http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

זריקת בריאות

הרבה על בריאות (וקצת על מחלות)

חשוב להרגיע ולהסביר כי ההמלצה היא להתייחס למחלה כלכל שפעת אחרת עם המלצות לבדיקות וטיפול מיוחד לגבי אנשים שנמצאים בקבוצות סיכון לסבול מסיבוכים של שפעת זו.

גם היום, קיבלתי מספר פניות של תושבים מודאגים כי הם או בני משפחתן חלו או שחוששים כי נחשפו לאדם חולה בשפעת החזירים.

המלצות הצוות הרפואי במרפאה הן :

  1. לכל אדם החולה במחלת דמוית שפעת – נזלת, כאבי גרון ,שיעול,כאבי שרירים או קוצר נשימה  המלווה חום - והיה במגע עם אדם החשוד כחולה בשפעת החזירים או שהה בחו"ל  -   יש להתייחס כחולה בשפעת .
  2. אדם החשוד כחולה בשפעת – לפי מצבו הרפואי\הרגשתו – לפנות לבדיקה\יעוץ רופא מטפל.אנא ידעו את צוות המרפאה לגבי מצבכם בהגיעכם למרפאה לצורך בידוד ובדיקה בהקדם.יש לשים לב לסימנים המעידים על החמרת המחלה כגון קוצר נשימה,החמרה במחלה כרונית ידועה,שינוי במצב נוירולוגי (טשטוש, בלבול) – במידה ומופיעים , לפנות לבדיקה.
  3. אנשים חולים הנמצאים בקבוצות סיכון מיוחדות – מחלות ריאה כרוניות, מחלות לב משמעותיות כרוניות,מחלות שגורמות לבעיה חיסונית , סוכרת ,מחלות כליה כרוניות,השמנה קיצונית , מחלות נוירולוגיות ,חולי אפילפסיה ודגש מיוחד על נשים בהריון – לפנות לרופא מטפל.
  4. אדם החשוד כחולה בשפעת – הישארו בבית , אל תצאו לעבודה  או לאירועים חברתיים  עד 24 מחלוף התלונות, הקפידו על רחצת ידיים . במידה ואתם חולים וחוזרים  חולים מחו"ל – הימנעו מנסיעה בתחבורה ציבורית.כל זאת כדי לא לחשוף אחרים למחלה.
  5. במידה ובן משפחה בבית חולה בשפעת - הקפידו על רחצת ידיים לעיתים קרובות והמנעו מלארח או להתארח עד כשבוע מסיום מחלתו. 

 

אנו מאחלים לכולם המשך קיץ בריא ושקט .

ניתן לפנות לצוות מרכז הבריאות של הכללית במשגב בכל שאלה .

 

                                                                      בברכת בריאות

                                                                      דר' שרון קמה,  מנהלת מרכז בריאות משגב