דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

החינוך - הלב הפועם של משגב

50 תלמידי תכנית 'נתיב האור' בבתי הספר היסודיים של משגב קבלו תעודות הוקרה על השתתפותם בתכנית, בטכס חגיגי שהתקיים במליאת המועצה, בהשתתפות רון שני -ראש המועצה, ג'קי – מנהל אגף החינוך, איציק חיון – הממונה על התכנית בחברת חשמל , אורן אגמון– מנחה התכנית מטעם 'יעדים',  מנהלים ומורים מבתי ספר.

 "נתיב האור" הוא פרויקט חינוכי שיזמה חברת החשמל בשיתוף משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי, המיועד לחנך את ילדי ישראל, ובאמצעותם גם את המבוגרים, להתנהגות נכונה בסביבה צורכת חשמל.  השנה הופעלה התוכנית ב – 114  רשויות שונות.התכנית במשגב כללה את כל בתי הספר והיישובים במועצה. הילדים נפגשו במסגרת התכנית 6 פעמים לאורך השנה, כדי לבנות יחד פעילות קהילתית רחבה ומשפיעה.בחברת חשמל מציינים ש'נתיב האור' נולד מן הצורך להתמודד עם נחיצות בידע על נושא בטיחות בשימוש בחשמל. בעקבות עשרות מקרים שונים של התחשמלות ילדים, ביניהם גם מקרים מצערים של התחשמלות ילדים על גבי עמודי חשמל.הנחת היסוד של הפרויקט היא שהתנהגות נכונה ובטיחות יבואו רק ממקום של ידע וחוויה.  כל הפתרונות האחרים – לדברי הוגי התכנית - מטפלים בסימפטומים ולא במחלה. ב"נתיב האור" הושם דגש על יצירת שינוי תרבותי ואקלים של בטיחות.התכנית כוללת פעילות בהנחיית מתנדבים מקרב עובדי חברת החשמל, המציגים וממחישים בכל החושים את תהליך הפקת החשמל וכללי הבטיחות בשימוש בו, מודעות לשימוש מושכל בחשמל, חיסכון והתייעלות וייצור אנרגיה מתחדשת.

05/06/2011 15:53:58
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

 

 ילדי הגנים בכמאנה, בחוסנייה ובנעים מבקרים את ביה"ס היסודי הר כמאנה כחלק מהתוכנית המערכתית במסגרת הרצף החינוכי שמטרתו ליצור רצף חינוכי מיטבי בין הגנים לבין ביה"ס.

הביקור כלל מפגש עם מחנכות כיתה א' והמקדמת, עם המורות המקצועיות להומוניזם : ח"ג ומוסיקה, היכרות עם המרחב הפיזי של הכיתות, המבנים וביה"ס בכלל כולל בעלי תפקידים: מנהל, סגן מנהל, מזכירה, ספרנית, אב בית וכו'.....

 

לקחו חלק נכבד בהכנת וביישום התוכנית : יועצת ביה"ס, מחנכות וגננות.

הילדים נהנו מהביקור ומהפעילויות החינוכיות והחברתיות שבעצם זוהי מטרת הביקור ביצירת מפגש מהנה, נעים וחשוב.

26/06/2011 09:26:57
להוסיף תגובה תגובה אחת קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-23/08/2011 21:30:11

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות