http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן ספורט

 

 


 

 

"טימשגב" תלווה את הקמת מועדון האופניים בעילבון


תרומתו הרבה של הספורט כערך חשוב ביצירת קשרים והעמקת שתופי פעולה בין מגזרים בחיי היום יום בין שכנים הפך לסיפור הצלחה בפרויקטים הרבים שמובילה מחלקת הספורט במרכז הקהילתי משגב. דוגמאות לשיתופי פעולה כאלה ניתן למצוא  בפרויקט ארסנל בגליל בו מתקיים מערך פעילות שנתי בין קבוצות כדורגל ילדים בקבוצות מעורבות בגליל, בפרויקט ספורט למען השלום, מפעל כדורגל הנערך אחת לשנה בקיץ בין 20 ישובים בגליל בקבוצות מעורבות ובמיסוד שלוחה להסמכת מאמנים ומדריכים של ווינגייט במשגב סכנין.
לאחרונה פנתה מחלקת הספורט בעילבון למחלקת הספורט במשגב, על בסיס מסורת של מפגשים ושתופי פעולה בין הרשויות בעיקר בתחום כדורעף בנות, בבקשה לסיוע בהקמת מועדון רכיבה על בסיס המודל הקיים בטימשגב.  מחלקת הספורט במשגב בראשות שלומי טחן נענתה בשמחה להזדמנות ובמהלך הימים האחרונים סוכמו התנאים והפרטים להקמתו ופתיחתו של מועדון רכיבה בעילבון.  הקבוצה תוקם בעזרת תמיכת מינהל הספורט ופרויקט "אופניים לכולם" של איגוד האופניים בישראל ותוך ליווי ותמיכה מקצועית הדוקה של קבוצת טימשגב. הקבוצה תחל את פעילותה בחודש פברואר הקרוב כאשר בשלב הראשון, עד לסיום הכשרת מדריכים מקומיים, ידריכו אותה מדריכים מנוסים מקבוצת טימשגב.
עוז דודאי, רכז ענף האופניים במשגב, המנהל המקצועי והרוח החיה מאחורי כל סיבוב של גלגל אמר: "טימשגב חרטה על דיגלה את קידום ענף האופניים באזור ומאחר שכך, כמובן ששמחנו להרים את הכפפה ולעזור.  אנו תקווה כי הרכיבה המשותפת תקדם אחווה ודו קיום, כפי שכבר מתבטא בקבוצתנו, בה רוכבים בשמחה ובהצלחה רוכבים משני המגזרים". 

 

לאתר האופניים 
  

 

 


 

"מכונות שמחקות אותך ואתה לא יכול ללמוד אותן? - נפלא"

 

 

שני מכשירי AMT חדשים הוצבו בחדר הכושר של 'מועדון כפרי משגב'- להנאת המתאמנים.

AMT הוא מכשיר אימון מסתגל ( Adaptive Motion Training ) של החברה האמריקאית פריקור.

מרגע הלחיצה על כפתור ההתחלה המתאמן חופשי ליצור ולבחור מתוך מגוון תנועות ועצימויות. אין שני אימונים הדומים זה. המתאמן נע בתנועות חופשיות וזורמות, כמעט ריחוף. המכשיר אינו מחליף את שאר מכשירי חדר הכושר, אלא משלים את החסר.

המכשיר ניחן במס' תכונות:

  • אורך צעד משתנה בריצה טבעית וזורמת, בטווח של 0-69 ס"מ. המנעד הרחב מאפשר בחירה בין עליה במדרגות, הליכה או ריצה קלה, והכל ללא חבטות במפרקים ובתחושת ריחוף
  • גיוס שרירים אופטימאלי לאימון מתקדם מבחינה מיכאנית (פושטי ברך, פושטי ירך, כופפי ברך, וכשהעקב עולה לכיוון הישבן, גם שרירי השוק)
  • מדידות מדויקות של אורך הצעד ותצוגת המחשה חדשנית של התוצאות
  • שריפת קלוריות גבוהה מאוד על מכשיר ללא זעזועים

המכשיר הפופולארי כבר צבר שורת אוהדים. מוזמנים לנסות.

 

 

LES MILLS GROUP FITNESS FORMULAS

תכניות אימון קבוצתי חדשניות וטרנדיות – במועדון כפרי משגב

  

תכניות הכושר של LES MILLS פועלות ב- 80 מדינות בעולם, ומפעילות למעלה מ5 מיליון מתאמנים, שמשלבים בשגרת האימונים שלהם שיעורים סוחפים עם מוסיקה מעולה ומדריכים נלהבים ומעוררי חשק. 

תכניות האימון הקבוצתי של LES MILLS מתרעננות ארבע פעמים בשנה. החברה מעסיקה צוותים של מאמני כושר מובילים, שיוצרים שיעורים חדשים לכל אחת מן התכניות. השיעורים החדשים עומדים בסדרת בחינות, מצולמים ומופצים על גבי DVD למדריכים. המוסיקה מופצת על גבי תקליטורים (כולל רישיון חוקי להשמעתם בפומבי) והכוריאוגרפיה מופצת באמצעות סדנאות למדריכים, המתקיימות ברחבי העולם.

 

מידע נוסף באתר לס מילס – www.lesmills.com

ובמועדון הכפרי משגב

 

 

התחרות הבינלאומית השלישית לאופני הרים במשגב 2010 על "שביל שותפות 2000"

 

לאחר יצירת המסורת המוצלחת בה ארגנו וארחנו ביער שגב, בנקודת המוצא של "שביל שותפות 2000" במשגב, את אליפות ישראל באופני הרים במשך שלוש שנים ולאחר מכן בשנים 2008 ו 2009 
תחרויות בינלאומיות כחלק מסבב התחרויות של איגוד האופניים העולמי (הUCI), תחרויות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר שישנה כיום בארץ, השנה יוזנקו וגם יסיימו בקו הגמר שימוקם בנקודת המוצא של "שביל השותפות", כחלק מרעיון... וחשיפת השביל ברמה הארצית והבינלאומית.
האירוע, פרט להיותו חוד החנית של עולם התחרויות בארץ מהווה מוקד משיכה לתיירות חוץ ופנים וממתג את משגב וישראל כמוקד עליה לרגל של רוכבים מהארץ והעולם ומהווה הזדמנות לחשוף את קהל היעד לשביל.

בשנה החולפת הגיעו כמאתיים רוכבים מהארץ ובנוסף רוכבים מאיטליה, גרמניה, הולנד וסרביה וקהל של מעל 1000 צופים. התחרות זכתה להצלחה רבה ולחשיפה רבה הן בעיתונות, באתרי האינטרנט ולתכנית בת חצי שעה ששודרה בטלוויזיה בערוץ הספורט.
למותר לציין כי הדבר תורם רבות לגאוות הרוכבים המקומיים ולחשיפת תחום אופניי ההרים באזור כמקדם בריאות, שמירה על הטבע, חינוך וערכים נוספים.
השנה מתקיים סבב תחרויות בתחילת חודש מרץ הכולל תחרות במעלות, חיפה ומשגב אנו צפויים לארח את התחרות ביום שבת ה 6 במרץ 2010.
בתחרויות השנה צפויה השתתפות שיא על רקע העובדה כי אליפות אירופה באופני הרים מתקיימת בחיפה ביולי 2010. ישנה סבירות רבה כי רוכבים מכל אירופה ינצלו את ההזדמנות לצבירת ניקוד ופרסים ובו בזמן יוכלו להתאמן על מסלול התחרות אשר נחשבת ליוקרתית ביותר בעולם (בצוותא עם אליפות העולם).
 

     בברכה,
   שלומי טחן - מנהל מחלקת הספורט במשגב

 


 

לראשונה בישראל: תחרות שלבים בינלאומית לאופני הרים
 
בשנים האחרונות אנו עדים למסורת בהתהוות, שבמסגרתה מארח ענף האופניים הישראלי מספר תחרויות בינלאומיות בחודש מרץ. תחרויות אלה מזכות את הרוכבים בנקודות דירוג של הסבב העולמי, ומאפשרות לרוכבים הישראלים להתחרות מול טובי הרוכבים בעולם, שמגיעים לארץ הודות למזג האוויר הנוח, בעונה שבה המסלולים באירופה משמשים בעיקר לסקי. השנה צפויים להגיע לתחרויות רוכבים רבים במיוחד היות ובחודש יולי הקרוב תתקיים בישראל אליפות אירופה באופני הרים. הסבב הנכחי יאפשר לרוכבים מחו"ל להכיר את תנאי הרכיבה  בישראל.
בנוסף לתחרויות במעלות (5.3.2010) ובמשגב (6.3.2010), המארחות זו השנה השלישית את התחרויות, יתקיימו תחרויות גם ביער מענית (12.3.2010) ובחיפה (13.3.2010), על המסלול שנבנה במיוחד לאליפות אירופה. סבב זה הוא פרי שיתוף פעולה בין מועדוני הרכיבה בשביל האופניים בגליל, טימשגב-ג'יאנט, מארגן התחרויות ניצן גרא ואיגוד האופניים הישראלי
בשנה החולפת, 2009,  הגיעו לתחרות במשגב אשר אורגנה והופקה על ידי מחלקת הספורט של המרכז הקהילתי בניצוחו המקצועי של עוז דודאי רכז ענף האופניים, מעל מאתיים רוכבים מהארץ ובנוסף רוכבים מאיטליה, גרמניה, הולנד וסרביה כשקהל של מעל 1000 צופים מלווה את האירוע. השנה יתאפשר לרוכבים, בנוסף לקיום התחרויות במתכונתן הרגילה, להתחרות בכל ארבע התחרויות כמרוץ שלבים אשר בסופו יוכרז מנצח הטור בכל אחד מהמקצים. כל משתתף יקבל פרסים ומיקום לכל תחרות בנפרד ובסוף הסדרה יוכתר מנצח הסדרה שיזכה בפרס נפרד לכל קטגוריה. המרוצים יהיו גם מרוצים בין לאומיים תחת חוקי ה-UCI בקטגוריות עלית נשים וגברים ובהם יחולקו פרסים כספיים לקטגוריות אלו. זהו אתגר מסוג חדש לרוכב הישראלי שיוכל לבדוק את עצמו על המסלולים היפים, המאתגרים והמהירים שמציעה ישראל .
התחרות במשגב ממשיכה מסורת של תחרויות המתקיימות ביער שגב שבמשגב. תחרויות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, אשר כללו את אליפות ישראל באופני הרים במשך שלוש שנים ולאחר מכן בשנים 2008 ו 2009  תחרויות בינלאומיות כחלק מסבב התחרויות של איגוד האופניים העולמי (הUCI), אירועים אלו ממתגים את משגב כיעד מועדף בקרב רוכבים מהארץ והעולם.
.
אמיליו רויטמן מנכל איגוד האופניים:"איגוד האופניים בישראל רואה באליפות אירופה XCO ובסבב התחרויות הבינלאומיות, צעד ענק קדימה לענף האופניים בישראל, אשר יאפשר לרוכבים ממדינות שונות להגיע בהמוניהם לישראל, לרכוב בה ולהכירה."
זוהי הזדמנות מצוינת לבוא, לראות ולעודד את טובי הרוכבים בארץ