http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

מדברים אמונה

התלמוד הבבלי במסכת ברכות בדף נ"ה מלמד אותנו כלל גדול בנוגע לבחירות:

"אין מעמידים פרנס על הציבור אלא אם כן נמלכים בציבור"

על פי תפיסת היהדות השתתפות בבחירות להנהגת הציבור היא חלק ממצוות בחירת מלך . התנ"ך שהוא ספר הספרים הנצחי של העם היהודי מצביע על כך שיש חובה ציבורית המוטלת על האזרחים לבחור מנהיג .

להשתתפות בבחירות יש השלכה על תחומים שונים הנוגעים לכל תושב ותושב ברמה האישית וברמה הלאומית.

על כן יש מצווה למלא את החובה האזרחית הדמוקראטית ולהשתתף בבחירות.

ומאידך גיסא המנעות מהשתתפות בבחירות מהווה החטאה של המטרה .

אנו מחוייבים לקיים חברה  בריאה ומתוקנת  עם סדרי הנהגה וחוקים המונעים מצב של אנרכיה. כפי שזה בא לדי ביטוי במשנה בפרקי אבות פרק ג משנה ב :

"הֱוֵי מִתְפַּלֵּל בִּשְׁלוֹמָהּ שֶׁל מַלְכוּת, שֶׁאִלְמָלֵא מוֹרָאָהּ, אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ חַיִּים בָּלָעוּ".

 
אני הרב עוזיאל אליהו המשמש כרב המועצה מבקש מכל התושבים ללא הבדל לבוא ביום הבחירות ולהשתתף בהצבעה ולבחור במעומד/ת הראוי לדעתם.

 
התרגשתי מאוד כשתושב אחד הישובים הפנה אותי ליומן שבו מתוארת חוויה של אדם שהצביע בפעם הראשונה בבחירות הראשונות שהיו במדינת ישראל אני משתף אתכם בחוויה הזו וכך כתוב שם:

 
 "בשמחה רבה ועצומה הלכנו את הדרך הקצרה ... וכל הדרך הלכתי כמו בשמחת-תורה אצל הקפות עם ספר תורה, כי הפנקס זהות של ישראל היה בידי. לא היה גבול לעושר והשמחה שהיה לי... ברטט של קדושה ובחרדת קודש מסרתי לידי היו"ר את פנקס הזהות שלי וקרא את שמי מתוך הפנקס שלי...וביד רועדת וברגש של קדושה לקחתי פתק אחד ... והגיע הרגע הכי הקדושה בחיי, אותו הרגע שלא זכו האבא שלי, ולא הסבא שלי. רק אני בזמני, בחיי, זכיתי לרגע קדושה וטהרה כזו. אשרי לי ואשרי חלקי, בירכתי ברכת 'שהחיינו', ושמתי את המעטפה בתיבת הקלפי. ... שבנו הביתה, והלכתי להתפלל, יום חג גדול...".

בברכה לחיים טובים מלאי אושר ושמחה.

 הרב עוזיאל אליהו,

 רב המועצה