http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

מיומני הספרנית

ביום חמישי, 29.8.13, בשעה 20:00, נפתח את השנה עם הרצאתה של שלומית יפת ביאליק, מחברת מדריכי הטיולים "המשפחה המטיילת"

 

שלומית יפת ביאליק על ההרצאה

 

חו"ל עם הילדים? פעם, הרעיון הזה היה נשמע די מוזר. עד שכבר נסעו לחוצלארץ פעם ביובל - ועשו ערבי שקופיות עם התמונות מהטיול - עצם המחשבה על לקחת את הילדים הייתה יוצאת דופן. היום, נראה שהיוצרות התהפכו. אם זוג הורים נוסע לחופשה בלי הילדים - זה נשמע לנו כמו משהו מיוחד. הזמנים אכן השתנו, וכך גם אופי הטיולים והדרך שבה אנו מתכננים אותם.

 

אם בעבר מדריכי לפיד כללו את כל אירופה בכרך אחד, היום הנטייה היא להתמקד באזורים קטנים יחסית, להכיר לעומק את המקום שבו מטיילים, להפחית בנסיעות ולגוון באתרים: גם ערים, גם כפרים קטנים, גם חופים, גם פעילויות ספורט, גם פארקי שעשועים וגם מוזיאונים. הזמינות למידע השתנתה ואנו עומדים לפעמים המומים מול כל השפע והמבחר. בדיוק כאן נכנסת לתמונה סדרת "המשפחה המטיילת": האתגר שעמד לפני בעת כתיבת הסדרה היה לעשות סדר בתוך ים המידע, להפוך את תכנון הטיול לדבר מהנה ופשוט, ולאפשר למשפחות למצוא את האתרים המתאימים להם ביותר לטיול.

 

לאן כדאי לנסוע לטיול משפחתי? נשוחח על השיקולים בבחירת יעד, על הצעדים החשובים שכדאי לעשות בתכנון הטיול, על עלויות ועל דרכים לחיסכון. נדבר על טיולים ביער השחור, בהולנד, באיטליה, על טיול עירוני בפריז או בלונדון וגם על יעדים מוכרים פחות. ואולי בכלל כדאי לטייל בקרוואן? או לעשות שיט תעלות? במהלך ההרצאה נשוחח על האפשרויות לטיולים משפחתיים, תוכלו לשאול שאלות ולהעלות התלבטויות, ותקבלו רעיונות ומידע כיצד לממש את הרצונות והחלומות שלכם כדי ליצור חוויה משפחתית בלתי נשכחת.

 

יש להרשם להרצאה מראש בדלפק הספרייה

עלות: 30 ש"ח במזומן בלבד

ההרצאה "המשפחה המטיילת" נדחית לחודש מרץ

בשל מספר מועט של נרשמים