דבר העורך

 

אתם מוזמנים לשלוח אלי סיפורים יישוביים ואישיים, סיפורי הקמה, התמודדות והתבססות, אודות אתרי הנצחה, "מושגים גליליים" בתחום המועצה וכמובן, תמונות מחיי האזור מלוות בהסבר , תאריך ושם הצלם  ו/או ליצור עימי  קשר לראיון אישי.

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

אומרים שהיה פה

סיפורים מתולדות משגב

 

צורית 1986 משפחת מנור בונה את ביתה - מבט מהקראוונים

 

שנה טובה לתושבי משגב ולגולשים
בבלוג "אומרים שהיה פה"

 

לסרט - משגב 1982

 


 

 

 

בעלון "מה נשמע" של איגוד ארכיונאי הקיבוצים והמושבים שיצא לאור לכבוד ראש השנה  פרסמתי כתובים בנושא:

 

 

על "התועלת והקידום" של העבר דרך המרשתת.

 

 

הבאתי לדוגמא את הפורמט של "שבילים ברשת" באתר מועצה איזורית משגב.

 

 

בשנת 2009 ביוזמתה של מועצה אזורית משגב , נירית סגל - דוברת, במסגרת "שבילים ברשת" שהוא התחליף הווירטואלי לכיכר השוק והמשלים לערוץ התקשורת האולטימטיבי של משגב - השבילים,  פתחתי את יומן ההיסטוריה  "אומרים שהיה פה" המספר את תחילת ההתיישבות במשגב, החוגגת השנה 30 שנים להיווסדה.

 

חשבתי בדרך זו לעורר את נושא הארכיונים הקטנים בישובים. מסתבר שיש מודעות לשמירת חמר מן העבר אבל הוא לא נמצא בארכיונים פעילים ולא מתקיים פורום לארכיונאים במשגב כיון שעדיין מחפשים אותם...(ולהזכירכם, יו"ר האיגוד היא תושבת משגב).

 

גולשים יכולים להירשם כמנויים ליומנים שמעניינים אותם כדי להמשיך להתעדכן ולהגיב.

 

מודל מוצלח מאד.

 

עדיין לא מאוחר לפתוח ארכיון מרכזי במועצה שירכז את הארכיונים הקטנים בישוביה.

על דוגמאות קראו בעלון "מה נשמע".

 

שנה טובה לכם.

אסתי סלע / ארכיונאית בכישורית

 

 

 

 

15/09/2012 15:15:45
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות