http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יש עבודה

מחפשים עבודה?

הצטרפו לקבוצת חברים שעושים זאת יחד

לסדרת מפגשים שבועיים שמטרתם  מציאת עבודה ומיקוד מקצועי

כ- 65% מהמשתתפים חזרו למעגל העבודה !

לפרטים נוספים פנו לנטע במרכז המידע לתעסוקה בטלפון 04-9902055

או לברק, מנחה הקבוצה 054-5798530

והצטרפו למפגשים בימי ראשון בבניין המועצה.

המפגשים מתחילים בשעה 8:30 ונמשכים עד 13:00. להצטרפות יש להרשם מראש.

 www.Jobin-misgav.org.il

  

ציטוט משובים מפי בוגרי הג'וב-קלאב

(מ')

הגעתי לג'וב קלאב כלאחר ייאוש, לאחר זמן רב  של חיפוש אחר  מקום עבודה. גילי המתקדם, ניסיוני ומומחיותי בענף ספציפי מאד,  לא  הותירו לי שביב תקווה וסיכוי למציאת עבודה לא התנדבותית.  ברק אורי וג'וב קלאב, החזירו לי את  "התיאבון" לחיפוש עבודה. לימדו אותי כיצד לעשות זאת נכון - להגיע לראיונות עבודה,  להציף את כישורי הרבים, כמו גם אצל יתר חברי הקבוצה. לגרום לי להפוך את מה שנטיתי לחשוב  כחולשות  לחוזקות. למדתי כיצד להיות מחפש  עבודה,  להגיע  לראיונות ולהציג עצמי בדרך נכונה.

הנחייה מעולה, מעניינת ומאמנת להתמקדות בשיפור הסיכויים למציאת עבודה. תוך כדי יצירת אוירה נעימה כמעט כבמועדון חברים.

 

(א')

אני שמח לומר כי השתתפותי בג'וב קלאב תרמה לי רבות בפן המקצועי והחברתי אישי. בדרך העברת התכנים וההנחיה המיוחדת שלך, עם המסירות ותשומת הלב שנתת. ניתן לומר כי הכלים שקיבלתי במפגשים סייעו לי רבות בתהליך קבלתי לעבודה. ברצוני לומר כי התכנים המקצועיים ודרך העברת המפגשים, יחד עם  היכולות האישיות והניסיון הרב של המשתתפים ואיכותם, תרמו לי רבות. לא אגזים אם אומר כי בתקופה החשוכה של חיפוש העבודה, הקבוצה היוותה בשבילי נקודת אור של תמיכה ואהבה. מצאתי את עצמי מחכה ממפגש למפגש.

 

(ת')

ללא ספק חל שיפור במיומנויות חיפוש עבודה. גם החיפוש באינטרנט נעשה ממוקד יותר. יותר שיחות טלפון יזומות עם קשרים חדשים. בעיקר התחדד מה כן ומה לא, ה- swot היה חוויה מעניינת, כנ"ל ההתנסות החוזרת בהצגה האישית התמציתית מזוויות שונות. על אף הרקעים ותחומי העבודה השונים מהם באנו, הייתה תחושה של שותפות לתהליך ורצון לעזור, גם בתחומים שאינם קשורים לעבודה ישירות. חוויתי שיתוף, שיקוף, היכרות עם אנשים חדשים באזור. וגם נקודת מבט נוספת על תהליך שאני חווה אותו בפעם הראשונה בחיי.

 

(א')

הידיעה שאני לא לבד ושישנם עוד אנשים שמחפשים את דרכם מאוד מעודדת אותי. לאט-לאט מתחזקת בי ההכרה ביכולות של עצמי, בזכות עידוד של חברי הקבוצה. השינוי המשמעותי ביותר שחוויתי, הינו היכולת למקד את רצונותיי והגדרת כישוריי.

 

(א')

אני מחפשת עבודה בכל דרך אפשרית, מחיפוש אחר מודעות בעיתונים, דרך קשרים פרטיים או עקיפים, דרך משרדי כ"א ובעיקר דרך האינטרנט. מאז הצטרפתי ל"ג'וב קלאב", הדבר הראשון שקרה לי זה העלאת המורל האישי שלי באופן בולט. עצם החברות בקבוצה נותנת לי כוח להמשיך ולחפש במקום ליפול לרחמים עצמיים וייאוש.  בקבוצה יש עם מי להתייעץ ולדבר, יש עם מי לחלוק, ממי לקבל עצה או דרך פעולה ואפילו קשרים חדשים נבנים. המנחה יודע את מלאכתו ומעביר את הפגישות השבועיות ברצינות ובעניין, כשבכל פגישה הקבוצה דנה בנושא אחר: הכנה לראיון עבודה, כתיבת קורות-חיים כך שימשכו את עיניו של מעסיק פוטנציאלי, הסבר על כתיבת מכתב מקדים לקורות-חיים ועוד. אנו לומדים איך להציג עצמנו בצורה רהוטה, ברורה וקצרה, בלי להכביר במילים ובלי להלעיט את הצד השומע בסיפורים מיותרים.

 

(א')

הסדנה עזרה לי להתמקד בכיוון הרצוי, ולתקן ולשפר את ההצגה העצמית שלי - בעיקר בזכות העובדה שהשתתפו בה מגוון אנשים, בעלי זווית ראיה שונה, שהעבודה המשותפת איתם אפשרה לי לקבל משוב מיידי ולתקן ולשפר את ההצגה העצמית שלי. בסופו של תהליך יכולתי להציג את עצמי בצורה ברורה וממוקדת.

אני מודה לך על ההנחיה המעולה שלך שתרמה רבות לאיכות הסדנה. היכולת שלך להכיל, ולתרגם את הצרכים והרצונות למעשים הייתה טובה מאד.

 

(א')

בעקבות ההצטרפות לקבוצה "התעוררתי", ובדקתי את עצמי בתוך עולם העבודה. שיפרתי מאד את יכולתי להציג עצמי. הכרתי אנשים חדשים שעזרו לי להתמקד ולהניע את עצמי עד למציאת עבודה. המנחה מצוין - סבלני, מכיל ומאפשר צמיחה.

 

(י')

הקבוצה סיפקה לי תמיכה ועידוד. במפגשים התחדדה החשיבה וקיבלתי כלים נוספים למציאת עבודה. גם האפשרות לסייע לאחרים היא נהדרת. בעקבות ההצטרפות לקבוצה התגבר בטחוני העצמי ולמדתי להציג עצמי כולל הדגשת החוזקות והכרות עם החולשות. המנחה מצוין. מאפשר חופש מסוים שממריץ חיפוש כיוונים חדשים. מאידך, הוא מתעקש על מסגרת המאפשרת לימוד ותרגול כלים למציאת עבודה.

 

(מ')

הגעתי לקבוצת הג'וב קלאב די מעופפת, ולא יודעת בכלל במה אני רוצה לעסוק. משהו בתוכי התנגד לחזור אל המוכר והידוע - אבדה ההתלהבות, אבדה הסקרנות. רוצה משהו אחר, אבל לא יודעת מה.. את התשובה עזרה לי הקבוצה להוציא לאור בדרך חתחתים. כעת אני שלמה ושלווה כאילו הגעתי לחוף מבטחים. הארנו את נושא התעסוקה מ-360 מעלות: אילו צרכים העבודה ממלאת עבורי. מה אני אוהבת לעשות, ומה אני עושה היטב? מהו החלום התעסוקתי שלי? ואיזו פנטזיה אני מסוגלת להגשים? מהם כישוריי, המיומנויות שלי, הידע שרכשתי? איזו סביבת עבודה מתאימה לי?  איך כותבים קורות חיים, סימולציות לראיון עבודה, ועוד ועוד..

 

(א')

רכשתי מיומנויות חדשות לצורך חיפוש אפקטיבי. הבנתי את חשיבות ההתנסות מראש בראיונות ע"י תרגול מול קהל אוהד. הכרת הכישורים והשאיפות עזרה לי למקד את החיפוש. חברי הקבוצה נתנו לי רעיונות וכיוונים חדשים, וגם משוב ענייני ללא מעורבות רגשית. השינוי המשמעותי ביותר - יציאה מהתרדמת והייאוש אל עשייה. המנחה מקצועי ונטול אגו. מקבל כל אדם ללא שיפוטיות, ועושה ככל האפשר לעזור במציאת עבודה.

 

(ע')

שיפור ההצגה-עצמית, הכנה יסודית לראיונות, SWOT אישי שעזר לי להכיר את החוזקות והחולשות שלי וכלים נוספים. כל אלו וגם תמיכה מחברי הקבוצה עזרו לי "לשרוד" את התהליך הארוך ולא להישבר. חיכיתי כל שבוע ליום א' בבוקר, ולא מוכן להפסיד אף מפגש. בסופו של דבר מצאתי בדיוק את המשרה שחיפשתי.

 

(נ')

חיפשתי עבודה כ- 3 וחצי חודשים. לאחר כשבועיים זיהיתי כי זקוקה לכוונון (טיונינג) ולאיפוס מחדש על שוק העבודה ולכן הצטרפתי לקבוצת הג'וב קלאב  במשגב - עליה שמעתי מחמאות רבות. מצאתי קבוצה איכותית, נעימה ותומכת של אנשים ברמה אישית גבוהה שנתנה לי את ההרגשה שאני לא לבד. התעשרתי בידע והתמקצעתי בכל הנוגע לקורות החיים שלי, הצגה עצמית קצרה וקולעת, שיטות נכונות לחיפוש עבודה, התייעלות ומיקוד וכן הבנה יותר מעמיקה לגבי השלבים שמחכים לי בדרך לדבר האמיתי- מציאת עבודה. בטוחתני כי נחישותו של ברק אורי מנחה הקבוצה, כי עלינו לבדוק שוב ושוב מה באמת משרת את צרכינו, לחפש את התפקיד שיממש בצורה הטובה ביותר את מה שמעוניינים להציע, ולבחור באמת ובשמחה את העבודה הבאה מתוך תקווה וברירה-  היא שהביאה בסופו של דבר לכך שמצאתי את התפקיד ומקום העבודה ששאפתי אליהם!

 

(ר')

עד שהצטרפתי ל- job club, תמיד נמנעתי מלשלוח קורות חיים למקומות שביקשו זאת. הרגשתי חוסר ביטחון במקצועי ה"חדש", למרות גילי המבוגר, יחסית. מאז שהצטרפתי- למדתי איך לכתוב קו"ח ומאז שלחתי כבר כמה קו"ח לכמה מקומות, תוך כדי התאמת הקו"ח למשרה שאליה פניתי. כמנחה במקצועי, אני מאד מעריכה ואוהבת את דרך הנחייתו של ברק את הקבוצה: הוא משרה אווירה נעימה ומעודד את חברי הקבוצה להיות פעילים. יש לו רעיונות נחמדים לפעילויות מגוונות, שעוזרות לאנשים בתהליכי חיפוש העבודה שלהם. הוא מצליח "לדחוף אנשים לחיפוש עבודה ללא מנוח, אך עושה זאת בצורה מעודדת ומאפשרת והעובדה היא, שחברי הקבוצה נענים ומשתפים פעולה, ובסופו של תהליך, מוצאים עבודה.