דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

מדברים אמונה

חג החנוכה- חג האוריםחנוכיה

לקראת חג החנוכה רכשו מס ישובים ממשגב באמצעות לשכת הרב והמועצה חנוכיות גדולות לצורך הדלקה מרכזית של נרות חנוכה בישובי משגב.

 

מצ"ב מאמר על חג החנוכה:

 

יש לי שאלה : למה אנו חוגגים את חג החנוכה למשך 8 ימים הרי נס פך השמן היה רק ל 7 ימים כי הרי ביום הראשון  לא התרחש נס פח השמן כי ביום הזה רק מצאו אותו?

 

שאלה טובה ויפה שאלה והיא נשאלה ע"י רבי יוסף קארו מצפת לפני כ500 שנה  (מה שידוע כקושיית הבית יוסף)

והוא עצמו מתרץ כמה תירוצים אכתוב לך חלק מהם:
1)את הפך האחד חילקו לשמונה חלקים עבור שמונה ימים. הנס ארע כיוון שכל חלק קטן (1/8 מהפך האחד הספיק ליום שלם.
2) בלילה הראשון שמילאו את המנורה עם כל השמן שיהיה בפך. הנס ארע ביום הראשון לאחר שדלקה כל הלילה התמלאה המנורה שוב בשמן, וכך בכל לילה.
3)מיד כשמילאו את המנורה בשמן התמלא הפך שוב.

תירוץ נוסף ידוע בשם ה" שאילתות דרב אחאי גאון"
שמדייק את המילה "אפילו, "ולא היה בו להדליק אפילו יום אחד". כשמתווספת המילה "אפילו" - סימן שהיה נס כבר ביום הראשון .ואז על היום הראשון הוסיפו עוד 7 ימים.


וישנם תירוצים רבים אחרים .וכדאי לך לאמץ מנהג אישי ובכל שנה בחנוכה תחשוב על תירוץ נוסף ותעלה את זה על הכתב והיה זה שכרך.

 

 

 

חג אורים שמח

   
17/11/2010 09:34:13
להוסיף תגובה תגובה אחת קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-24/11/2010 11:52:17

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות