http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן ספורט

  אירופה במשגב - סיכום התחרות הבינ"ל אופני הרים במשגב

 

 

בשבת האחרונה (6 במרץ), במזג אויר נפלא, אירחה המועצה האזורית משגב וקבוצת טימשגב-ג'יאנט , זו השנה השלישית ברציפות, תחרות אופני הרים בינלאומית. אזור הכינוס והזינוק של התחרות הוקם על מבואת שביל  שותפות 2000, שביל שהוקם במסגרת פרויקט שותפות 2000 כרמיאל - משגב - פיטסבורג של הסוכנות היהודית. השביל, אשר אורכו 35 ק"מ, מתחיל בנוף העירוני של כרמיאל וממשיך לאורך בקעת נחל חילזון עד ללב משגב כשלאורכו אתרי היסטוריה, טבע ומורשת מרתקים.

 

השנה לרגל אליפות אירופה שתיערך בחיפה ביולי, זכינו לארח כמות שיא של משתתפים מחו"ל, לא פחות מ 12 רוכבים ורוכבות זינקו במקצי העילית השונים (בשנה שעברה זינקו לתחרות זו שישה רוכבים אירופאים בלבד), ביניהם רוכבים מגרמניה, שוויץ, אוסטריה, שוודיה, הולנד  ורוסיה. 

 

המסלול אשר תוכנן על ידי עוז דודאי מאמן ומנהל קבוצת טימשגב ג'יאנט המארחת, נבנה על ידי רוכבי וצוות הקבוצה וכלל בתוכו את מיטב האלמנטים שיש לרכיבת הרים להציע, לצד סינגלים זורמים ומהירים ניתן היה למצוא בו קטעים טכניים, קירות קצרים ותלולים, סיבובים פתוחים וסגורים ועוד.

 

ראשוני המזנקים היו מקצי האפרוחים והקטקטים שזינקו למסלול מקוצר שנבנה במיוחד עבורם באורך של כ3 קמ. על המסלול ניכרה דומיננטיות צהובה של הרוכבים מקבוצת טימשגב ג'יאנט כאשר בסוף התחרות אוישו מרבית המקומות על הפודיום  על ידי הקטנטנים המקומיים. מיד אחריהם זינקו מקצי הספורט המאוחדים (השנה לא מתקיים מקצה האקספרט בתחרויות ההרים) אשר מרכזים בתוכם רוכבים מגילאי 12 ועד 50+ .

בשעה 11:30 הוזנקו רוכבי העילית לחמש הקפות בנות כ 7 ק"מ. למן ההתחלה היה זה שלומי חיימי בגברים, אלוף ישראל אשר חתם השנה בקבוצת INFOTRE-LEECOUGEN שהוביל את התחרות בבטחה כאשר אחריו מתגבשת קבוצת רדיפה אשר כוללת את רותם ישי (ג'אמיס) הישראלי ועוד ארבעה רוכבים מגרמניה ואוסטריה. שלומי, רוכב צעיר ומבטיח המשיך להוביל לאורך כל המרוץ תוך שהוא מפגין רכיבה איכותית ומהירה. במקום השני סיים בנג'מין זונטאג הגרמני ושלישי סיים רותם ישי. את מקצה הנשים ניצחה איבון קראפט מגרמניה, אשר מקפידה לבוא ולבקרנו מידי שנה. איבון שניצחה בשנה החולפת במרוץ מרתון בסבב גביע העולם, התאוששה מהטיסה יומיים קודם והראתה לכולם שלמרות המקום השלישי בתחרות יום קודם מעלות, היא עדיין בין הרוכבות הטובות בעולם. את המקום השני איישה אוסה ארלנסון משבדיה ושלישית סיימה ענבר רונן הישראלית תוך שהיא מקדימה את נגה כורם הרוכבת המקומית שעלתה רק השנה למקצה הבוגרות, בפער קטן.

 

במקצה הנוער היה זה רועי גולדשטיין מקבוצת טימשגב ג'יאינט אשר ניצח גם הפעם והוכיח עליונות על המסלול תוך שהוא מקדים בשלוש דקות את אלעד כהן (CCC)  שסיים שני. רועי מוביל את הסבב לאחר שניצח גם בתחרות במעלות בפער ניכר והוכיח כי למדינתנו יש עתודה גם בגילאים הצעירים. טקס הסיום כלל כמקובל הרבה שמפניה ונערך במעמד ראש המועצה מר רון שני.

 

שלומי טחן מנהל מחלקת הספורט במרכז קהילתי משגב סיכם: "התחרות מהווה נדבך נוסף במיתוגה של  משגב כמוקד עלייה לרגל לרוכבים מהארץ ומהעולם. זוהי הזדמנות מצוינת ליצירת שיתופי פעולה באזור להמשך פיתוח ענף האופניים במשגב. תודה לשותפים ולתומכים בתחרות: לשותפות 2000, לבי"ס למאמנים ומדריכים בווינגייט שלוחת משגב, לחברת  UTI ישראל, לחברת אוריין ולמאמצי הקבוצה המקומית ג'איינט, פאוור ספורט כרמיאל, סונטו, BBB, תורג וערוץ אקסטרים".

 

במקביל לתחרות התקיימו "טעימות" של סדנאות רכיבה טכניות בהדרכת בנימין להט, מדריך בכיר בקבוצת טימשגב ג'יאנט. אשר מקיים הדרכות וסדנאות לרוכבים בכל רמות הרכיבה על שבילי השותפות וביער שגב. (לפרטים: sportm@misgav.org.il)

 

הצילום באדיבות אנדרי אולונובסקי

 

 

טריאתלון משגב במרוץ האולטרא

 

ביום שישי, ה-5 למרץ 2010 נערך באזור רמות מנשה מרוץ PRO:SPORT Ultra
הרביעי, למרחקים 100, 50, 30 ו- 15 ק"מ

370 אצנים ואצניות זינקו החל מ-02:00 לפנות בוקר ועד הצהריים לאחד מארבעת המקצים ונהנו/סבלו מעליות חדות, מעברים בוציים חלקלקים, שלוליות גדולות,דרכי עפר ושבילי בקר, מזג אוויר קריר ונוח ובעיקר - מרחקים ארוכים מאוד.

 חלק לא מבוטל מחברי קבוצת הטריאתלון של משגב נענו לקריאתו של אמיר בכר , מאמן הקבוצה ,שאגב הצליח וגרר אחריו עוד  3 גברים לריצת 50 ה קמ שללא ספק היוותה אתגר גדול עבור הרצים.

את מקצה 50 הק"מ סיימו בהצלחה שני אנשי הברזל,  אמיר בכר במקום שני כללי בתוצאה של 4 וחצי שעות   וירון זלצמן מיובלים במקום ה 11 המכובד לאחר 5 ורבע שעות.

דרור פלטין מכפר ורדים ואבנר הורניק משבי ציון גם הם חברי הקבוצה ונענו לאתגר, סיימו לאחר כ 7 שעות ועשרים דקות.

רצים נוספים ממשגב במקצה ה 50 -  איש הברזל פז גורן שסיים לאחר 6 וחצי שעות  מיכאלה פולאנסקי ואפרת גזית סיימו יחדיו לאחר 7 שעות  מאירה שנק בתוצאה 7 וחצי שעות ואלקובי מורדי מגילון בתוצאה מדהימה של 4:58 שעות!

את מקצה 30 הקמ סיימו בהצלחה נורית קוינט מצורית בתוצאה של 3:08 שעות   זיוה ורנר מחרשים וארהלה ברנע מרקפת סיימו לאחר 3 וחצי שעות וכרמל שמואל מרקפת סיים בתוצאה של 3 שעות ועשרים דקות.

נבחרת הנוער שלחה נציגות יפה   כאשר נדב זיגלמן ממכמנים  ורז גרבר מצורית סיימו יד ביד ב 2:54 שעות  ראשונים בגילם ומקום עשירי בגברים כללי

למרחק  15 קמ הצנוע אבל לא קל בכלל התייצב בגאון אריה ממיס מעצמון וסיים בתוצאה נפלאה של  1:37 שעות  ובמקום 16 כללי!!!!

יעל סודרי מרקפת  שלאחרונה החלה לרוץ ביער משגב סיימה גם היא את מרוץ 15 ה קמ  בשעתיים ורבע

למקצה 100 קמ שהתחיל ב 2 לפנות בוקר( הם בטח פספסו את הגמר של האח הגדול) זינקו תמי ברוך ועופר דמרי ממשגב וסיימו לאחר15 שעות תמימות !!!

המרוץ  הזה   אשר מאורגן כבר השנה הרביעית טומן בחובו אתגר גדול עבור מרבית הרצים.

כול שנה משנים המארגנים את תוואי המסלול ומסמנים אותו רק כיום יומיים לפני התחרות כך שאף מתחרה לא יכול למעשה לבצע הכרת מסלול.

כמו כן הזינוקים מבוצעים באופן מדורג כך שלקראת טקס הסיום, שהתקיים ב 3 אחר הצהריים,  רוב הרצים כבר סיימו ויכלו ליהנות מאווירה טובה בטבע מלווה במוסיקה קצבית ושולחן עמוס בקלוריות כי הרי באירוע מסוג זה שורפים המתחרים אלפי קלוריות  במיוחד רצי 30 קמ 50 ק ו 100 קמ.

במהלך התחרות ביצעו המתחרים בין שניים לשלושה מסלולים שונים כאשר בכול פעם שמסיימים מסלול חוזרים חזרה לנקודת הזינוק ושם בתחנת הרענון מצאו הרצים מים, משקאות איזוטוניים, בננות, חטיפי אנרגיה, וכול זאת על מנת להחזיר לגוף את מה שהוא מאבד תוך כדי ריצת השטח המאתגרת הזו.

המסלולים מאוד מגוונים וכוללים  ריצה ליד שדות ירוקים של חיטה  וכמובן ריצה בתוך היערות של האזור המדהים הזה  שכולו טבע. לאורך המסלול צפו בנו כמה עדרי בקר  במבט מוזר משהו ולנו הם היוו קישוט ותפאורה מדהימים לאירוע יוצא דופן שאין כמותו.

מסכם מאמן הקבוצה אמיר בכר אשר משתתף ברציפות כבר שלוש שנים באירוע זה: לדעתי זהו אירוע שכול רץ חובב צריך לחוות פעם בשנה הוא מאתגר מעניין ולא צריך לרוץ מהר כדי להרגיש את גודל ההישג.

להתראות בהישגים הבאים שלנו

 

 

 

 

נבחרת הבנים (י' - י"ב) של משגב - אלופי הארץ בנווט ספורטיבי.

 

בתחרות הגמר למועדוני ספורט בית ספריים זכתה נבחרת הנווט של בית ספר מקיף משגב במקום הראשון בגילאי י' - יב' בנים. תחרות הגמר נערכה ביער נחשונים (יער קולה) במרכז הארץ, ובה השתתפו בתי הספר שהעפילו לגמר בתום ליגה שנתית שנערכה בשני מחוזות.

בשלב הראשון התקיימו 4 תחרויות במסגרת מחוזית (בגני חוגה, בפארק הנדיב, ביער עופר וביער לביא).

בליגה מחוזית זו זכתה נבחרת משגב במקום הראשון והקדימה בסיכום הכללי את יריבתה העיקרית - הפנימיה הצבאית של בית הספר הריאלי בחיפה. לתחרות הגמר עלו כ-30 בתי ספר, ובני י' - יב' התחרו על מסלול של 3.6 ק"מ (בקו אוירי). תוצאות הקבוצה הבית ספרית נלקחות על ידי חיבור הזמנים של ששת הראשונים של חברי הנבחרת. בית הספר שסכום הזמנים שלו הוא הקטן ביותר - מנצח. בתחרות הגיע אסף אבנר למקום הראשון (!) הכללי, ואורי וולף למקום השישי. תום סגל, יונתן גרעיני, שי מרסר ואיתי היימן תרמו לששת המקומות הראשונים (מיקומים 9,12, 15, 23 בהתאם) עוד השתתפו בגמר יותם וולף, איתי גרפונקל וטל שמחוני. את הנבחרת ליווה דוידי סגל מתובל, והיא מאורגנת באמצעות מחלקת הספורט של המרכז הקהילתי באחריות חנה דינמן.

את ליגת הנווט הבית ספרית מארגנת התאחדות הספורט לבתי הספר של משרד החינוך המקיימת במקביל ליגות בית ספריות גם בענפים אחרים.

על הנווט הספורטיבי :

נווט ספורטיבי הינו ספורט שטח אינדוידואלי המשלב כושר גופני עם יכולות מנטליות של נווט, התמצאות בשטח וקבלת החלטות תחת לחץ.

כל מתחרה מקבל בעת הזינוק מפת נווט שנעשתה במיוחד לצורך זה ועליה מסומנות נקודות ביקורת. על המתחרה לעבור את כל נקודות הביקורת לפי הסדר ובזמן מינימלי. מנצח המתחרה שזמנו הוא המהיר ביותר. (מתחרה שלא היה בכל התחנות - נפסל)

את המפה עם המסלול מקבל המתחרה בעת הזינוק, כך שזמן פענוח המפה וההתמצאות הינו פקטור משמעותי בתחרות. כמו כן על המתחרה לקבל החלטות לגבי הציר בו יעבור בין התחנות.

בתחרות נווט יכולים להיות מספר מסלולים, אך המתחרים באותה קטגוריה מתחרים על אותו מסלול.

ספורט הנווט נפוץ מאוד באירופה, וביחוד בארצות סקנדינויה. בארץ מאורגן ספורט זה במסגרת האיגוד לספורט הנווט האחראי לצד המקצועי של התחרות. ׁwww.nivut.org.