דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

לא רק לנשים

"נדרש כפר שלם על מנת לגדל ילד" - הילרי קלינטון

 

"אם לאם בקהילה" היא תוכנית קהילתית שהתחילה את פעולתה במשגב ופועלת מזה מספר שנים ברחבי הארץ מתוך תקווה לאפשר לכל אמא בארץ שתרצה תמיכה להשתלב בה. משנת 2004 התוכנית שייכת למכללת אורנים ומופעלת על ידי שדמות מרכז למנהיגות בקהילה.

במסגרת התוכנית אמהות ותיקות עוברות קורס הנמשך שלושה חודשים המאפשר להן לתמוך באמהות שילדו לאחרונה ובמהלך השנה הראשונה לחיי התינוק (לאו דווקא בלידה ראשונה).

 

המתנדבות עוברות במהלך הקורס עיבוד אישי של ההריונות והלידות שלהן, השאיפה היא שהמתנדבת תהיה פנויה ריגשית בכדי לתמוך. חלק עיקרי מהלימוד בקורס הוא "הקשבה" לעצמך ולאחרים.

הקורס גם מרענן ומעשיר ידע בנושאי הריון ולידה.

 

חיותה ליברמן, מתנדבת בתוכנית מספרת: "מצאתי לעצמי הרחבה משפחתית, אני נהנית מהמפגש עם האמא הצעירה והידיעה שאני יכולה לעזור לה בכך שאני מאפשרת לה להיות עם כל ילד בנפרד, עושה לי טוב"

אירה בדט, מתנדבת בתכנית מספרת "הדבר אשר דירבן אותי להשתלב כמתנדבת בתוכנית היה זיכרון מהתקופה בה אני הייתי אם צעירה ומה שהכי חסר לי בתוך בליל מלמולי התינוקות החיתולים וההנקות היה שיחה עם מבוגר, שיחה שמחזירה אותך אחת לשבוע לעולם המבוגרים"

 

התוכנית במשגב הכשירה במהלך 7 השנים האחרונות חמישה קורסים כשבכל אחד מהם הוכשרו בממוצע שתיים עשר מתנדבות.

אמהות רבות במשגב נהנות מהתוכנית לאחר הלידה, ישנן אמהות שקיבלו לבקשתן מתנדבת גם בפעם השניה ואחת מהן כבר גם בפעם השלישית...

בימים אלו נפתח קורס מתנדבות נוסף, נשים אשר מעונינות להצטרף לתוכנית מוזמנות ליצור קשר בהקדם עם שיפי לוינר  0544-772266.

24/09/2009 09:40:46
להוסיף תגובה 2 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-05/08/2010 11:13:30

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות