http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

אמנים ויוצרים

שנה טובה לכולם,

 

הרשומות יריד חוגים עצמאי, ומתנות -בזארים, ירידים ועוד, פתחו את השנה תשע"א.

 

בין לבין, פתחו חברינו תערוכות וגם נפתחו בפני האמנים אפשרויות מעניינות לתצוגה.

את אלו אנסה לסכם ברשומה הנוכחית.

חומרים נוספים ותגובות, ניתן להעלות בהמשך רשומה זו.

 

שנה טובה, מתוקה ויצירתית לכולנו
גמר חתימה טובה,

איילת ונעה.


 

הצורפת, נורית דגן עובדיה, יעד, מציגה תכשיטיה בתערוכה הקבוצתית "שם וחותם" בגלריה נירהל'ה בבית לחם הגלילית.

התערוכה תוצג עד שבת ה- 9.10.2010

אוצרת: יעל ניצן

 


 

אמנית הקרמיקה, עפרה עמיקם, עצמון, אוצרת תערוכה "עיצוב קרמי - מעצבי חפצים קוראים תרבות" במוזיאון "אוצרות בחומה" בעכו.

הפרטים להלן, ולמי שטרם ביקר במקום - מומלץ בחום!!

 

ק ו ל  ק ו ר א

 תערוכה

עיצוב קרמי - מעצבי חפצים קוראים תרבות

אוצרת: עפרה עמיקם- אמנית קרמיקה וחוקרת תרבות ,

מעצבת: מיכל מזרחי

 

       .  מוזיאון אוצרות בחומה הוא מעין ארכיון המתעד את הפולקלור הגלילי ששאב  את  מקורותיו  מהעמים השונים שישבו  בגליל  ב-150  השנים  האחרונות, אלו שחיו כאן ואלו שחלפו באזור במסגרת מסעותיהם ממזרח למערב. בחללים השונים מוצגים חפצים עשויים בידי בעלי המלאכה והסוחרים  שהתרכזו בשווקים מיוחדים להם. הצורפים עבדו בנחושת  כסף  וזהב,  בורסקאים,  רצענים וסנדלרים השתמשו בעורות הבקר והצאן והמסגרים בבניין שערי ברזל לבתים ובהכנת מנעולים ומפתחות מתכת.

 

     התערוכה תעסוק ביחסים ובמתח הנוצר בין היוצר המסורתי ודרכי העבודה שלו הנטועות במקום כפי שהם מוצגים במוזיאון לבין עיצוב, ועיצוב קרמי עכשווי תוך התייחסות לאפשרויות טכנולוגיות חדשניות בתרבות העכשווית.

  התערוכה תנסה לבחון מה והאם ניתן ללמוד מהאומנות המקומית המוצגת במוזיאון?, איזו חשיבות נודעת למקומו של החפץ בחיי התרבות, ואם כן, בחיי התרבות של מי? האם הבחירה נעשית מתוך בחינת צרכיה של קהילה חברתית מסוימת, ואם כן - האם החברה מוגדרת על פי מיקומה, על פי ערכיה או עושרה? איך החפצים משקפים "רוח" של תקופה, צרכים פונקציונאליים או אמיתות אוניברסאליות?

      על העבודות לשקף דיאלוג בין המעצב העכשווי לאומן המסורתי תוך התייחסות לתימות הקיומיות של ימינו . עליהן להציע גישה חדשה או מבט מזווית שונה על שיטות העבודה המסורתיות שיביאו לתובנות על הקשר או ההמשכיות בין שיטות היצור המסורתיות לבין העולם הטכנולוגי שבו אנו חיים עכשיו. כיצד המושג "קראפט" יכול להתמלא בתוכן צורני, רגשי  או אידיאולוגי רלוונטי לימינו.

  

    יותר מאשר אי פעם בעבר, אנשים בעולם כולו חיים כיום במצב של חרדה מוגברת המתעוררת בעקבות סכנות אמיתיות ומדומיינות כאחד. כתוצאה מרגישות מוגברת זו לסיכונים ואיומים שונים, אנחנו עסוקים בשאלה היכן ואם בכלל קיימת סביבה מוגנת לחיות בה את חיינו.

   הלכי הרוח השונים הובילו לשינוי משמעותי בכמה תחומי עיצוב עכשווי. באופן מסורתי, עיצוב הוגדר כ"טוב" לפי מידת התאמתו למוסכמות אסתטיות משתנות, עלותו ומידת הפונקציונאליות שלו. במהלך העשור האחרון, מעצבים עכשוויים שמים דגש גדל והולך על צורכי הלקוח ועל ייחודיות וכן  על שימוש בטכנולוגיות חדשות ובאינטרנט. יחד עם זאת, במהלך השנים האחרונות גדל גם מספר המעצבים המנסים לעורר את מודעות הציבור לבעיות גלובליות תוך הסבת תשומת לב לבעיות מסוג זה על ידי עיסוק בנושאים המעוררים חרדה או על ידי יצירת עבודות הפועלות ישירות לפתור בעיות המהוות איום ממשי על חייהם של אנשים.

      התערוכה תפנה מבט לכך שבשנים האחרונות מרבים לדבר על הפניית העיסוק בעיצוב מעיצובם של אובייקטים לעיצוב המתרכז בחוויה האנושית. נקודת מבט זו מחברת בין העיצוב המסורתי שנבע מצרכים יומיומיים מקומיים, מההקשר הסביבתי, החברתי והתרבותי שבו הוא מתקיים לבין התייחסות לאובייקט כמוצר צריכה המונית המשקף טכנולוגיות מתקדמות.

    

   אמני קרמיקה , מעצבים ואמנים מוזמנים לבדוק יחסים בין יוצר מסורתי ליוצר עכשווי, בין יצירה הנובעת מתרבות מקומית במהותה : הגליל של המאה ה-19, ליצירה בתרבות גלובלית של המאה ה-21, תוך בחינה מחדש את האלמנטים העיצוביים והשיטות המסורתיים הרלוונטיים ותרומתם האפשרית או הנמשכת לשפת העיצוב בכלל והעיצוב הקרמי של תקופתנו.

 

אתר מוזיאון אוצרות בחומה:     www.ozarot.net

 

השתתפות בתערוכה כרוכה בשני שלבים :

  1. מפגש עם האוצרת,האספנים וסיור במוזיאון להיכרות עם החלל, התצוגות, האוספים, והפריטים השונים.
  2. הגשת הצעות על פי הפורמט כדלהלן:

- תיקיה בגודל A4  או מצגת PPS/PPT  על  גבי CD .

 - תיקי עבודות דיגיטאליים אפשר לשלוח ( עד MB5  ) ניתן לשלוח לכתובת oamikam@netvision.net.il

 

- תיק עבודות יכלול :

1. טופס הרשמה.

2. קורות חיים מקוצר.

3. 5-7 עבודות קודמות.

4. סקיצה / צילום של העבודה המוצעת.

5. הסבר על העבודה (עד 100 מילה)

 

השתתפות בתערוכה בתשלום 200 ₪.

 

ניתן להגיש את ההצעות עד לתאריך 1/12/2010  כתובת למשלוח :

עפרה עמיקם, מושב עצמון, ד.נ. משגב, 20170, טל'  9909039 04, oamikam@netvision.net.il

 

--  הזמנה לסיור תשלח למעוניינים, אנא פנו למייל הרשום למטה.


שנה טובה ומתוקה מתוקה !!