http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

מיומני הספרנית

סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר.
יש תמיד יום מחר לכל יום שעובר,
כל חלום משומש מחליפים באחר.
כשנגמרת שנה, עוד שנה מתחילה...

 

- מילים: לאה נאור

 

מידעון זה מוקדש לשנה שהיתה, ולמה זה מעניין אתכם?

כדי לדעת שאנחנו היינו טובים ונהיה עוד יותר...

שנת פעילות ענפה שהתחילה בספטמבר (ככה זה כשאתה מוקף במערכות חינוך) והסתיימה בחודש הקריאה, יוני.

זו היתה שנה ברוכת פעילויות, מפגשים של סופר איתנו ושלנו עם סופר (חוויה הדדית), למבוגרים, לנוער והצגות ילדים.

 

אז מה היה לנו השנה? – (אנחנו נענה, ברשותכם)

התחלנו בספטמבר עם מפגש מרתק עם גיל חובב (מגיש טלוויזיה, עיתונאי, מבקר מסעדות ומחבר ספרי בישול וכמובן גם נינו של אליעזר בן יהודה) שבשל הביקוש הרב, התקיים באשכול הפיס. חובב כהרגלו היה רהוט ומשעשע.

באוקטובר אירחנו את תיאטרון ז'וליק עם ההצגה "הפר פרדיננד", שלמרות היותו ענק, לא רצה להלחם בזירה אלא להריח פרחים...

בנובמבר-דצמבר התקיים השיפוץ הגדול (מי לא ראה עדיין תוצאותיו?) שבין השאר מאפשר לנו לקיים אירועים בסדר גודל מרשים כאן בספרייה. בשיפוץ הרחבנו את אזור הקהילה, הכנסנו כורסאות נוחות למול הנוף הגלילי, הפכנו מרחב העיון למרחב המיועד לכלל תלמידי ומורי בית הספר, כולם מוזמנים.

 

בינואר התארחה יוכי ברנדס, שנתנה את פירושה לסיפור הגמרא ולסיפור ה"פרדס". ברנדס ריתקה את הקהל, וגרמה לאלה שלא קראו את כל ספריה להמשיך ולקרוא.

באותו חודש גם אירחנו את תיאטרון המפתח בהצגה "כשהכל היה ירוק" לכבוד ט"ו בשבט. הצגה ללא מילים, על עץ וילד, הנגלית מתוך ספרים ישנים, כריכות ממוחזרות ודפים מצהיבים. סיפור על ילדות והתבגרות, על מרחבי טבע שנעלמו בין בניינים אפורים ועל ניצן אחד ירוק של תקווה.

פברואר הגיע ואירחנו את אבי שדה עם ההצגה "טרמפ על מטאטא" עפ"י ספרה של ג'וליה דונלדסון.

במרץ שוב פגשנו את אבי שדה והפעם עם ההצגה "הזמיר של קיסר סין".

אירחנו את ניסים אמון, שדיבר על זן, מדיטציה ושיטת הטרילותרפיה. ניסים אמון המשיך, לאחר הרצאה אצלנו, בסדרת מפגשים מרתקים, בחסות מרחבים, במועדון בעצמון.

באפריל ביקר אתגר קרת, והפעם הקהל התאפיין גם בהרבה נערים ונערות, קוראים נאמנים של סיפוריו. קרת סיפר קצת על "מאחורי הקלעים" של כתיבתו. איך נעשה סופר, ואיך "נולדים" לו סיפורים. הוא קרא מספריו והיה מצחיק ושנון. חמוד האתגר קרת הזה...

במאי, התחלנו את אירועי חודש הקריאה. אבי שדה הציג את מנגינות היער. הצגת יחיד מוסיקלית על בסיס אגדה עתיקה ובליווי כלי נגינה ייחודים מהטבע.

אמיר גוטפרויינד, סופר הבית, הגיע לשוחח עם קוראיו על ספרו החדש "מזל עורב". ול"תיקון ערב שבועות" אירחנו את הפרופ' יאיר זקוביץ. התגובות להרצאה היו חמות ומפרגנות.

ביוני היו לנו 3 אירועים לגילאים שונים.

לגיל הרך, אורלי ויסברוד, ותיאטרון בביט הציגה את "צפדי וקרפד".

לילדי בי"ס יסודי היה מפגש קסום עם ווינטר, אמרלנד, אניס, אלוורה, זוטה, הנלי ויצורים מופלאים שהגיעו אלינו לביקור יחד עם אשכר ארבליך בריפמן.

לאירוע סיום שנה קינחנו במפגש עם סייד קשוע, עיתונאי, תסריטאי, סופר ופובליציסט ערבי ישראלי (שאף הוא, בשל הביקוש הרב, התקיים באשכול פיס). מפגש שהיה מרתק, מצחיק, שנון ואשר העלה הרבה נקודות מחשבה על הקונפליקט יהודי-ערבי.

 

עכשיו יולי ואחריו אוגוסט, זמן לפרויקטים פנים ספריתיים, טיולים וחופשות. אנחנו חוזרים בסוף אוגוסט עם הרצאה של שלומית יפת-ביאליק מחברת מדריכי הטיולים, "המשפחה המטיילת". שיהיה לנו קיץ נעים ולהתראות....

מדי כמה ימים אנחנו מקבלים טלפונים מאנשים שעשו סדר בספרייה שלהם ומעוניינים לתרום ספרים.
לכל אלה ולאלה שמתכוונים לעשות הנה פתרון:

סיפור חוזר

סיפור חוזר הינו שירות חברתי המעודד שימוש בספרים יד שניה אשר מופעל כולו על ידי אנשים המתמודדים עם קשיים תעסוקתיים. באמצעות התעסוקה בסיפור חוזר המתמודדים מקבלים כלים מקצועיים והזדמנות להסתגלות מחדש לשוק העבודה.

איפה ניתן למצוא את הספרים?

ניתן למצוא את הספרים במאות נקודות מכירה הפזורות בבתי קפה, משרדים, חדרי כושר, מספרות, משתלות, גני ילדים ומקומות בילוי ופנאי. בנוסף לעמדות המכירה ניתן לרכוש את הספרים באמצעות אתר האינטרנט ובחנויות ברחבי הארץ.

אהבה לספרים ועשייה חברתית

דרך לשלב בין האהבה הגדולה לספרים, לעשייה חברתית ולדאגה לסביבה בה אנו חיים. בעקבות תהליך הדפוס, ייצור הנייר והלבנתו תעשיית הנייר בכלל והספרים בפרט, הפכה לתעשייה החמישית בגודלה בהשפעתה על הזיהום בעולם. אנו ב"סיפור חוזר" מזמינים אתכם למסור ספרים בנקודות המסירה, לקבל בתמורה זיכוי של 5 ₪ לרכישת ספר ב"סיפור חוזר", ולעזור לנו, יחד, לצמצם את הנזק הסביבתי.

הזדמנות תעסוקתית מוגנת

כל תהליכי האיסוף, המיון והמכירה מהווים הזדמנות תעסוקתית מוגנת ומכבדת לנפגעי נפש. ב"סיפור חוזר" אנו מאפשרים ומקדמים תהליכי שיקום אישיים עבור המתמודדים אשר מנהלים את מדפי הספרים בבתי הקפה, נהנים מעבודה בקהילה, וזוכים לפרנסה ממכירות הספרים במקום.

קבוצת שכולו טוב

קבוצת "שכולו טוב" (ע"ר) משלבת נפגעי נפש בקהילה. הקבוצה מפעילה יוזמות חברתיות חדשניות ומובילות בתחומי התעסוקה והפנאי. הקבוצה הינה ספק שירותים מוכר של משרד הבריאות ומשרד הביטחון, ומייצרת שירותי תעסוקה ומגוון יוזמות בתחום הפנאי לכ-2000 נפגעי נפש.

 

67 נקודות מסירה בכל הארץ

 

http://www.rebooks.org.il/donate_books.php?i=1