דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קיימות וסביבה

הגזם הנאסף בישובי המועצה מקוצץ וממתין לכם התושבים, הגננים ומזכירויות הישובים.

השימוש הנפוץ בגזם מקוצץ הוא לחיפוי קרקע ולמניעת עשביה. בנוסף, מחקרים מראים שישום גזם מקוצץ מעשיר את הקרקע בחומר אורגני וביסודות הזנה החיונים לקרקע. כאשר אנחנו עושים שימוש בגזם, אנחנו מונעים את הטמנתו, כלומר משתמשים בפסולת כמשאב.

 

השבוע זכינו לספק קומפוסט מקומי לגינה הקהילתית בשרשים. קומפוסט איכותי המורכב משאריות מזון וגזם קצוץ, 100% מקומי, 100% אורגני. על סגולותיו של הקומפוסט לא ארחיב כעת. הוא מטייב, משבח, נחוץ ומועיל.

אתם מוזמנים להזמין ולהשתתף בעשיית שימוש במשאבים מקומיים.

 

כיצד מקבלים קומפוסט ורסק גזם:

האגף מספק רסק גזם וקומפוסט לישובים, שתי משאיות ראשונות ללא תשלום.

האספקה לבתי התושבים היא בתשלום בעלות של 200 ש"ח למשאית. 

ההזמנות נעשות באמצעות מוקד המועצה: 107 או 9902333.

 

 

בתמונה: גזם קצוץ נפרק ביעד.

 

להשתמע

 

גלעד

07/09/2014 17:12:21
להוסיף תגובה 9 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-04/02/2015 13:00:46

"מחלק מהן (מיבול האדמה) לשכניו לקרוביו וליודעיו, ומוציא ומניח על ביתו, ואומר: אחינו בית ישראל כל שצריך ליטול יבוא ויטול"

 

תשע"ה היא שנת שמיטה. בשנה זו האדם נותן מנוחה לאדמה ומעניק לעצמו פרק זמן לחשיבה ולמנוחה מעמל יומו. מלאכות רבות אסורות כדי להבטיח שהאדמה תנוח ושהאדם יתפנה לעיסוק שמעבר למירוץ החיים היום יומי. המנוחה ה"כפויה" הזו מאפשרת לחשוב מחדש על הסדר החברתי, על יחסנו לסביבה ועל האופן שבו אנחנו מקיימים חיי קהילה. בשנת השמיטה חלקת האדמה הפרטית הופכת לנחלת הכלל, הפירות והירקות הפרטיים עומדים לרשות כולם. בשנת השמיטה נשמטים גם החובות הכספיים, מי שהיה בעל חוב פטור ממנו וכך נוצר מנגנון להגברת השוויון החברתי כלכלי ולמיתון הפערים בחברה. בשנת השמיטה לא מעבדים את הקרקע ולכן נוצר מחסור. המחסור מחייב לשתף פעולה וליצור שותפות כדי להתמודד עמו. שנת השמיטה היא ממש מהפכנית, היא היתה גם שנת שבתון ממלחמות.

 

הקיימות אף היא מיוסדת על הדאגה נוכח כליונו של הטבע, היא מקדמת בברכה את מנוחת האדמה והשמירה עליה. הקיימות מדגישה את חשיבותם של הערכים ואת הצורך בשינוי חברתי כלכלי כדי לפתור את בעיות הסביבה. היא רואה בהתארגנות קהילתית ובשותפות בין אנשים דרך מרכזית להתמודד עם המשבר הסביבתי והשלכותיו הבריאותיות. אם כן, יש להן הרבה מן המשותף לשמיטה ולקיימות.

 

אתם מוזמנים לבוא ולהשתתף במפגשים המיוחדים והמעניינים שיתקיימו בחול המועד סוכות.


גלעד 

 

 

 

 

17/09/2014 14:17:28
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות