דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

החינוך - הלב הפועם של משגב

 

ביום חמישי האחרון נפרדו 280 בוגרי מחזור כ"א של ביה"ס הניסויי העל-יסודי משגב בערב חגיגי ומיוחד במינו בפארק אוסטרליה.

כמיטב המסורת התחלק הערב לשני חלקים: טקס רשמי במהלכו נישאו ברכות וחולקו תעודות והחלק האומנותי בו הופיעו הבוגרים בשירה, מחול וקטעי משחק הומוריסטיים.

כבר בחזרות שנערכו בפארק החל מתחילת השבוע ניתן היה לחוש באווירה המיוחדת בה התנהלו הדברים: בפארק שררה אוירה של עשייה ויצירה, כאשר כמעט כל תלמידי השכבה שותפים בכל התחומים ומקימים במו ידיהם מופע על טהרת הכשרונות המקומיים. שבוע החזרות היווה את סיומו של תהליך חינוכי ממושך בו היו שותפים צוות מחנכי השכבה בהובלתה של סיגל גוטר, יועצת השכבה, שהייתה אחראית הפקת המופע.

הקו המנחה שהוביל את הצוות היה שבמופע סיום מעין זה, יש חשיבות רבה לכך שכמה שיותר מהבוגרים יהיו שותפים להפקה, כל אחד עפ"י כישוריו ורצונותיו. המוטו המרכזי בהפקה היה שהפן האנושי חשוב יותר מהפן האומנותי וגישה זו נשמרה לאורך כל הדרך והיוותה את השיקול המרכזי שבכל צומת בה היה צריך לקבל החלטות.

התהליך החל בבחירת צוות מוביל שכלל שני תלמידים מפיקים (אור מרגלית ונועם פיין) אשר ניהלו בפועל את כל ההפקה. לצידם פעלו צוותים רבים שגם להם נבחרו מובילים שהיו אחראיים כל אחד בתחומו: צוותי הקמה וליהוק, מוסיקה וקטעי משחק, תפאורה ומחול.

כחודשיים לפני מועד המופע החלה עבודה בצוותים כאשר הושם דגש מרכזי על פיתוח יכולת המנהיגות של ראשי הצוותים והעצמה של כל העוסקים במלאכה. מתוך ההבנה שלכל אחד ישנן חוזקות שיש לטפחן, הושקע זמן ומאמץ לסייע לתלמידים לזהות את החוזקות שלהם, ללמוד להוציאן אל הפועל ולהעצים אותן.

תלמידים שמעולם לא הובילו תהליכים מצאו את עצמם מנהלים צוותים של מוסיקאים, שחקנים וכותבים, מתמודדים עם דילמות מקצועיות ואנושיות ונדרשים למצוא פתרונות יצירתיים תוך שמירה כל כבודם של חבריהם ובו זמנית על טובת המופע.

עשייה של שבועות רבים הגיעה לשיאה בערב החגיגי.

אמיר מיכאל, מנהל בי"ס ורון שני, ראש המועצה בירכו את הבוגרים והצוות וקראו בחום לבוגרים לשמור על קשר ולבנות את ביתם במשגב.בטקס נערכה פרידה מרגשת מיפה יבין, מנהלת בית י"א-י"ב היוצאת שליוותה את השכבה במשך 4 שנים.

המחזה של כמעט 300 בוגרים, אשר עומדים בתור במטרה לעוד חיבוק אחרון עם הצוות החינוכי היה מחזה נדיר שאינו מובן מאליו במציאות של היום. המראה המרגש הזה הדגיש שוב את החשיבות שיש בביה"ס על הקשר האישי עם כל תלמיד ועל מקומו של הצוות החינוכי בעולמם של התלמידים.

בתום הטקס העלו הבוגרים מופע מרהיב ומשעשע שנוהל באופן מקצועי להפליא ע"י הבמאית דגנית רום.

כדרכם של צעירים עסק המופע בתחומי היום -יום המעסיקים אותם תוך התבוננות הומוריסטית וצינית לעיתים על מורים, יחסי כוחות בתוך הצוות החינוכי, הווי ביה"ס, יחסים בין המינים והחיים במשגב.

אורחי המופע , שנהנו עד מאד, התרגשו מהמופע וציינו שהתהליך החינוכי שנעשה מורגש היטב כאשר רואים את התוצר המוגמר.

בתום המופע נסעו הבוגרים למסיבה פרטית שאורגנה ע"י ועד הורי השכבה , מסיבה סוערת ושמחה שבה פורקו כל המתחים של בחינות הבגרות, המיונים לצבא, ההתלבטויות והקשיים שהיו מנת חלקם של הבוגרים בחודשים האחרונים.

06/07/2009 10:55:59
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות