http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

תרבות

 

 

 

ברהמס שטרם הכרתם  - בפסטיבל 'ברהמס במשגב'

 

סופשבוע חורפי שכולו ברהמס, בהגשת זמרים ונגנים מהשורה הראשונה בארץ, מזמן הכרות עמוקה ואינטנסיבית עם המלחין הפופולארי. - לא רק לחובבי הז'אנר.

 

פסטיבל 'ברהמס במשגב', שיתקיים בשישבת ה24-25 בדצמבר באשכול הפיס, מציע לראשונה סדרת קונצרטים, כולם מיצירותיו של המלחין, בבצוע טובי הנגנים והזמרים בארץ. חובבי המוזיקה הקלאסית במשגב ובארץ מוזמנים לחגיגה עשירה וחווית ברהמס ייחודית ומפתיעה.

רון שני, ראש המועצה: "בחרנו להפיק פסטיבל איכותי ומקצועי מאוד, אבל נגיש ומזמין קהל רחב ומשפחתי. פסטיבל שיסב הנאה מוזיקלית וחברתית לכולנו וישים את משגב על מפת התרבות הארצית."

איל מלכינסון מעצמון, יוזם הפסטיבל ומנהלו האמנותי, פיזיקאי ומהנדס במקצועו ומוסיקאי ביתר עיתותיו יוצא נגד תדמיתן ה'קשה לעיכול' של יצירות ברהמס. "לא ברור לי מדוע יצא למוסיקה של ברהמס מוניטין של כבדות וקדרות, כאשר מתעמקים במכלול יצירתו, למשל בשירה, מגלים חומרים עממיים, משעשעים עד חצופים, מלאי הומור מריר, התרסה, אהבה ויצר. כפסנתרן המלווה זמרים ,  מדהים אותי לגלות כל פעם מחדש, שתחום שלם של אוצרות מוסיקליים, פנינים ממש,  נותר מוזנח ובלתי ידוע גם לאוהבי מוסיקה מושבעים. בארוע ברהמס במשגב בחרנו לבצע לראשונה מספר לא קטן של שירים בעברית, על מנת לחשוף בפני הקהל את ברהמס האמיתי."

על ברהמס, הנחשב כיורשו של בטהובן, וכאחד משלושת עמודי התווך של המוסיקה הקלאסית לצד בטהובן ובאך, קיימת תמימות דעים רחבה בקרב חובבי המוסיקה הקלאסית. המוסיקה שלו מדברת אל הרבה אנשים, בשפה חודרת לנשמה. המנגינות, נוגות כשמחות, מעוררות געגוע למקומות וזמנים אחרים. הפשטות והישירות, כמעט פופולאריות של היצירות, לצד המורכבות הגדולה, יוצרות עניין ומבטיחות תמיד גילויים חדשים. "לשמוע ברהמס זה כמו לצאת למסע רגשי למחוזות השלמות והיופי" - מעיד מלכינסון.

היצירות נבחרו מתוך רצון לקרב את המוסיקה של ברהמס לקהל רחב וליצור הזדמנות לחוויה מוזיקאלית ברמה מקצועית גבוהה, באוירה פתוחה, מזמינה ונגישה למגוון מאזינים: ממשפחות עם ילדים הלומדים נגינה, דרך קהל המכיר ומוקיר את המוסיקה של ברהמס ועד אנשים ללא רקע מוסיקלי קלאסי,  אך בעלי סקרנות ועניין לגלות עולמות מוסיקליים חדשים.

התוכנית מגוונת וכוללת מבחר מיצירותיו הקאמריות של ברהמס ובהן - חמישיית הקלרנית, רביעיית הפסנתר בסול מינור, טריו פסנתר מס. 2 בדו מאג'ור, טריו הקרן, הסונטה השנייה לצלו ופסנתר בפה מאג'ור, כל הסונטות לכינור ופסנתר, זאת, לצד שני קונצרטים מיוחדים של לידר (אשר חלקם יושר אף בעברית).
נושא הלידר (שירה אמנותית) מקבל בפסטיבל התייחסות מיוחדת.  חמישה זמרים סולנים, מקהלה מעורבת ואנסמבל זמרות יבצעו עשרות שירים, בשלושה קונצרטים.

האמנים המשתתפים מגיעים מכל הקשת האמנותית - מאמנים צעירים ומצליחים בארץ ובחו"ל וביניהם - הפרויקט הקאמרי הישראלי עם טיבי צייגר, איתמר זורמן, דניאל ברד, גיא בן ציוני, מיכל קורמן ואסף ויסמן, יונתן גוטליבוביץ, רון טרכטמן, יונה צור ואנדריאה האלם, דרך רביעיית זמיר הותיקה מחיפה, לצד אמנים צעירים ברוחם המביאים רוח אחרת ומיוחדת לפסטיבל כמו בני פרל ויגי מלכה.

דור העתיד של הפסנתרנים מיוצג על ידי נדב קטן ודניאל ניימן, צעיר המשתתפים, וקשת רחבה של זמרים: אור בן נתן, אבירם פרייברג, ליאת מורדוך חמוטל עתריה, ומיכל שיף מטר לצד מקהלת משגב בניצוחה של יעל וגנר אביטל  ואנסמבל ונציה בניצוחו של אייתן שמייסר יבצעו ממיטב רפרטואר הלידר.

הפסטיבל נותן במה גם לאמנים מקומיים הפועלים לקידום המוסיקה בגליל, בנגינה ובהוראת מוסיקה - מקהלת משגב הגליל בניצוחה של יעל וגנר אביטל, מיכל וגל שחר, אבירם פרייברג, איל מלכינסון, וחמוטל עתריה.

 כחלק מתוכנית הפסטיבל יתקיים ערב מיוחד 'ברהמס - לילה לבן', המוקדש לנגני הפסטיבל ומוסיקאים נוספים, מקצועיים וחובבים ברמה גבוהה, המאפשר לכל המעוניין (בהרשמה מראש) לקחת חלק בנגינת יצירות בהרכבים שונים ב'קריאה מן הדף'. 

הפסטיבל מופק על ידי המרכז הקהילתי משגב .קהילת משגב לוקחת חלק פעיל בפסטיבל, הן במופעים והן באירוח האומנים והמשתתפים.

 

לצפייה באתר הפסטיבל

 

הנכם מוזמנים להתייחס ולהגיב

 

 


 

 

פסטיבל הקונטקט אימפרוביזציה הבינלאומי ה 9

 

פסטיבל הקונטקט הוא המפגש השנתי של הקונטקט אימפרוביזציה בישראל, מפגש עם קהילת הקונטקט הבינלאומית  והזדמנות להכיר את הקונטקט ברב-גוניותו. גם השנה יצטרפו אלינו מורים ומשתתפים מרחבי העולם לשלושה שבועות  של למידה ותנועה


שבוע ראשון , החממה, מועצה אזורית משגב גליל תחתון 7-11/12/2010
חממה היא מקום שנותן תנאים אידאליים למשהו לגדול...5  ימים של ריקוד ומפגש בין אנשים, במתחם שקט הכולל ג'קוזי ובריכה בהרי הגליל, עם אוכל צימחוני ולינה משותפת. המפגש שנוצר בחממה מאפשר התבוננות,יצירת מגע וגילוי של הדרך בה אנו רוקדים יחד. שבוע החממה מאפשר לנו זמן ממושך של מסע אל תוך עצמנו, מסע משותף לרוקדים ומסע של הריקוד עצמו. התוכנית כוללת סדנאות, שיעורים, ג'אמים ארוכים אל תןך הלילה, ערב הופעות והרבה הרבה תנועה.  החממה פותחת עבורנו הזדמנות, לזמן קצר להיות בקונטקט.
ברוכים הבאים לחממת הקונטקט!
מחיר מיוחד לחממה לתושבי משגב: 1020 ש"ח בלבד.
ביום שישי ה 10/12תושבי משגב מוזמנים להצטרף לג'אם ולהופעות בשעה 20:00 ללא תשלום.

          
          

ליצירת קשר: 052-6432779| festival@contactil.org www.contactil.org|
 

,