http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

תרבות

 'תבנית נוף - זום אין'

ערב פתיחה והרצאה של האומנית דליה מאירי, ביום שלישי ה18/1, במבואת המועצה

 

אמנים: איריס עמדור ז"ל- מנוף, יקוט עדי אברג'יל - אשחר, מיכי כהן - יובלים, זאב לוי - עצמון, נייט לוינטל - שורשים, דפנה נהיר - יובלים, מיכל פישל- לוטם, משה שליט - קורנית, עינת שפר-לוי - יובלים

אוצרת: שושי נורמן - יובלים

 

התערוכה 'תבנית נוף - זום אין' היא המשך לתערוכה הקודמת, 'תבנית נוף', שעסקה בנוף כהגדרתו המילונית: "מראה טבע נרחב המשתרע לעין המשקיפה ממקום גבוה או ממרחק".

העבודות בתערוכה הנוכחית מקרבות את המבט ומתמקדות באירוע מסוים במרחב ובזמן  (זום אין).

התערוכה מוקדשת לזכרה של איריס עמדור ז"ל, ממנוף, שחלק מעבודותיה מוצגות בה.

בערב הפתיחה לתערוכה, ביום שלישי ה-18/1, תתקיים הרצאה של האומנית דליה מאירי, בנושא גישות לנוף באומנות המזרח והמערב.

שושי נורמן, אוצרת התערוכה: "היצירות בתערוכה מתארות סיטואציות מסוימות המתרחשות, או עשויות להתרחש בנוף. התמונות מקפיאות רגע, היצירות הן חלק מסיפור, והצופה משלים את המהלך ובונה בעיניי רוחו את רצף האפיזודות סביב הרגע המונצח.

הכבשה של יקוט עדי אברג'יל,       מתמזגת ברקע מצד הטכניקה ובולטת בצבעיה השונים, מישירה מבט למתבונן בה. הצופה עשוי להמשיך את הסיטואציה 'בזום אאוט' ולראותה בודדה בתוך השדה הרחב, או כחלק מעדר. רועה העיזים של מיכי כהן    מפנה אלינו את הגב ומוצב בחלקו הימני של הקנבס כמי שהיה ובדרך לצאת. כך גם רגע מתוך טיול אופניים, שמתואר בעבודה אחרת של מיכי כהן, והוא דווקא הרגע שבו אי אפשר לרכב ויש לצעוד עם האופניים ביד. משחק הכדורגל שמשה שליט מזמין אותנו לצפות בו מוקפא לרגע אחד, האם הכדור יכנס לשער? זאב לוי מאפשר לנו        הסתכלות אינטימית ויוצאת דופן בחרקים,  שבריר שנייה בת חלוף. הזמן, אם כי ארוך יותר, הוא גם פרמטר בהצגה של הלוף הקמל של משה שליט.           נייט לוינטל שבתערוכה הקודמת הציג פיסות נוף נאיביות של בתים צבעוניים הנראים מרחוק,               מקרב בתערוכה הנוכחית את המבט אל הבתים ומפנה את תשומת ליבנו להתרחשות אפשרית בסביבתם ובתוכם. דפנה נהיר הציגה בתערוכה הקודמת עצי זית, ובתערוכה הזו היא מתמקדת בפלאחיות כורעות לנוח מעמל היום.

עינת שפר לוי חושפת את הצופה לרגע אינטימי שמתרחש על רקע הנוף בדמויות שאינן קונקרטיות, אלא צלליות, ולא ברור אם הנוף הוא הרקע או שמא הדמויות הן הרקע לנוף. מיכל פישל תרמה לתערוכה מעגלה המתארת עץ, העץ על ענפיו ושורשיו מסועף, הנוף החיצוני של העץ הוא הד לנוף הפנימי של שורשיו, את זה ידענו, אך האם חשבנו פעם על עץ במונחים של מעגל? 

עבודותיה של איריס עמדור, המוצגות בתערוכה, ובהן ציורים מוקפדים בצבעי מים, ממקדות את המבט בפתחים שונים, חלונות ושערים. שני ציורי השמן של איריס מציגים דמויות בתוך הנוף, שתי ילדות בתוך מקווה מים.

המים סביב הבנות סוערים ותחושת אסון מתעוררת. דמות אחרת באווירה אופטימית משקיפה לנוף קסום ופורח וציור שמן נוסף מציג חורשת עצים בשלכת.

עבודה של מיכי כהן, המציגה את פריחת הרקפות בינות העצים, יוצרת נקודת מבט מעניינת מאד ותחושה של שכיבה בין הרקפות, כשהמבט נישא מעלה אל צמרות העצים והשמים הנגלים ביניהם. מיקומה של התמונה בחלק העליון של אולם המבואה מאפשר לחוות את נקודת המבט בנשיאת הראש כלפי מעלה."

 

 

 

 

מפגש: בית הכנסת המרכזי בישוב מורשת
מחלקת תרבות
טלפון: 04-9902016
מחיר: 35 ש"ח
יום רביעי -  19/01/2011
החל משעה: 20:00

 


 

 

 מקום