דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

החינוך - הלב הפועם של משגב

 

ברכות שנישאו בכנס רובוטיקה חטיבת ביניים במשגב מפי יהושע צדוק, המפקח על המחשוב באגף לחינוך התיישבותי:

 

שלום לכם משתתפים נכבדים

ברצוני לפתוח בדברי ברכה לאכסניות שבזכותן מתקיים אירוע חשוב זה.

ראשית למי שאמר והיה העולם ומיד לאחר מכן לאשכול הפיס שבתחומו מתקיים הפסטיבל הנפלא הזה. בעוד 10 ו- 20 שנה יאמרו, "כאן במשגב היה ערש הרובוטיקה".

בית הספר במשגב הוא מוביל ארצי ועולמי ברובוטיקה ותרומתו להתפתחות התחום כסביבה לימודית היא המשמעותית ביותר מבין כל בתי הספר בארץ. בנועם ובחתירה למצוינות מובילה משגב את החינוך לקראת הפיכתה של הרובוטיקה ככלי ליצירת מצוינות ועידוד לחקר ולידע.

ההון האנושי שנמצא כאן באולם הוא הקובע יעדים ומשיג אותם הוא שיביא רווחה לאנושות והרווחה תביא לשקט ושלום. הרובוט חודר לכל תחומי חיינו וכבר במלחמת לבנון השניה שהו יותר מטוסים בלתי מאוישים באויר מאשר מטוסים עם טייסים בתוך המטוס. ברוב המפעלים המתקדמים בעולם העבודה השגרתית נעשית על ידי רובוטים.

כאן המקום לציין את תרומתה של קדימה מדע לקידום המדע הטכנולוגיה והחקר בבתי הספר. קדימה מדע למרות השנים הכלכליות הקשות העוברות על העולם המערבי הצליחה לגייס משאבים לטובת עתיד טוב יותר, לטובת שיפור תנאי הלימוד במעבדות ובכיתות. אני קורה מכאן לקדימה מדע לשלש את מספר בתי הספר בתוכנית. שמונה בתי ספר התאימו לשלב הפיילוט, כיום ברור לכולם שהרובוטיקה היא אמצעי חשוב לעידוד המצוינות וליצירת קבוצות לומדים שעוסקים בטופ של הטכנולוגיה.

המינהל למדע וטכנולוגיה והעומד בראשו ד"ר עופר רימון רואים ברובוטיקה בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה כלי אטרקטיבי לחיזוק החינוך המדעי טכנולוגי.

ולכם תלמידים חביבים אני רוצה לשלוח ברכה שתשמשו מקור להשראה לעוד תלמידים שיבואו אחריכם וירצו לחקור וללמוד מתוך יצירתיות מחשבה והנאה. העתיד שלנו תלוי גם בכם.

 

תודה לכם

יהושע צדוק

07/06/2010 12:24:08
להוסיף תגובה תגובה אחת קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-09/06/2010 10:05:07

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות