http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

מיומני הספרנית

 

נפתלי הילגר – תימן (אירועי בשיתוף מרחבים)


21.11 יום חמישי שעה 20:00

 

בין אל קאעידה, פרס נובל לשלום, תבלינים ויהודים


 

 

נפתלי הילגר, כתב וצלם מערכת של "מסע אחר". עובד עבור "ידיעות אחרונות", הסוכנות היהודית, מוזיאון ישראל ועיתונות זרה.

צלם הסוכנויות LAIF בגרמניה ו-ArabianEye בדובאי.

הילגר הוא חלוץ מסעות צילום במדינות האסלאם - סוריה, לבנון, לוב, דובאי, אפגניסטן, פקיסטן ועוד - ואחד הישראלים הראשונים שביקרו בתימן כבר באמצע שנות השמונים כדי לתעד את חיי הקהילה היהודית. עורך ספרים (מסע לתימן ויהודיה; בת תימן; שיקום למופת ועוד) ומרצה בליווי שקופיות. ההרצאות משלבות חוויות אישיות עם מידע מעמיק.


תימן על ציר הזמן: 7 ביקורים ב-26 השנים האחרונות: כפרים ציוריים על פסגות הצוקים ונופים עוצרי נשימה, ארכיטקטורה מרהיבה, שווקים ססגוניים של תבלינים, רובים ותכשיטים. אהדה לאל קאעידה והקצנה דתית. מפגש עם זוכת פרס נובל לשלום ועם ילדה גרושה בת 8. קהילה יהודית קטנה ומאוימת שמתלבטת בין מגורים בניו יורק, בצנעא או ברחובות. עולם הולך ונעלם!

 

הרשמה בדלפק הספרייה 9902068

מחיר: 30 ש"ח במזומן בלבד


שיתוף הפעולה בין ספרייה אזורית משגב ועמותת מרחבים מתרחב


״...הספרייה הציבורית היא מקור כוח חיוני  לחינוך, לתרבות ולמידע. היא דוגמא מוחשית לאמונתה של הדמוקרטיה בחינוך כולל, בתהליך ההולך ונמשך כל החיים ובערכם של הישגי האנושות בידע ובתרבות..."

מנשר אונסק״ו

 

בשבוע שעבר החל שיתוף פעולה מוצלח בין הספרייה ועמותת מרחבים בקיום הרצאה ראשונה בסדרת "הרצאות על כוס קפה". בהרצאתו המרתקת של נפתלי הילגר על תימן, נופיה, אל-קעידה, מעמד הנשים והיהודים שבה.

בנוסף להרצאות העשרה המשותפות, יפתח בחודש דצמבר פרויקט חדש של הנגשת הספריה. מתוך ההקשבה לצרכים של וותיקי משגב, שחלקם לא נוהגים ומגיעים אל פעילות מרחבים בהסעות וחלקם מוגבלים פיזית ומתקשים להגיע אל הספריה מפאת בעיות הנגישות האובייקטיביות שטרם נפתרו (עניין שבעתיד מקווים שייפתר), עמותת מרחבים, פנתה אל הספריה והוחלט להתחיל ב"השאלה מרחוק". וותיקי משגב  יוכלו להזמין ספרים מבלי להגיע פיזית לספרייה. הספרים יוזמנו על-ידם דרך אתר הספריה והם יקבלו ויחזירו אותם באופן מרוכז, במרכז הפעילות של מרחבים .

גם מי שלא יכול להגיע למרחבים ומרותק לביתו ייהנה מהפרויקט: מרותקי הבית יוכלו לקבל את הספרים לביתם, באחריות עמותת מרחבים, המתכוונת להסתייע במשלוח הספרים לבתי הוותיקים במחלקת הנוער ובבני נוער מהישובים .

אוסף הספרייה יהיה פתוח בפני "המשאילים מרחוק": אוסף עשיר ומגוון של ספרי קריאה, ספרי עיון וסיפורת לכל סוגיה: שירה, מחזות, מתח, מדע בדיוני ועוד וספרים באנגלית ואף יוכלו, אם ירצו לקחת ספרי ילדים או פעוטות לנכדיהם.

צוות הספרייה ישמח לתת המלצות קריאה ולתרום מזמנו וממומחיותו להצלחת הפרויקט.

רון ניסל מנהל הספריה: הפעילות המשותפת עם עמותת מרחבים משקפת את החזון של הספרייה האזורית משגב  להוות מוקד תרבותי-חברתי ולפעול תוך שיתוף פעולה עם מוסדות שונים בקהילה.

מיכל חונן, מנהלת עמותת מרחבים: אנו מודים לצוות הספריה שנרתם לפרויקט מכל הלב, זהו צעד חשוב בהנגשת שירותים לתושבים וותיקים בישובים. 

נראה שמדובר רק בהתחלתו של שיתוף פעולה פורה ומהנה לכל הצדדים.