דבר העורך

 

אתם מוזמנים לשלוח אלי סיפורים יישוביים ואישיים, סיפורי הקמה, התמודדות והתבססות, אודות אתרי הנצחה, "מושגים גליליים" בתחום המועצה וכמובן, תמונות מחיי האזור מלוות בהסבר , תאריך ושם הצלם  ו/או ליצור עימי  קשר לראיון אישי.

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

אומרים שהיה פה

סיפורים מתולדות משגב

 

ילדי מורן הראשונים עם הגננות נילי גולדברג וורד לבנה

 

שלום לגולשים,

 

בפורטל האינטרנט "מוזיאונים בישראל" - הפורטל הלאומי עלה  אתר בשם

"שימור לדורות", ובו מאות אלפי סריקות דיגיטליות של תצלומים שקובצו מארכיוני קיבוצים, מרביתם מהגליל ומצפון הארץ. למיזם שותפים מוזיאון "בית אלון" בגינוסר, ספריית היודאיקה של אוניברסיטת "הרווארד" בארצות הברית והמשרד לפיתוח הנגב והגליל.

 

זהו "מפעל ענקים", שמאחורי דחיפתו והוצאתו לפועל עומדת ניצה קפלן ממכמנים ,לשעבר מנהלת המוזיאון וכיום משמשת כרכזת פרויקט "מפגש השלום" - אירוע אמנותי שנתי בו שותפים אמנים יהודים וערבים, וכן מיזם השימור הדיגיטלי.

 

ניצה קפלן מספרת על המיזם, שהחל בשנת 2007 ונמשך עד היום: "הסריקה התבצעה על ידי מחלקת היודאיקה באוניברסיטת הרווארד, עם שיתוף פעולה אתנו, כי אנחנו קיבלנו מארכיוני היישובים את החומר המצולם בסטילס. מעל מיליון וחצי תמונות נסרקו, אבל לא כולן תעלינה לאוויר משתי סיבות: האחת - שמירה על צנעת הפרט, והשנייה - כפל תמונות. המאגר כולל מאה יישובים וצלמים, ולצערי היו מי שסירבו לתת וכיום הם מצרים על כך. הפרויקט יעלה בקרוב, אבל לא בהיקפו המלא ולא בבת אחת".

 

ב ה צ ל ח ה !!!

 

10/08/2015 10:21:53
להוסיף תגובה 2 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-11/10/2015 15:33:54

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות