דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

תרבות

'לא תחמוד', האם הכוונה למעשה או אפילו למחשבה? ואם מחשבה בלבד, איך אפשר לאסור?

הרב עוזיאל אליהו וצוות עמותת הגליל לחינוך ערכי יבחנו סוגיות ודילמות מחיי היום יום, בשיח ולימוד על משמעותם העכשווית של עשרת הדיברות, ביום רביעי, 27.5.09, באמפי שביישוב שורשים. בערב יופיע גם הכנר הבינלאומי הידוע, אייל שילוח.

תיקון שבועות יתמקד השנה בשיח ולימוד על משמעותם העכשווית של עשרת הדברות. בסדנאות, בהנחייתו של רב המועצה, הרב עוזיאל אליהו, וצוות 'עמותת הגליל לחינוך ערכי', נבחן יחד סוגיות ודילמות מחיי היומיום ונהנה מגבינות ויין.
הדיברות 'לא תגנוב', ו'לא תרצח' יבחנו דרך 'פרשת שי דרומי', שהתעוררה לאחר ששי דרומי,
חקלאי מהנגב, ירה למוות בח'אלד אל-אטרש, שפרץ לחוותו, ופצע את חברו - איוב אל-הוואשלה. מעצרו של דרומי עורר דיון ציבורי בשאלה האם רשאי אדם לירות בפורץ מסיג גבול, ובסופו של דבר הוביל לקבלת חוק הקרוי על שמו, המגן על הנוהגים כדוגמת דרומי. הדיבר 'לא תחמוד' יבחן מול השאלה אם הכוונה למעשה או למחשבה, ואם מחשבה בלבד, איך אפשר לאסור, ואם מעשה, מהו בדיוק?  ואיך תוכל תעשיית הפרסום להתקיים?
הערב יסתיים במופע "תיקון חצות" עם הכנר הבינלאומי אייל שילוח, מהמבצעים והיוצרים הבולטים בארץ ובעולם, בתחום המוסיקה החסידית, מוסיקת הכליזמר והכינור הקלאסי.
שילוח מופיע עם מיטב התזמורות והמנצחים בעולם ומשלב בהופעותיו מיומנות כנרית ווירטואוזית מסחררת, יחד עם חוויה רוחנית מרגשת ומיוחדת במינה בשילוב מבריק של מוסיקה יהודית וחסידית עם מוסיקה קלאסית ואתנית משובחת.

הערב מתקיים בשיתוף לשכת הרב, עמותת הגליל לחינוך ערכי ומחלקת התרבות במרכז הקהילתי.

 

כרטיסים במחיר 35 ₪ ניתן לרכוש במחלקת התרבות 9902016 / 9902322.

25/05/2009 17:57:09
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית
31/05/2009 17:08:10
להוסיף תגובה 16 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-27/07/2009 02:01:01

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות