בפני המאמן על איחור או על יחס לא מכובד, העובדה שאנו לוחצים עליו לעשות זאת היא כי אנו רוצים להגן עליו מפני הסנקציות שהוא יחטוף או שאנו רוצים שיעשה זאת כי לא נעים לנו ואנו רוצים שהוא ימנע מאיתנו את אי הנעימות.

אם הנער/ה רוצה לחזור הביתה אחרי האימון לבד עם חבר/ה ולא שנבוא לקחת אותו/ה באוטו, האם נרשה לה/ו או לא? שוב נשאלת השאלה, האם אנו רוצים להגן על הנער/ה כי אנו חוששים לשלומו/ה "האמיתי" או שאנו עושים זאת כי אנו לא יכולים להתמודד עם הדאגה שאנו חשים.

אם כן שימו לב. אם המטרה היא לשרת אותנו, התבלבלנו. הצמתים האלו מיועדות לשרת את ילדינו ולא ההפך!

ברור הוא כי יש החלטות ברורות לקצה זה ולקצה השני, אך יש הרבה יותר החלטות הנמצאות בטווח האפור. כשאתם נתקלים בהן, אתם מוזמנים  להשתמש בכללים המוצעים.

 לעוד טיפים