http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

החינוך - הלב הפועם של משגב

 

ברכות שנישאו בכנס רובוטיקה חטיבת ביניים במשגב מפי יהושע צדוק, המפקח על המחשוב באגף לחינוך התיישבותי:

 

שלום לכם משתתפים נכבדים

ברצוני לפתוח בדברי ברכה לאכסניות שבזכותן מתקיים אירוע חשוב זה.

ראשית למי שאמר והיה העולם ומיד לאחר מכן לאשכול הפיס שבתחומו מתקיים הפסטיבל הנפלא הזה. בעוד 10 ו- 20 שנה יאמרו, "כאן במשגב היה ערש הרובוטיקה".

בית הספר במשגב הוא מוביל ארצי ועולמי ברובוטיקה ותרומתו להתפתחות התחום כסביבה לימודית היא המשמעותית ביותר מבין כל בתי הספר בארץ. בנועם ובחתירה למצוינות מובילה משגב את החינוך לקראת הפיכתה של הרובוטיקה ככלי ליצירת מצוינות ועידוד לחקר ולידע.

ההון האנושי שנמצא כאן באולם הוא הקובע יעדים ומשיג אותם הוא שיביא רווחה לאנושות והרווחה תביא לשקט ושלום. הרובוט חודר לכל תחומי חיינו וכבר במלחמת לבנון השניה שהו יותר מטוסים בלתי מאוישים באויר מאשר מטוסים עם טייסים בתוך המטוס. ברוב המפעלים המתקדמים בעולם העבודה השגרתית נעשית על ידי רובוטים.

כאן המקום לציין את תרומתה של קדימה מדע לקידום המדע הטכנולוגיה והחקר בבתי הספר. קדימה מדע למרות השנים הכלכליות הקשות העוברות על העולם המערבי הצליחה לגייס משאבים לטובת עתיד טוב יותר, לטובת שיפור תנאי הלימוד במעבדות ובכיתות. אני קורה מכאן לקדימה מדע לשלש את מספר בתי הספר בתוכנית. שמונה בתי ספר התאימו לשלב הפיילוט, כיום ברור לכולם שהרובוטיקה היא אמצעי חשוב לעידוד המצוינות וליצירת קבוצות לומדים שעוסקים בטופ של הטכנולוגיה.

המינהל למדע וטכנולוגיה והעומד בראשו ד"ר עופר רימון רואים ברובוטיקה בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה כלי אטרקטיבי לחיזוק החינוך המדעי טכנולוגי.

ולכם תלמידים חביבים אני רוצה לשלוח ברכה שתשמשו מקור להשראה לעוד תלמידים שיבואו אחריכם וירצו לחקור וללמוד מתוך יצירתיות מחשבה והנאה. העתיד שלנו תלוי גם בכם.

 

תודה לכם

יהושע צדוק

תגובה אחרונה ב-09/06/2010 10:05:07