http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן ספורט

 

קבוצת נשים, רוכבות אופניים במשגב, יוצאת לדרך....
 
מאת איריס קובי  והילה נגל

 

בימים אלו מתגבשת במשגב קבוצה מיוחדת במינה, קבוצת נשים המתאמנות ברכיבת אופני הרים. אנחנו לא רוכבות בחדר ממוזג בחוג ספינינג או על אופניים נייחות בחדר כושר אלא ממש מתנסות ברכיבה באופני הרים בשטח.
הספורט הזה שתפס כל כך הרבה אנשים משלב הנאה וכושר ופעילות בטבע. ועל מנת לשכנע אתכן שממש כדאי לכן להגיע לשיעור ניסיון הבאנו כאן שני סיפורים אישיים.

איריס קובי, צורית
נדבקתי בחיידק הרכיבה בעקבות בני עומר. כשעומר התחיל לרכב ראיתי שזה ספורט אתגרי ומושך ורציתי לנסות. בסוף הקיץ האחרון הצטרפתי לקבוצת רוכבים מתחילים שנפתחה במשגב בהדרכתו של בני. בהתחלה היה קצת מפחיד אך לאט לאט הטכניקה השתפרה ואיתה הביטחון, האומץ והשליטה על האופניים .בחוג למדנו מיומנויות רכיבה ושליטה על אופניים. בעזרתו של בני המדריך דברים שנראו לי בלתי אפשריים הפכו לחלק מהרכיבה היומית. היום הרכיבה הפכה עבורי לזמן איכות עם המשפחה ואנחנו יוצאים יחד לטיולי אופניים בסופי שבוע. החוג הפך לחלק חשוב בחיי .אני מחכה לטיולים ביום שישי עם הקבוצה ולראשונה הספורט הפך מעול להנאה. כאשר הכושר שלי משתפר פלאים והקלוריות נשרפות בלי להרגיש.
המסר שלי הוא, שצריך רק להתחיל, המיומנות והכושר יגיעו יחד עם הנאת הרכיבה בחיק הטבע.

הילה נגל, יובלים
אצלי החיבה לאופניים הייתה רדומה שנים רבות. טוב, ילדות בחיפה זה לא בדיוק המקום לאופניים, לכן התמקדתי בגלגיליות ואף הגעתי להישגים נאים. כשהגענו ליובלים התמקדתי בחוגי הספורט הסטנדרטיים לנשים: מדרגה, אירובי, קצת פילאטיס ואפילו לקחתי כמה שיעורים בשיפור סגנון השחייה (מומלץ). היו ימים שהלכתי בהליכון והסתכלתי על נופי המחצבה המוריקים או צעדתי בישוב ובשבילים הסובבים אותו. ואז בספטמבר השנה בני הצעיר הצטרף לחוג אופניים ב TeaMisgav  והם ארגנו אירוע פתיחת שנה, רכיבה משפחתית בתל יודפת ובהר עצמון. אנחנו עם קבוצת הקטקטים עשינו כמובן את המסלול לתל יודפת והיה כמו שאומרים אחלה. משגב יכולה להתפאר בחוגי האופניים וברמת הרוכבים ואני הקטנה הצטרפתי לקבוצה של מבוגרים מתחילים שרוכבים בימי שלישי בבוקר ובשישי לסירוגין. עד כאן הכול דבש ... רק שהשעה קצת הזויה, מתחילים בשלישי בשש ובשישי בשש וחצי. בשקט בשקט יוצאים מהבית לשעה וחצי של אוויר צח וטבע. נפגשים בחניון מעל הבריכה ורוכבים ליער שגב. בהתחלה בשבילים הלבנים וכשעולים בכושר ובמיומנות יש כאן עשרות סינגלים (שבילים צרים לרכיבת יחיד) מדהימים בתוך היער. יער שגב, ממש מתחת לעצמון שופע בשבילים, המוכר שבהם שביל שותפות 2000 ויש עוד עשרות שבילים שהילדים נתנו בהם שמות (ירח, סופגנייה, לורד, אנקונדה, אבק ... ועוד). בני להט (הצעיר בחבורה) מדריך את הקבוצה ומלווה כל אחד בקצב ההתקדמות שלו. כאן המקום לקצת כבוד למדריך שלנו שלקח מקום ראשון בקטגוריית 30+  בתחרות הבינלאומית שהייתה ממש כאן במשגב.
מלבד הקבוצה במשגב מצאתי קבוצת נשים מאזור בית לחם הגלילית שרוכבות  בימי שישי בבוקר לסירוגין. גם כאן יש ליווי והדרכה, כל אחת מתקדמת ע"פ יכולתה ובסוף הרכיבה אפילו עורכים ארוחת בוקר משותפת. כל אחת מביאה משהו ויחד אנחנו מסיימות את הבוקר בארוחה. קבוצות דומות לנשים רוכבות יש גם ברמת ישי ובטבעון.
ובכן, השאלה הנשאלת היא למה במשגב אין קבוצת נשים. יער מדהים – יש, הדרכה – יש, חנות אופניים שתומכת בטיפולים ובשדרוגים – יש, מחסן אופניים (למי שעדיין אין לו אופניים) - יש. בשלניות אופות וחובבות ספורט – יש. אז קדימה נותר רק להירשם לשיעור ניסיון אצל שושי.

מתחילים את האביב בכיף

 רכיבת  פתיחה והיכרות של  קבוצת נשים ביום שבת ה- 17.04.2010 בין השעות 9:00 עד 12:00
הרכיבה ברמה טכנית קלה על שבילים לבנים 

את ההדרכות יעבירו בני להט, מדריך בכיר בקבוצה ובעל ניסיון עשיר בהדרכת בוגרים ונגה כורם אלופת ישראל, הרוכבת הבכירה בארץ שעליה מן הסתם כבר שמעתם.
לפרטים והרשמה: 04-9902324 או sportm@misgav.org.il
מצפים לראותכן.


בתמונה: הבנות בפעולה: איריס הראשונה ומאחוריה הילה נגל

תגובה אחרונה ב-18/04/2010 13:55:02

נגה כורם, רוכבת טימשגב, תתארח בערוץ 10 בשישי הקרוב, 9/4 ,

ב 8:30 בבוקר בתכנית "על הבוקר".

ביום ששי, ה - 16.4.10 כולכם מוזמנים ליום פתוח וכניסה חופשית ל'מועדון כפרי משגב'.

פרטים והרשמה מראש בטלפון 9801322.

הכניסה חופשית לכל מתקני המועדון ברישום מראש.


תוכנית ספורט חדשה של  ''בודיפאמפ' תושק ותצא לדרך,
בהדרכת - מדריכי המועדון, שעברו הכשרה מיוחדת, לצד מאמן אורח.

במועדון תתקיים מכירת בגדי ספורט, כיבוד ופתיחה לעונת הקיץ.

 

 

לרגל פתיחת עונת הקיץ:

ניתן לרכוש מנוי קיץ משפחתי בתוקף עד 15/09/10 , ללא קשר למועד ההצטרפות.

 המקדימים להירשם זוכים בתקופה ארוכה יותר !.

 

בברכה

צוות מועדון כפרי משגב

 

          "הדס וסטלה בועטות יחד"

 

רשמים ממשלחת ספורט בנות ממשגב במחנה ספורט בגרמניה לקידום האחווה בין העמים

 

 

 

ב - 31.3 יצאה קבוצת ספורטאיות ממשגב-סכנין-ודבוריה לעיר אלברשטד (שעתיים מברלין) שבגרמניה.
ממשגב יצאו הבנות: שחר שריג-הר חלוץ, חפץ מיכל-מכמנים, הילמן שרון-אבטליון-שחקניות כדורגל במשגב וכן דהן שחר-שכניה-מקבוצת הכדורעף, חן בלכר-גילון, מאיה זלצמן-יובלים- שתי שחקניות נבחרת הטניס במשגב ואיתם בתור מלווה יצאה חנה דינמן.
המכנה המשותף של קבוצת הבנות שייצגה את משגב היה בנות שהן ספורטאיות פעילות במחלקת הספורט מזה כמה שנים וקיבלו את המלצת המאמנים שלהם לייצג את ישראל במפגש בגרמניה.

 

המטרה העיקרית ליוזמה שבכוונת המארגנים הגרמנים למסד:יצירת אחווה בין עמים באמצעות ספורט כשמשחק הכדורגל נבחר כאמצעי לתקשורת, הכרות,סובלנות, ופתיחות לקבלת השונה.

המחנה כלל כאמור את בנות משגב מהמגזר היהודי, בנות מדבורייה וסכנין מהמגזר המוסלמי ובנות העיר אלברשטד, נוצריות.

סדר היום כלל שעתיים אימון כדורגל ע"י מאמן בכיר וצוות עוזרים ומשעות הצהרים נערכו מפגשים חברתיים שבהם תיקשרו הבנות בתנועות, מלמולים ושירה.

בנוסף כלל הביקור סיור נרחב בעיר תוך שימת דגש על העבר היהודי של הקהילה שנכחדה בעיר אלברשטד.

מטרה נוספת של המפגש הייתה  לקדם את משחק הכדורגל הנשי לקראת אליפות העולם בכדורגל נשים שיתקיים בשנת 2011 בגרמניה. לשם כך הגיעה לפגישה עם הבנות שחקנית נבחרת הכדורגל של גרמניה - שטפי ג'ונס שהבנות נהנו מחברתה ומנוכוחתה כמודל, זכו להצטלם איתה ולקבל חתימות..

הנסיעה ממונה ע"י קרן פליק והאקדמיה של שם מוזס-מנדלסון מגרמניה, וקרן פורום העתיד גרמניה-ישראל.

הקרן שמה לה למטרה לקדם ערכים של כבוד הדדי, הקשבה לזולת ואינטרקציה חברתית.

מטרה נוספת שהציבו המארגנים לנערות הגרמניות היא הכרת הדת היהודית והתרבות הישראלית/יהודית

הפרויקט יצא לדרך בעזרת מנהל מחלקת הספורט - שלומי טחן שפעל בשיתוף פעולה עם מינהל הספורט.

את ברכת הדרך קיבלנו מראש המועצה באיגרת שנשלחה למארגני הפרויקט ובה ציין רון שני את אחד מערכי הספורט, אותו אנו מיישמים הלכה למעשה, כשספורט מהווה אמצעי למפגש בין עמים.

בנות המשלחת שלנו חזרו הביתה מלאות בחוויות... מקצתן בחרנו לצטט:
לדברי שרון הילמן - שחקנית כדורגל: "האימונים היו מהנים ומעניינים, העיר אלברשטד יפה מאוד, בעיקר הכנסיות ובית הכנסת העתיק שביקרנו בו".

לדברי שחר דהן - שחקנית כדורעף: "לאחר שבוע זה אני מרגישה שאני שחקנית כדורגל טובה יותר, הכרתי חברות עם תרבות שונה, שיפרתי את האנגלית שלי ולמדתי טיפה גרמנית".

לדברי שחר שריג - שחקנית כדורגל: "אני בת 12 ובאתי לכאן כדי לצור שלום וסוג של חיבור בין הארצות דרך הספורט. היה ממש כייף ולא רציתי שייגמר".
לדברי מאיה זלצמן מיובלים - שחקנית טניס: "הגעתי לגרמניה כדי להיפגש עם בנות שאני לא מכירה ומאוד כיף לי פה".
לדברי מיכל חפץ - שחקנית כדורגל: "אני משחקת כדורגל מגיל 10, ובשנה האחרונה הצטרפתי לקבוצת הכדורגל "בנות משגב-סכנין" הגעתי למחנה הזה במטרה לקדם את כדורגל הנשים בעולם. בנתיים מאוד כייף לי ואני מרגישה שהצלחתי לקדם את מטרתי".

לדברי חן בלכר מגילון - שחקנית טניס: "שני דברים שהטביעו בי את חותמם בנסיעה זו, האחד נשים יכולות לעשות את אותו הדבר כמו הגברים ואפילו יותר טוב  והשני ספורט חזק יותר מכל קונפליקט".

 

אני מקווה שמפגש זה קידם את המטרות, וזוהי תחילתה של מסורת ואפשר שנארח במשגב את בנות הקבוצה הגרמנית, סיכמה חנה דינמן

 

תמונות מצורפות - משלחת בנות משגב

 

 

 

 

ספורט החיים

מיכל יערון- לעוף

 

איך אנו יכולים להקנות לילדינו ערכים וכלים להתנהלות בחיים, כדי לאפשר להם בסופו של תהליך להיות אנשים מאושרים? להלן  10 יתרונות מרכזיים שעיסוק בספורט מספק לחיים טובים ולחברה אזרחית טובה יותר

כשנער עומד מול הסל ומתלבט אם לזרוק או לא לסל, הוא עומד בצומת של קבלת החלטה בתנאי אי ודאות ויש סיכון מבחינתו לקבלת החלטה לא נכונה. כשנערה מזנקת במשחק כדורעף לכדור כדי להציל נקודה, חברותיה לקבוצה יגיבו אליה בהתאם לרמת ההשקעה וההקרבה שלה ומעמדה החברתי יושפע מכך. שחיינית אולימפית המתכננת את עתידה שנים רבות קדימה, מקבלת החלטה רבת משמעות שתכוון את התנהלותה בשנים הקרובות ברמת האירועים ותשפיע על חיי היומיום שלה. כל אלו ודוגמאות רבות אחרות מחדדים את הרעיון העומד בבסיס התפיסה הפשוטה אך העמוקה שספורט זה החיים!!!

העיסוק בספורט על כל סוגיו יכול להשיג מטרה חינוכית חשובה מאוד - להפוך את בני הנוער לבני אדם ולאזרחים טובים יותר. להלן היתרונות של העיסוק בספורט:

ריכוז והתמדה - חשבתם פעם על רמת הריכוז וההתמדה הנדרשת משחקן טניס? על הצורך שלו לקבל המון החלטות ביחידות זמן זעירות ולהתמודד פעם אחר פעם עם העובדה שעשה טעות, להרים את הראש ולהמשיך לחבוט לעבר הנקודה הבאה. איפה החיים מזמנים לנו כזה "בית־ספר" במסגרת עיסוק בדבר אהוב? והאם המורה להיסטוריה תוכל להתלונן על כך שאין לילד יכולת להשקיע ולהתמיד?

היכולת לקבל סמכות - כל חיינו אנו נפגשים עם דמויות סמכות וצריכים להסתדר איתן - בבית־הספר, בצבא, באוניברסיטה, במקום העבודה, ואפילו ביומיום בבית עם ההורים. למאמנים בספורט יש תפקיד מרכזי בפיתוח היכולת להתמקם מול דמות סמכות תוך שאתה מפיק מעצמך את המקסימום שלך. פעמים רבות שמעתי מההורים כי הילד שלהם מקשיב למאמן יותר מאשר להם. אין ספק שיש כאן מערכת יחסים מורכבת שדורשת משני הצדדים השקעה עמוקה ומשמעותית בקשר. זוהי הזדמנות ללמידה אמיתית של מחויבות, של תלות ושל אמון באיש סמכות וכמובן, אם הדבר נעשה נכון, יש כאן למידה של כלי חינוכי ממדרגה ראשונה.

דחיית סיפוק - כל בעל חיים נדרש ליכולת תכנון ולדחיית סיפוקים. אם הברדלס לא יחכה לרגע הנכון לזנק על האיילה עליה "בנה" לארוחת הערב ויעשה זאת מתוך הדחף המיידי, הוא יאלץ לחזור לביתו רעב. אצלנו כבני אדם, חוויית הכישלון תהיה מלווה גם במעמסה רגשית, בעיקר כי לא מדובר על צורך ראשוני, כמו אוכל אלא על צרכים גבוהים יותר כמו הצלחה ומימוש. ככל שבעל חיים נמצא גבוה יותר בהיררכיה האינטליגנטית של האבולוציה, כך המרכיבים הרגשיים שלו יותר מפותחים. החיים הספורטיביים בשל היותם כל כך אינטנסיביים וכל כך מדידים מציבים לספורטאי משוכה גבוהה - כמות ההשקעה שצריך להשקיע ספורטאי בקריירה שלו עד שהוא יכול להתחיל לקטוף את הפירות היא אדירה ומסתתר בתוך התהליך גם תכנון לטווח ארוך וניתן מקום של כבוד גם להתמודדות עם משברים. פיתוח הכישורים הרגשיים הללו חיוני בכל תחום הישגי אחר בחיים.

פיתוח אינטליגנציות שונות - להבדיל מהגישה שרואה באינטליגנציה אוסף של יכולות מתמטיות לוגיות ומילוליות, פרסם ב־1983 הפסיכולוג האמריקני, הווארד גרדנר, את מחקרו בדבר האינטליגנציות המרובות. לטענתו, האינטליגנציה האנושית מכילה כשרים שונים המסוגלים לפתור בעיות שהאדם נתקל בהן במהלך חייו. הבעיות יכולות להיות משוואה מתמטית, ניתוח פואמה, הצטיינות במשחק כדורסל, בחירה של צוות עובדים או נגינה בפסנתר. החידוש של גרדנר הוא כי קיימות עוד 6 אינטליגנציות: מרחבית, מוזיקלית, גופנית, בינאישית, תוך-אישית וסביבתית.
בעיסוק בספורט אנו רואים שימוש במספר יכולות מנטאליות. לדוגמה, במשחק כדורסל יש צורך לדעת למסור את הכדור לשחקן הנכון ולהיות במקום הנכון כדי לזרוק לסל (אינטליגנציה מרחבית); לא יהיה מי שיתנגד לאמירה שלשחקן הכדורגל ליונל מסי (מספר 10 הידוע) יש אינטליגנציה גופנית יוצאת דופן ושליטתו בכדור היא ההוכחה לכך. ג'ודוקאים צריכים להיות בעלי מודעות עצמית ויכולת לרפלקציה עצמית ולהסקת מסקנות לגבי ההתנהגויות הרצויות במצבים שונים במהלך קרב (אינטליגנציה תוך-אישית).

הגינות וכיבוד הזולת - הצורך לנהוג בכבוד בעולם הספורט הוא דבר הכרחי לקיום המסגרת הספורטיבית. ספורטאים צריכים לכבד את שותפיהם, את הצוות המקצועי, את המתחרים ואת הקהל. יש לציין כי התנהגות תוקפנית בספורט היא לגאלית במקרים רבים, כמו עבירות בכדורסל ואפילו משמשת כמרכיב מרכזי בספורט (ג'ודו ואגרוף לדוגמה), אולם גם אז היא צריכה להיעשות במסגרת החוק וכללי המשחק.

חינוך לדמוקרטיה - גם הספורט וגם הדמוקרטיה נשענים על חופש, על שוויון, על אחריות אישית ועל כבוד לזולת. בכל אחד מהעיסוקים הספורטיביים אין חשיבות למוצא האתני, למגדר או למעמד הסוציו־אקונומי - כולם יכולים להשתתף, ליהנות ואפילו לנצח. הכדור או המגרש לא שופטים על פי מגדר וכולם שווים בו. יתרה מכך, אנו רואים כי מפגשים בינלאומיים שונים יכולים להתבצע בצורה הוגנת ושוויונית גם כשהרקע המדיני הוא קשה. במשחקי המונדיאל ב־1998 נפגשו נבחרות ארצות הברית ואיראן (איראן ניצחה 2-1), המשחק התנהל בצורה מופתית ונרשם בו מספר עבירות מועט ביותר. השחקנים שיחקו בצורה הוגנת ונמנעו מעימותים על אף המתח המדיני ששרר בין שתי המדינות בזירה הבינלאומית. כמו כן, אנו רואים כי בליגת הכדורסל האמריקנית המקצוענית (NBA) רוב השחקנים הם בעלי צבע עור שחור. דוגמה נוספת לכך היא הטניסאית האמריקנית, אחת הגדולות בהיסטוריה, מרטינה נברטילובה, שהיא לסבית מוצהרת. בכל המקרים הללו מדובר בספורטאים השייכים לקבוצות חברתיות מקופחות במדינות שלהם שיוקרתם החברתית ועושרם הרב הגיעו אליהם בזכות האפשרות שלהם להצטיין בספורט.

הזדהות ועיבוד רגשי - חשבתם פעם על התנהגותו של קהל במשחק הכדורגל? על כמות הצופים היושבים לראות משחקי ספורט בטלוויזיה? מחירה של דקת פרסומת בגמר הפוטבול האמריקאי היא מהגבוהות שיש... תחרויות הספורט מעוררות הזדהות עם המתחרים בקרב המשתתפים וגם בקרב הצופים, ובכל הרמות - נבחרות של מדינות, ערים או בתי־ספר, וגם בענפים אישיים. החוויה של מתח, התרגשות ושמחת המנצחים או לחילופין תוגת המפסידים, מהווה כלי רגשי ממעלה ראשונה בעיבוד העולם הפנימי. יכולת ההזדהות עם הכוכבים הפרטיים שלנו והיכולת להתקרב לרגשותינו הפנימיים בזמן שאנו צופים בגיבור שלנו מצליח או לא, הם כלי פסיכולוגי חשוב כי  לא כל דבר בחיים צריך לעשות כדי לחוות אותו - לעתים צפייה בדמות האהודה היא כלי מספיק. בשנת 1996 שכחו אלפי תושבי בית שאן מכל טרדות היומיום שלהם כאשר קבוצת הכדורגל העירונית עשתה את המסע המופלא שלה להישארות בליגה הלאומית (על כך בסרטם של דורון צברי ורינו צרור "בית שאן: סרט מלחמה"); דבר דומה קורה גם בכל בית־ספר שיש לו נבחרת המתמודדת בתחרות וזוכה להצלחה.

משמעת ומשמעת עצמית - העיסוק בספורט מקצועני מחייב אימון של כמה שעות מדי יום ואורח חיים ספורטיבי של תזונה מאוזנת ובריאה ושינה סדירה. אך גם עיסוק בספורט בצורה חובבנית מחייב משמעת עצמית ברמה מסוימת, כגון המחויבות לצאת לריצה באופן קבוע כדי לשמור על כושר ולהמנע מפציעה, להגיע למשחק טניס שקבעת עם חבר או שיעור אירובי בשעות קבועות מראש או אפילו לבוא למגרש הכדורגל השכונתי פעם בשבוע למשחק עם החבר'ה. מעבר לכך, כאמור, כל עיסוק בספורט טומן בחובו משמעת פנימית של שמירה על כללי המשחק.

שיפור החשיבה וקבלת ההחלטות - בספרו של רוני לידור, "חשיבה וקבלת החלטות בספורט" (1999) מתוארים תהליכי החשיבה שבהם מתמחים הספורטאים המקצוענים, וביניהם: עיבוד המידע בסביבות קבועות ומשתנות, מיקוד הקשב ופיצולו, זיכרון, תגובת הספורטאי למתרחש ושימוש במשובים. החשיבה המהירה בספורט חשובה לא פחות מפעולה גופנית מהירה המבוצעת בידי ספורטאי, זה נכון אצל הספורטאי המקצוען וגם אצל הספורטאי החובב, שיכול לשפר יכולות אלו במשחק עם חבריו. כדי לפתור את הבעיות שמזמֵן העולם המודרני נדרשות מיומנויות של חשיבה וקבלת החלטות בסביבות קבועות ומשתנות - הספורט יכול לשפר יכולות אלו.

פורקן תוקפנות בצורה מבוקרת- הספורט מאפשר למי שעוסק בו, לשחרר אנרגיה גופנית ונפשית ולפרוק מתח ותוקפנות בצורה מעודנת ובאופן לגיטימי. הביטוי של רגשות איבה וכעס מתאפשר במסגרת חוקים מרסנים ומתוך ציות לשופט בתחילה והופך להיות חלק ממשמעת עצמית פנימית.
מחקרים רבים מצאו כי כשאנו מתוסכלים או נמצאים במצב רוח רע, אנו נוטים להרגיש טוב יותר אחרי פעילות גופנית. לכן, לא רק ענפי ספורט של אמנויות לחימה (אגרוף, היאבקות, ג'ודו ועוד) יכולים להועיל בפורקן כעסים ולחצים (שיכולים להוביל להתנהגות תוקפנית בחברה) אלא גם יציאה לריצה בטבע, אימון בחדר כושר או משחק כדורגל עם חברים. הספורט האתגרי הוא אפיק אלטרנטיבי נוסף שאליו יכולה להיות מתועלת האנרגיה התוקפנית שנובעת מהרצון לנטילת סיכונים. רכיבה מהירה במדרון על אופניים, גלישה ממצוקים ועד צניחה חופשית - אלו ענפי ספורט שבהם מעבר למאמץ הרב שהם דורשים, יש גם התעסקות ממשית עם נושא הפחד והצורך בשליטה.

לסיום,

מעבר לתרומה שיש לספורט לבריאות האדם, הוא גם יכול להועיל לבריאות החברה על ידי חינוך פרטיה למשחק הוגן, לכבוד לזולת ולשוויון.

החינוך לספורט הוא דרך לא שגרתית להקניית כלים חינוכיים וחברתיים מדרגה ראשונה ומאפשר לאנשים שונים להתבטא ולהצטיין. הביטחון העצמי והתפיסה העצמית החיובית מתחזקים כשילדים ובני נוער מסוגלים לבטא את עצמם בכלים בהם הם טובים ומצליחים.

 


 

 

מיכל יערון
פסיכולוגית קוגנטיבית ופסיכולוגית ספורט, בוגרת התוכנית להנחיית קבוצות של אוניברסיטת ת"א והתוכנית לטיפול משפחתי וזוגי של תל"מ, סמינר הקיבוצים. מרכזת לימודי הפסיכולוגיה בבית הספר למאמנים ע"ש נט הולמן במכון ווינגיט. עוסקת בפסיכולוגיית ספורט מזה 15 שנה, מלווה ספורטאים מכל ענפי הספורט . מלווה ספורטאים וספורטאיות המיועדים לאולימפיאדת לונדון 2012 ולמשחקים האולימפים 2016.  משוגעת על ספורט.

מיכל מייעצת במחלקת הספורט במשגב מספר שנים. הייעוץ ניתן לצוות מחלקת הספורט וכן למשתתפי המחלקה.

 

ניתן ליצור קשר עם מיכל בטלפון: 052-3632997

כמו כן ניתן למצוא מידע רב באתר לעוף - www.lauf.co.il

 

 

 

 

 

 

 

ביום חמישי, בשעות הערב, התקיים טקס סיום עונת 2009 אליו הגיעו חברי איגוד האופניים, רוכבים, מאמנים ובני משפחותיהם.

 

במהלך הטקס נישאו הדברים הבאים:

 

...בנוסף, ברכה בוני אשל על ההישגים הרבים של הרוכבים בשנה החולפת ובינהם השיגו של רותם ישי בהגיעו למקום הראשון בליגת המכללות בארה"ב, השתתפותם של ניב ליבנר ורן מרגליות מקבוצת ISRAEL GO PRO   באליפות העולם U23, זכייתה של נגה כורם במקום החמישי באליפות העולם באופני הרים ופתיחתם של כ- 50 מועדונים במסגרת פרויקט אופניים לכולם.

על הישגה חסר התקדים קבלה נגה כרום מקבוצת טימשגב JIANT תעודה ותמריץ כספי . " אני מתרגשת ומודה לכולם על התמיכה והסיוע, לאיגוד, למאמן שלי עוז דודאי המלווה אותי מתחילת דרכי, לספונסרים שלי התומכים בי לאורך כל הדרך ולכל הסובבים אותי והתומכים בי בדרכי ומאחלת לכולנו עונת רכיבה מוצלחת עם הישגים גבוהים".

 

בתמונה: בוני אשל, יו"ר איגוד האופניים מעניקה תעודה ומילגה לנגה כורם בטקס הסיום

 

לחץ לכתבה המלאה