דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

מיומני הספרנית

 

תערוכה חדשה בספרייה האזורית משגב: פרקי חייו ויצירתו של הסופר עמוס עוז.

 

 

בתערוכה, המוצגת בספרית משגב (לאחר שהוצגה בבית אריאלה), נחשף לראשונה אוסף המכתבים מתוך הארכיון האישי של הסופר עמוס עוז.

עמוס עוז: "כתיבה היא כמו טיול בנוף שבו הסופר בוחר את השביל שלו ומזמין אליו את הקורא, שמצדו מצטרף אל הטיול המסוים עם המטען האישי שלו ובזמן הקריאה הוא גם הופך לשותף. שותף בזיכרונות ושותף לבדידות שמאפיינת את תהליך הכתיבה, כי גם כשקוראים ספר כמו בזמן הכתיבה, מתמקדים בו בלבד...."

 

ביצירתו של עוז מופיע המימד האישי, הביוגראפי, הנוגע בתערובת של מקום / תפקיד / שייכות -ירושלים, חולדה, ערד/ סופר, מחנך, אבא/ משפחה, קבוצה, מדינה - ולמעשה נוגע בלב של כולנו, הקוראים.

בכתיבתו ובפעילותו הציבורית, עוז מבטא רצון להיות חלק מהמקום, שותף ומעורב, נותן ומקבל, הגון וגלוי ותמיד בסבלנות, כנות, הומור ולב גדול, והוא מעניק השראה לקהל של אוהדים עצום בארץ וברחבי העולם.

בתערוכה זו נחשף לראשונה אוסף המכתבים מתוך הארכיון האישי של הסופר עמוס עוז, מייסודה של רעייתו, הגב' נילי עוז, השוכן כיום במכון הקשרים לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

החומרים המרכיבים את התערוכה: תצלומים, כתבי-יד, מכתבים, מחקרים, פרסומי עיתונות, קטעי וידיאו, איור, יצירות אמנות וחפצים אישיים.

התערוכה תוצג בספרייה עד סוף ינואר 2010.

 

14/12/2009 15:46:13
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות