http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

החינוך - הלב הפועם של משגב

                                                                                                                   

 

 

להלן הזמנה לאירוע חינוך מהסרטים שיתקיים ביום שני ה – 10.3.14 באשכול הפיס במשגב.

 

נצפה בסרט "שש פעמים" שטרם הוצג בבתי הקולנוע.

 

התכנסות בשעה  19:30 (מכירת קפה ועוגה ע"י  תלמידי מעלה צבייה) .

בשעה 20:00 הקרנת הסרט.

בסיום, יתקיים דיון בהשתתפות יוצרי הסרט ונציגת המרכז לנפגעות תקיפה מינית.

 

מהרו להירשם  מספר המקומות מוגבל!!

 

להרשמה    

 

הצפייה בסרט מאושרת מעל גיל 18 בלבד.

 

 

"שש פעמים" (תסריט: רונה סגל, בימוי: יונתן גורפינקל).

 

הסרט "שש פעמים" מגולל את סיפורה של גילי, נערה בת 17 אשר עברה לא מכבר לבית ספר חדש בעירה הרצלייה. גילי, אשר משתייכת למעמד סוציו אקונומי בינוני, מחפשת את דרכה בתוך סבך היחסים החברתיים עם חבריה החדשים בבית הספר, אשר מוביליהם נמנים עם בני מעמד הבורגנות האמידה בעיר.

תחושות הבדידות הקשות והצורך העז "להשתייך" מובילים את גילי  להשתמש במיניותה בכדי לפלס את דרכה אל תוך המעגל החברתי של חבריה לשכבה.

 

ששת הפרקים המרכיבים את הסרט מתארים מציאות חברתית קשה ואלימה- טשטוש גבולות רגשיים וגופניים, בלבול בין מערכת יחסים המושתתת על רגש ואינטימיות לבין ניצול ציני וגס. היוצרים חושפים את התחום האפור שבין הפרטי לציבורי- תחום בו פועלים על בני הנוער כוחות רבים ולחצים כבדים.

 

הסרט מציב בפני הצופים מראה הדורשת בירור מעמיק בשאלות נוקבות: מה מקומם של המבוגרים בתוך הזירות "השמורות" כדרך קבע לבני הנוער בלבד?  כיצד מזהים מצוקה אצל בני הנוער? היכן הגבול בין בלבול למצוקה? בין אינטימיות לאלימות מינית? כיצד מציידים את בני הנוער באמות מידה ונורמות מוסריות ברורות אשר יסייעו להם לבחור ולהתנהל בתוך המציאות החברתית בה הם גדלים?

 

 

בברכה,

 

                                                                                                נועה צוק

 

                                                                                                מנהלת אגף החינוך 

 

 פרויקט הנגישות של תלמידי כיתה ו' בבית ספר 'גליל' יצא לדרך. מטרת הפרויקט היא להיות גורם משפיע קהילות הסובבות אותנו, ולהגביר את המודעות לנושא הנגישות לבעלי מוגבלויות בקהילת בית-הספר, ולהפוך להיות מעורבים ומשפיעים בחברה הישראלית, היהודית והערבית בגליל. כפתיחה לנושא, נפגשו התלמידים עם הדס שטנגר, מנהלת מחוז צפון בתנועת הנוער לילדים בעלי צרכים מיוחדים 'כנפיים של קרמבו'. הילדים נחשפו לסיפורה של תנועת הנוער המיוחדת הזו, והשתתפו בפעילויות ובהדגמות המיוחדות שהמרצה הכינה עבורם.

     

 נועם רטנר, תלמידת כיתה ו' ממנוף, מספרת: "ההרצאה של הדס מנהלת תנועת 'כנפיים של קרמבו' היתה מאוד מעניינת וגילתה לי דברים שלא ידעתי. הייתי מאוד רוצה להתנדב בתנועה, לולא היה לי חוג באותו יום. הפרוייקט עצמו, למרות שרק התחיל, מאוד מעניין בעיניי. מאוד נחמד שהוא הגיע דווקא אלינו ואני מחכה ללמוד עוד על הנושא וליצור פרסום כדי להגביר את המודעות אליו."

 

כהכנה לפרויקט, בנו רותי גפר ורשא ג'ובראן, המורות המרכזות את הפרויקט, אתר אינטרנט  
מיוחד, שמהווה את הסביבה הלימודית שבה תתנהל כל הלמידה.

 רותי גפר מספרת: "אנו מקווים שפעולותינו יביאו לתנופה ולשינוי בנושא. הכוונה היא להמשיך את המיזם גם בכיתה ז', באופן שירחיב ויעמיק את העיסוק בנושא לצורך הרחבת מעגלי ההשפעה.

התכנון שלנו הוא רב שלבי: השנה - יצירת קמפיין להעלאת המודעות בקרב ילדים ובני נוער,

ובשנה הבאה - הרחבת הפרויקט והובלת תהליך שבו ילדינו יהיו "שגרירי הנגישות" וילמדו ילדים
בקהילות הערביות והיהודיות הסובבות אותנו."

 

הלמידה מתקיימת במליאה ובקבוצות, בכיתה ובבית. את המהלך מלווה עמותת נגישות ישראל ששמחה לקחת חלק בפרויקט זה. במסגרת המיזם הייחודי, לומדים התלמידים על מושגי יסוד בתקשורת המונים ובעולם הנגישות, נפגשים עם אנשי מקצוע ואנשים העוסקים בתחומי הפרסום, הנגישות ותקשורת המונים. על בסיס הידע שירכשו יעצבו התלמידים תוצר פרסומי, שיגרום להעלאת המודעות לנושא בקרב בני נוער.

 

 

 

 

 

 

ביום שני הוקרן הסרט המטלטל 'שש פעמים' במסגרת הסדרה חינוך מהסרטים.

הסרט סיפר על נערה שסובלת מהתנהגות מינית פוגענית-סדרתית של בני כיתתה.

כמו שכתבתי מעלה זה סרט מטלטל, קשה לצפייה ומעורר מחשבה.

בסוף הסרט קיימנו דיון עם התסריטאית רונה סגל ועם אורנה שומן, מהמרכז לנפגעות אונס בחיפה.

הן האירו את המאחורי הקלעים של הסרט, העלו שאלות שנוער מעלה לאחר צפייה בסרט, ענו לשאלות הקהל ועוד.

בהנחה שהיו עוד התייחסויות ושאלות, שניתן אם תרצו גם להפנות אליהן, אני רוצה להזמין אתכם להמשיך את הדיון כאן, ביומן.

 

 

מזמינה את כולכם לקחת חלק בדיון.

 

 

תגובה אחרונה ב-12/03/2014 21:21:30

שנת הלימודים הקרובה, תשע"ה, תפתח בתאריך ה- 1.09.2014

 

שנת הלימודים הקרובה, תשע"ה, תפתח בתאריך ה- 1.9.2014.

שר החינוך, הרב שי פירון, קיבל את ההחלטה בדבר השינוי בתאריך פתיחת שנת הלימודים, לאחר שאמץ את מסקנות הוועדה המקצועית, בראשותה של מנהלת מחוז דרום, הגב' עמירה חיים. בתוך כך, לוח החופשות של השנה הבאה, תשע"ה, לא יכלול רצף ימי חופשה בין כיפור לסוכות. כמו כן,  התלמידים יקבלו 4 ימי לימוד נוספים - חופשת חנוכה תתקצר ביומיים וחופשת פסח אף היא תתקצר ביומיים.

 

כזכור, הוועדה מונתה לצורך הפקת לקחים בנוגע לשינוי במועד פתיחת שנת הלימודים. הוועדה מצאה, כי קיצור חופשת הקיץ לא השיג את מטרותיו. במסגרת דיוני הוועדה הסכימו כל החברים בה – נציגי התעשייה, ארגוני המורים, ההורים, התלמידים, כי יש להשיב על כנו את התאריך המקורי.

 

לצד השינוי בלוח החופשות, לראשונה, בחופשת הקיץ הקרובה תוטמע התכנית "בתי הספר של החופש הגדול". משרד החינוך ייפתח את בתי הספר ויקיים בהם פעילויות חינוכיות כהמשך ישיר לשנת הלימודים. בין הפעילויות יונהגו: למידה באמצעות העשרה, ספורט, חינוך סביבתי, מעורבות חברתית, למידה באמצעות מרכזי למידה אינטראקטיביים, פתיחת מועדון קריאה וסדנת כתיבה יוצרת. בפעילויות ישולבו גם ימי שיא סביב נושאים ערכיים.

 

בתי הספר של הקיץ יפעלו במשך שלושה שבועות ברציפות (החל מהתאריך ה- 21.7.2014-1.7.2014), בין השעות 08:00 – 13:00, במשך חמישה ימים בשבוע (א-ה). התכנית תפעל באופן הדרגתי, כאשר השנה יכללו בתכנית תלמידי כיתות א' ו-ב' ועוד כ- 30,000 תלמידי כיתות ג'-ה' מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. בשנתיים הבאות (תשע"ה, תשע"ו) תורחב התכנית גם לילדי הגנים ולתלמידי כיתות ג', ד' ו- ה', באופן מלא.

 

 

סרטון שהוכן ע"י בי"ס יסודי משגב מציג את יתרונות התוכנית השבועית: כל ילד ראוי ויכול להצליח באמצעות זמן גמיש, בחירה, ניהול זמן, אחריות אישית, חונכות קבומצ הקנייה ועוד.

 

 

מצורפת מצגת המתארת תהליך למידה רב תחומי שנעשה בכיתות ג' בבי"ס הר גילון.

                                                 למצגת - לחץ