דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

החינוך - הלב הפועם של משגב

 

ביום שלישי ה-29/10 שודרה במהדורת החדשות של ערוץ 2 כתבה על בית ספר שהוקם ע"י הורי תובל, במטרה לקצר את זמן הנסיעה של ילדיהם לבתי הספר האזוריים הקיימים.

תגובת המועצה ששודרה הייתה חלקית וחתוכה,

להלן התגובה המלאה:

במשגב פועלים 9 בתי ספר יסודיים המשרתים 35 ישובים. מערכת הסעות מובילה את התלמידים לבתי הספר. 
גודלם של בתי הספר נע בין 160 ל700 תלמידים.
כמועצה אזורית, משגב פרושה על שטח נרחב, ומרחקים של עשרות ק"מ בין היישובים. היישובים עצמם קטנים מכדי לאפשר בית ספר בכל יישוב, והפתרון הנכון הוא מערכת בתי ספר אזוריים, ומערך הסעות המשרת אותם (כפי שמתקיים בכל מועצה אזורית בארץ).

זמן הנסיעה של ילדי תובל לבית הספר האזורי שלהם - בי"ס הר גילון, הוא כ-30 דקות.

מגוון בתי הספר היסודיים במשגב כולל שלושה בתי ספר ממלכתיים, בי"ס ממלכתי דתי, שני בתי ספר ממלכתיים ערבים, בי"ס בזרם האנתרופוסופי, בי"ס דו-לשוני עברית/ערבית, ובי"ס בתבנית החינוך המוזהב.

המועצה מקיימת תהליך בקרה ותכנון ארוך טווח כדי לענות על השינויים הדמוגרפיים ולהיערך עם בתי ספר מתאימים. בתקופה האחרונה המועצה ערכה תחזית דמוגרפית לאיוש בתי הספר במשגב בעשר השנים הקרובות, וכיום אנו מעבדים את תוצאות העבודה. בקרוב מתוכננת הצגה של התחזית והמסקנות ממנה למשרד החינוך, שממנה יגזרו יעדי פיתוח בתי הספר במשגב בשנים הקרובות.

עם זאת, לא ניתן להקים בית ספר עם 13 תלמידים בתובל, וחשוב לשמור על החוק ולציית לו.

 

 

 

30/10/2013 18:39:27
להוסיף תגובה 2 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-02/01/2014 13:01:03

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות