http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

תרבות

קצת לפני שהחג המבורך הזה עוזב אותנו, או אולי כבר עזב היום בבוקר ואנחנו עוד מושכים אותו, אתם מוזמנים למופע של ג'קי לוי "צחוק עשה לי אלוהים" היום יום ראשון 16.12.12 בשעה 21:00 בבית הכנסת המרכזי במורשת.

למה כדאי לכם לבוא?

כי ג'קי לוי, עיתונאי ומספר סיפורים, היה בין הראשונים בציבור הדתי שהעזו לצאת לבמה עם מופע סאטירי ששלח ידיים גם למקומות הקדושים. הוא כבר הפסיק לספור כמה פעמים שאלו אותו "איך זה מסתדר לך, גם הומור וגם אמונה?".

כי צחוק עשה לי אלוהים הוא הכלאה בין מופע סיפורים לערב לימוד. לוי מתפלפל עם הקהל על מספר טקסטים יהודיים עתיקים, שהעזו לגעת בשאלת ההומור, שואל שאלות וכמובן גם מספר ומצחיק.

וכי ביישוב מורשת מאד נעים להתארח בגלל האויר, האוירה ולא נשכח את הכיבוד מאפה ידיהן של הנשים המבורכות  של היישוב, בכל אירוע.

מומלץ בחום- אל תחמיצו!!!

 

"ספורים", מגולל את סיפוריהם של ניצולי שואה שחיים עד היום עם קעקוע של מספר על היד. קבוצה של כעשרה מרואיינים מספרת כיצד הנאצים חרטו את המספרים בעורם.

לצד העדויות – שבאופן מצער כבר התרגלנו להחשף אליהן בשורה ארוכה של סרטי תעודה על השואה - "ספורים" מצליח לצמרר בזכות טכניקת הצילום הבלתי שגרתית שנבחרה על ידי הבמאים דנה דורון ואוריאל סיני, האמון גם על מלאכת הצילום. השניים התמקדו בצילומי קלוז אפ של הניצולים, המבליטים כל קמט וכל נקודת חן על פניהם, ובצילומי סטילס מדויקים בשחור לבן. השילוב בין סטילס לוידיאו מצליח ליצור תחושה מבלבלת של עבר מתמשך, כאילו הניצולים הללו קפאו במידה מסוימת בזמן – בדיוק כמו המספר שקועקע על גופם – אבל גם המשיכו הלאה. דו-הזמניות הזו היא מרכז הכובד של הסרט כולו. 

(מתוך "פסטיבל הקולנוע בירושלים: נמצא טעם החיים"- מאת: נטע אלכסנדר, אורון שמיר וליאה לוין, עכבר העיר)

בסיום הסרט ייערך דיון עם המפיקה הילה מדליה.

הסרט שיוקרן ביום חמישי 20.12.12 מובא למשגב לציון יום הקדיש הכללי.

ביום כ"ז בכסלו תשי"א החליטה הרבנות הראשית לישראל לציין את יום עשרה בטבת בכל שנה כ"יום הקדיש הכללי". יום זה נועד לאפשר לקרובי הנספים בשואה שיום קבורתם לא נודע לנהוג במנהגי יום היארצייט של הנפטרים.

כנס הרמב"ם בטבריה-עבר מצמיח עתיד חמישי-שבת 10-12 ינואר 2013

אמנם ההרשמה לכנס כולו כבר הסתיימה, אך לנו כתושבי משגב, נפתחה דלת, להצטרף ליומו הראשון של הכנס, ללא תשלום ועם הסעה ממשגב וחזרה- אז לא תבואו???

 

תוכנית יום הראשון לכנס- יום חמישי 10.1.13:


16:00 התכנסות


16:30 מושב ראשון

פתיחה: מר חיים שני, מפקח מחוז הצפון, האגף לתרבות תורנית

דברי ברכה: מר שמריהו הרמן, מנהל האגף לתרבות תורנית

השופט יעקב טירקל, שופט ביהמ"ש העליון (לשעבר)

עו"ד שרה פריש, שופטת ביהמ"ש בפ"ת (לשעבר)


18:00 מושב שני- הרמב"ם- רופא הגוף והנפש

הרב חיים פוגל, יו"ר מרכז מורשת הרמב"ם בטבריה

פרופ' יהונתן הלוי, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים "רפואה משלימה במשנת הרמב"ם"

פרופ' יעקב רואו, מנהל מחלקת המוטולוגיה במרכז הרפואי שערי דצק "הרמב"ם כרופא וכאדם"


20:45 תוכנית אומנותית

דברי ברכה: מר זוהר עובד ראש עיריית טבריה

מופע הכלייזמר היהודי: יצחק מאיר וחברים מארחים את יהודה סעדו וחיליק פרנק

 

הרשמה עד יום חמישי במחלקת תרבות, מרכז קהילתי 9904126 או במייל shlomit@misgav.org.il