דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

מיומני הספרנית

ושמו בישראל: http://www.facebook.com/profile.php?id=100001761248609&v=wall&ref=notif&notif_t=share_wall_create

אתם מוזמנים להציע לנו חברות ואנו נשמח לומר לכם "כן!"

מה יש בדף?

הודעות, אירועים, תמונות, עדכונים, קישורים לאתרים ובלוגים רלוונטיים, פרסומי הוצאות לאור, המלצות וביקורות על ספרים חדשים, דיונים מעניינים ועוד...

מה אין בדף?

דברים מיותרים, דברים מעצבנים, אפשרות להאריך השאלת ספרים...

מוזמנים בהמוניכם!

07/02/2011 11:14:59
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

במשך שעה ורבע סיפר ינץ על שלושת ספרי "הרפתקאות דוד אריה" וגם על "סיפורי איש היער", כולם פרי עטו.

כמאה הורים וילדים מרותקים ישבו והקשיבו לסיפוריו המרתקים וזכו לראות את השלבים השונים של המצאת האיורים ולשמוע איך נולד סיפור בראשו של הסופר ואיך הוא הופך לספר כתוב.

ההרצאה היתה קלילה ומהנה ובסופה ילדי משגב שאלו המון שאלות טובות וחכמות (כמו למשל: "האם באת אלינו ביום רביעי בגלל שדוד אריה מגיע לבית אחייניו בימי רביעי לספר להם על הרפתקאותיו?"). לאחר שענה תשובות טובות וחכמות לא פחות, חתם ינץ על ספריו והזמין את הילדים לשלוח ציורים ושאלות נוספות לאתר של דוד אריה http://www.dodarye.com/ וגם אתם מוזמנים כמובן.

מכיוון שראינו שההיענות גבוהה במיוחד (היתה רשימת המתנה של עשרות ילדים והורים) ביקשנו מינץ להגיע להרצאה נוספת אצלנו בעוד מספר חודשים לרגל הוצאת ספרו החדש שאמור לצאת לאור במאי הקרוב "הרפתקאות דוד אריה בקוטב המערבי" J

אנא עיקבו אחרי הפרסומים והירשמו מראש.

להתראות בספריה...

17/02/2011 11:08:13
להוסיף תגובה תגובה אחת קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-17/02/2011 21:09:37

אני דוקא אוהבת את רפורמת המוסיקה שהונהגה בספריה לא מכבר,

אני אוהבת לשמוע את התלמידים קוראים יחד מחזה, משוחחים ביניהם, משחקים בקלפים ומרגישים בנוח.

כיף לי לראות תינוק זוחל בין המדפים (גם אם הוא מפיל ספר או שניים)

אבל...

לפעמים אני מרגישה שספריה אמורה בכל זאת להוות אי של תרבותיות בתוך הרעש הזה שנקרא העולם המודרני, הצרכני, ה"אכול כפי יכולתך" שאנחנו חיים בו.

התחלתי להיות מודעת לעניין לפני כחודש, כאשר באמצע שעת סיפור משפחה אחת פצחה בפיקניק. שניצלים (!) חולקו לילדים וכאשר ביקשתי מהם לעצור את החגיגה נעניתי בסירוב. הנימוק המלומד "אם אני אקח מהם את האוכל הם יתחילו לצרוח"  נשמע קצת כמו איום כשזה נאמר באמצע הצגה.

למחרת שמתי לב לכך שישנם אנשים שעונים לטלפון הסלולארי שלהם באמצע הספרייה (ולפעמים אפילו תוך כדי ההשאלה) ופתאום זה כבר לא נראה לי כל כך חינני (ליבראלי, "זורם" ובעיקר מנומס...).

בשבוע שעבר הייתה שעת סיפור (נהדרת, אגב) ושוב נתקלתי בהורה שסירב למנוע מבנו מזון במשך ארבעים וחמש דקות. "תפסתי" אותו עם שקית תפוצ'יפס פתוחה ומכורסמת וביקשתי ממנו (שלוש פעמים) להכניס את השקית לתיק. זכיתי בסירוב מנומס ושוב הנימוק היה: "אם לא אתן לו לאכול הוא יצעק ויפריע". המומה ונסערת ביקשתי מאלה שותפתי לפנות אל ההורה הסרבן והפעם הוא הסביר לה שבנו אינו האכלן היחיד והצביע על ילד נוסף שזלל עוגייה תוך כדי ההצגה.

ובכן, הגיעו מים עד נפש, חברים.

בפעם הבאה אני מתכוונת לעצור את ההצגה באמצע ולשלוח החוצה את כל מי שלא מסוגל להסביר לילדיו שיש מקומות שבהם מתנהגים בצורה מסוימת ועל פי כללים מסוימים.

בפעם הבאה אני מתכוונת לבקש ממי שמשוחח בנייד מולי לדחות את השיחה בדקה או שתיים.

אל תעלבו. זה לא אישי. זה לגמרי אוניברסאלי.

למרות שאנחנו במשגב הפסטורלית ולא בספריית הקונגרס ולא בבית הספרים הלאומי, אנא זכרו- בספריה לא מדברים בטלפון, לא אוכלים, לא מתהלכים יחפים, לא משחיתים ספרים, לא עושים עמידת ידיים...

עם זאת, מותר וגם כדאי לדבר, לצחוק, לדפדף ובעיקר להרגיש טוב. כמו ב... ספרייה.

 

נשמח מאוד מאוד לשמוע את דעתכן/ם בנושא!

27/02/2011 18:00:34
להוסיף תגובה 3 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-11/04/2011 09:19:43

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות