http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

החינוך - הלב הפועם של משגב

לעיתונות

 

שיעור זה לא רק 'להעביר את החומר'

 

מודל מורכב לשדרוג רמת ההוראה, שנבנה בבה"ס העל יסודי משגב בארבע השנים האחרונות, זוכה להערכת יחידת המדידה מטעם משה"ח, וישמש כבסיס למדד הארצי במסגרת תכנית 'עוז לתמורה'

 

מזה ארבע שנים מקיים ביה"ס העל יסודי משגב מערך רחב, מובנה, שיטתי ופורץ דרך להשבחת מיומנויות ההוראה של צוות מוריו.

אמיר מיכאל, מנהל ביה"ס , ותמי עזר, המנהלת הפדגוגית, מציינים את האידיאל המנחה: "הענקת 45 דקות של הוראה איכותית לכל תלמיד, בכל כיתה, בכל שעור בביה"ס". התהליך משלב צפייה הדדית של המורים, זה בשיעוריו של זה, משוב מעמיק ושיטתי והערכה, הנשענת על מגוון רחב מאוד של פרמטרים לכל מורה בביה"ס.

אמיר מיכאל: "מוסד חינוכי אמור לחנך לאהבת הדעת ולפיכך, אנו משקיעים מאמצים רבים באיתור מורים חדשים בעלי פוטנציאל חינוכי-הוראתי גבוה, וליווי מורים חדשים וותיקים."

השבוע החליטו נציגי הראשות הארצית למדידה ולהערכה (ראמ"ה), הפועלת במסגרת תכנית 'עוז לתמורה' לבקר במשגב וללמוד על המתקיים בתחום הערכת מורים בבית הספר העל יסודי.

הנהלת בית הספר הציגה בפני נציגות בכירה זו, מטעם משרד החינוך, את התבחינים שנקבעו ואת דרכי הפעולה האפשריות. נציגות ראמ"ה הביעה הערכה רבה לפועלו של בית הספר ונקבע שכלי ההערכה והמדידה לעובדי הוראה, במסגרת תכנית  'עוז לתמורה', ייבנה בשיתוף בין ראמ"ה לבין בית הספר. נצידי ראמ"ה ציינו שביה"ס משגב הוא המתקדם ביותר בתחום ההערכה בין בתי הספר המתמחים בהערכת מורים שבהם ביקרו.

תמי עזר מציינת בסיפוק את היתרון שבשילוב הכוחות בין משגב לראמ"ה: – "מעבר להערכה ולכבוד על אימוץ הכלים שפיתחנו, נוכל להמשיך לעבוד על פי הדרך שאנו מאמינים בה. החזון והשיטה שלנו ישמשו כבסיס למדד הארצי"

 

אמיר ותמי מציינים שמערך הצפייה ההדדית הציב אתגר לא פשוט בפני מורים. תמי: מורים שמלמדים עשרות שנים ולא נצפו מעולם התבקשו לפתוח את דלתם ולתת דריסת רגל ל'זר' בקודש הקודשים שלהם. זה שינוי שעלול להיתפס כאיום, אבל היום, במבט לאחור, המורים מדברים על הפרויקט בהערכה רבה. המודעות הביאה לשיפור ניכר"

 

כדי ליישם את התהליך מורי ביה"ס חולקו ל-10 קבוצות בנות כ-20 מורים כל אחת, מול 10 חברי הנהלת ביה"ס.

עשרת המנהלים הם אלה שנצפים ראשונים בכל שנת לימודים.

הצפייה כוללת בד"כ שיחה מקדימה בין המורה הצופה למורה הנצפה, ומעקב אחר עבודת המורה במהלך השעור, על פי שורה ארוכה של פרמטרים שגובשו במשותף ע"י צוות המורים. בתום השעור מתנהלת שיחת משוב, שמתחילה בשיקוף של המורה הנצפה על השעור, כפי שהוא חווה אותו, וממשיכה בדיאלוג ממשב שממנו נגזרים פרמטרים לשיפור.

תמי מדגישה שהמשוב נועד לחדד תובנות ולהעניק כלים לשיפור. המטרה היא הצמחה הדדית של שני המורים המעורבים. כשמזוהה קושי של מורה ביה"ס מעמיד לעזרתו מערך תמיכה  – הוא מוזמן לצפות במורים אחרים ומקבל ייעוץ והכוונה מעמיתים וממנהלי ביה"ס.

בנוסף לפרויקט הצפייה ההדדית, במהלך השנים האחרונות המורים השתתפו בהשתלמות בית ספרית בנושא 'מעגל הלמידה – התבנית לשיעור איכותי', בהנחייתו של ד"ר עודד בן מנחם, ומומחי חנוך נוספים. הנושאים שנלמדו יושמו בפועל בכיתות.

 ובמקביל לשתי זרועות אלה פותח גם מודל להערכת מורים ע"פ מודל בן 3 צלעות: התפקוד הפדוגגי (איכות ההוראה), התפקוד האישיותי (הקשר עם התלמידים, ההורים והעמיתים) וההירתמות והמחויבות לצרכי ביה"ס. כל מורי ביה"ס פרטו כיצד הם רוצים להיות מוערכים ומתוך מאות הפרמטרים שנצברו נבנה מודל התבחינים להערכת המורים.

אמיר מיכאל: "יש לנו אחריות עצומה למה שהתלמידים מקבלים בביה"ס ולאיכות השעורים. אנו מחויבים להובלת הנושא של הוראה איכותית במשגב ונשמח מאוד לתרום לרמת ההוראה הארצית"

 

 

לחניכי פנימיית הנוער 'אשבל' , המורכבת מאלפי בני נוער שבאו משכונות מצוקה,

נמאס מגילויי הגזענות האחרונים. לכן החליטו

הצעירים להעלות הצגה שעוסקת בהתמודדות

של נער אתיופי בסביבה לבנה, מתוך אמונה

שאפשר לשנות את המציאות //יונתו אסתרקיו, מעריב

לכתבה המלאה לחץ כאן.