http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

תרבות

סיכום קטן וזמני של ארועי הקיץ במשגב. (יהיו עוד...).

'ישוב להכיר' בהררית

במפגש שלישי בסדרה, שהתקיים בהררית, נכח גרעין הולך ומתגבש, של משתתפים קבועים.
המוטיב 'רק בגלל הרוח' ליווה את האורחים לאורך הסיורים והפעילויות במהלך הערב. האורחים שהעפילו אל ההר התקבלו בברכה ע"י תושבי הררית, ויצאו לסיור נוף בין ערביים בהדרכת רויטל צדקה ונחום פארן, לאורך היישוב ועד למבדד נטופה שבקצהו המזרחי. במבדד נכנסו הבאים לכנסיה, וירדו אל בור המים בן 1500 השנים, בחברתם של  הנזירים מאירי הפנים החיים במקום. לאחר הסיור שוטטו האורחים בין שבילי היישוב, התארחו בבתי האמנים שפתחו את ביתם וליבם, השתלבו ביריד הכפרי המקומי והתכבדו במאפיה המענגים של לילך אמיר. המפגש הסתיים בקבלת שבת באווירה משפחתית מלוכדת, מול הנוף היפה של הרי הגליל העליון, בליווי מוסיקלי של ניקו לוי וגידיון, טכס רוחני בהנחיית  רותי פרדס, ליווי מצולם של איציק חיימי והפרחת בועות סבון אל ההרים והשקיעה.המארגנים מהררית דיברו בהתרגשות על זרם המבקרים ותחושת החג ביישוב. "כפי שנכתב בשלט הכניסה, -ציינה אחת המארגנות - 'ברוך בואכם כאורחים' - וביציאה -'ברוך צאתכם כידידים'.... זו רק טעימה קצרה עם תחושה של עוד."

 

מוש בן ארי וברי סחרוף במופע רוק הגדול ביותר הקיץ בצפון

קהל של כ- 1700 איש, נוער ומבוגרים (בלהט המוזיקה היה קשה להבחין בין הדורות), שר, ניפנף ורקד עם מוש בן ארי  וברי סחרוף בפארק אוסטרליה.

בן ארי, פרפורמר בעל נכחות כובשת, פתח את המופע ב'הנה הוא בא' וסחרוף הוותיק ושובה הלבבות עלה עם 'לב שלם' ושירים נוספים.

מוש בן ארי (תושב אמירים בעבר) הודה לקהל המדהים שהחזיר אותו לגליל. שני האמנים דברו בהתרגשות על ההיענות והאהבה שקיבלו מהקהל.
המופע, ששמו התגלגל בערוצי רדיו ומיילים ויראליים בכל אזור הצפון, משך אליו צעירים מכל האזור ואפילו כמה מעריצים שרופים של מוש בן ארי ממרכז הארץ, וסיפק לאוהבי הרוק במשגב ערב קיץ סוחף ותוסס.

 

הסרט 'הדודה מסחנין'

'מועדון הסרט הטוב' אירח את הסרט 'הדודה מסחנין', סרט תיעודי אישי וכואב, המשלב את הסכסוך בין שני העמים בסיפורה של משפחה אחת. דורון דהן יוצא לחפש את סבתו הביולוגית, שעל פי השמועות עזבה את בעלה היהודי, תינוק בן חצי שנה (אביו של דורון), התאסלמה, התחתנה עם גבר ערבי וגידלה משפחה גדולה בסחנין. עם זיכרון מעומעם של ביקור בעיר הגלילית כשהיה ילד קטן, מצטייד דורון במצלמה ובמשך ארבע שנים מנסה לפתוח את דלתות העבר ולגשר בין בני המשפחה. כל זה על רקע טרגדיה משפחתית נוראית, בה מאבד דורון שני אחים בהפרש של חודשיים,כשאחת מהם בפיגוע לאומני בצומת מגידו.

בתום ההקרנה התקיים מפגש עם במאי הסרט, דורון דהן שפרש את סיפורו האישי.

בין הצופים בסרט, נכחו גם בני משפחתו של הבמאי, תושבי סחנין, שלחלקם היתה זו הפעם הראשונה להפגש עם קרוב משפחתם היהודי. 

 

קרקסקיץ

אירוע לכל המשפחה, אירח את מיטב מופעי הקיץ בארץ. ביניהם ניתן היה להתרשם מהקרקס האפריקאי עם חמישה אקרובטים מקניה, במופע שכולו קצב, מהירות, כוח וגמישות, כוכב הילדים עודד פז מ'הפיג'מות', שעלה במשגב עם מופע בידור חדש, ודוד חיים, הדוד הכי מצחיק בארץ, שיצא בימים אלו לשווקים עם די.וי.די חדש ומשעשע.

 

 

 

אוגוסט בעיצומו ואנחנו נערכים לאירועים בשנה החדשה. לצורך שילוב תושבי משגב באירועים אנו בונים מסד נתונים של אומנים, יוצרים, עסקים ומתנדבים.

אז מה בעצם אנחנו מחפשים???

אומנים מתחום האומנות הפלסטית, שרוצים למכור את עבודתם ו /או מעוניינים לערוך סדנאות יצירה לקהל הרחב ו /או מעוניינים להציג את עבודתם בתערוכות.

אומנים מתחום אומנויות הבמה, שמעוניינים להופיע ו / או להפעיל סדנאות וכיתות אומן.

בעלי דוכני מממכר לאירועים (כולל מזון, ביגוד, תכשיטים, משחקים וכו').

מתנדבים באירועי התרבות במשגב.

חברים בועדות תרבות יישוביות.

מחכים לכם!!!

המפגש הרביעי בסדרת 'ישוב להכיר' יתקיים בהר חלוץ, בשבת 5.9.09 בבוקר.
כחלק מהאירוע, שמועדו קרוב לחגים, חשבנו שנכון יהיה לקיים יריד אומנים ויוצרים ממשגב.
במידה והנכם מעוניינים להשתתף אנא צרו עימי קשר במייל shlomit@misgav.org.ilבהקדם האפשרי ולא יאוחר מתאריך 20.8.09.
להלן פרטים על האירוע וההשתתפות בו:
1. האירוע יתקיים בין השעות 10:00-14:00 בשבת 5.9.09.
2. הצבת דוכן אינה כרוכה בתשלום.
3. על כל אומן להביא עימו שולחן (עד גודל 1.5 מ'), כסא, שמשייה (אם רוצים) וכל אביזר אחר הקשור בתצוגה ובמכירה.
4. מיקום הדוכנים ייקבע ע"י תושבי הר חלוץ. נכון לעכשו מדובר על שני מיקומים מרכזיים.
5. שימו לב - מספר המקומות מוגבל.
6. האירוע יפורסם בלוח אירועי התרבות בעיתון אלה גוש, באתר המועצה ובמיילים למזכירויות.
בהצלחה!