http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

החינוך - הלב הפועם של משגב

50 תלמידי תכנית 'נתיב האור' בבתי הספר היסודיים של משגב קבלו תעודות הוקרה על השתתפותם בתכנית, בטכס חגיגי שהתקיים במליאת המועצה, בהשתתפות רון שני -ראש המועצה, ג'קי – מנהל אגף החינוך, איציק חיון – הממונה על התכנית בחברת חשמל , אורן אגמון– מנחה התכנית מטעם 'יעדים',  מנהלים ומורים מבתי ספר.

 "נתיב האור" הוא פרויקט חינוכי שיזמה חברת החשמל בשיתוף משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי, המיועד לחנך את ילדי ישראל, ובאמצעותם גם את המבוגרים, להתנהגות נכונה בסביבה צורכת חשמל.  השנה הופעלה התוכנית ב – 114  רשויות שונות.התכנית במשגב כללה את כל בתי הספר והיישובים במועצה. הילדים נפגשו במסגרת התכנית 6 פעמים לאורך השנה, כדי לבנות יחד פעילות קהילתית רחבה ומשפיעה.בחברת חשמל מציינים ש'נתיב האור' נולד מן הצורך להתמודד עם נחיצות בידע על נושא בטיחות בשימוש בחשמל. בעקבות עשרות מקרים שונים של התחשמלות ילדים, ביניהם גם מקרים מצערים של התחשמלות ילדים על גבי עמודי חשמל.הנחת היסוד של הפרויקט היא שהתנהגות נכונה ובטיחות יבואו רק ממקום של ידע וחוויה.  כל הפתרונות האחרים – לדברי הוגי התכנית - מטפלים בסימפטומים ולא במחלה. ב"נתיב האור" הושם דגש על יצירת שינוי תרבותי ואקלים של בטיחות.התכנית כוללת פעילות בהנחיית מתנדבים מקרב עובדי חברת החשמל, המציגים וממחישים בכל החושים את תהליך הפקת החשמל וכללי הבטיחות בשימוש בו, מודעות לשימוש מושכל בחשמל, חיסכון והתייעלות וייצור אנרגיה מתחדשת.

 

 ילדי הגנים בכמאנה, בחוסנייה ובנעים מבקרים את ביה"ס היסודי הר כמאנה כחלק מהתוכנית המערכתית במסגרת הרצף החינוכי שמטרתו ליצור רצף חינוכי מיטבי בין הגנים לבין ביה"ס.

הביקור כלל מפגש עם מחנכות כיתה א' והמקדמת, עם המורות המקצועיות להומוניזם : ח"ג ומוסיקה, היכרות עם המרחב הפיזי של הכיתות, המבנים וביה"ס בכלל כולל בעלי תפקידים: מנהל, סגן מנהל, מזכירה, ספרנית, אב בית וכו'.....

 

לקחו חלק נכבד בהכנת וביישום התוכנית : יועצת ביה"ס, מחנכות וגננות.

הילדים נהנו מהביקור ומהפעילויות החינוכיות והחברתיות שבעצם זוהי מטרת הביקור ביצירת מפגש מהנה, נעים וחשוב.

תגובה אחרונה ב-23/08/2011 21:30:11