דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קיימות וסביבה

"שלחתי לך מפרט לתיבות קינון לירגזי", אמר לי טמי באומר מעצמון בבקר יום שלישי עם תחילת שנת הלימודים.

נעקרתי באחת מהנושאים השוטפים שהעסיקו אותי באותו רגע,  ציפורי בר בחצר, איזה יופי, למה לא להעביר את המידע לכולם כדי שיוכלו להשתמש בו.

הירגזי מסייע רבות למערכת האקולוגית בגינה ובחצר, משמש כמדביר טבעי לתולעים וחרקים, וחווית הקינון לילדים ולמשפחה מומלצת ע"י יודעי דבר.

הקישור למפרט של תיבות הקינון:

http://www.yardbirds.org.il/food/nesting/nest-box.htm

הקישור לאתר ציפורי הבר:

http://www.yardbirds.org.il/

אשמח לקבל כאן או במייל מידע נוסף בנושא וכן אם השתמשתם והצלחתם להביא ציפורים לחצר שלכם.

ימים טובים

שלכם ברוך

 

 

 

01/09/2009 09:53:24
להוסיף תגובה 9 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-14/01/2010 16:26:12

לחסוך עץ

הדרך לעבודה ביום הראשון של השנה החדשה מבשרת טובות. מתחילה עם קשת בענן ומהר מאד הופכת לנסיעה בגשם שוטף, שהלוואי שירד הרבה ממנו בהמשך החורף.

במהלך החג ערכתי סיור בגינה, וראיתי שכמה מהצמחים לא שרדו את הקיצוץ בהשקייה והתייבשו. מאחר והשנה לא שתלנו שום דבר חדש, שמחתי שכבר התחלנו לחסוך עץ. מה זה לחסוך עץ? חוסכים עוד קצת נייר, והפעם הכוונה היא לחסכון בכמויות הנייר המגיעות הביתה בדואר.

כולנו מכירים את כמויות הנייר העצומות המגיעות אל תיבת הדואר שלנו. יש גופים ענייניים וחסכוניים יותר, השולחים את דף החשבון החודשי  או הדו חודשי ומצרפים אליו "רק" עלון מידע אחד, ויש את המגזימים ששולחים מעטפה תפוחה ועמוסה בשלל פרסומות וקטלוגים. גם אלה וגם אלה מועברים אצלנו אל מיכל מיחזור הנייר, בדרך כלל בלי שמישהו יטרח לעיין בהם קודם לכן.

מסתבר שמרבית הגופים ששולחים אלינו דואר הבינו שמשלוח הדף התקופתי באמצעות המייל או האינטרנט חוסך להם כסף, ומאפשרים את מתן השירות למי שמעוניין בכך. אני מקבל כך את כל הדואר מהבנק, מחברות כרטיסי האשראי, מקרן הפנסיה, מבזק ומספק האינטרנט. עדיין לא הסדרתי את קבלת חשבון הטלפון הנייד במייל, ובאתר חברת החשמל מצאתי איך ניתן לצפות בחשבונן אבל לא התעמקתי מספיק בכדי להבין אם השרות מחליף את משלוח החשבון בדואר. לזכותה של חברת החשמל ניתן לציין כי המעטפות שלהם הן מהיותר דקות שמגיעות בדואר, אולי בגלל היעדר התחרות.

בנוסף לכל מי שמניתי למעלה, אני שמח כל פעם מחדש לקבל משלושה גופים את החשבונות באמצעות המחשב: מהישוב, מהמועצה ומקולחי משגב. אני שמח כי נחסכים ממני התיוקים המעצבנים, ואני גאה לגור במקום בו כל החשבונות המקומיים מגיעים אלי באמצעות האינטרנט ולא בנייר. משגב היא הרשות המקומית הראשונה המאפשרת שרות כזה ואני מקווה שרשויות נוספות ילכו בעקבותיה ויסייעו בהפחתת צריכת הנייר. התפלאתי לגלות שרק כ-5% מתושבי משגב מקבלים את שוברי הארנונה בדרך זו וכ- 15% מבעלי הוראות הקבע של קולחי משגב. מה קורה לתושבים שלנו, הם נהנים לקבל את הניירת בדואר? לא חבל? מדובר בכמות עצומה של נייר שניתן לחסוך, ובנוחיות הרבה יותר גדולה בבית, אז כל מי שעדיין לא נרשם לשרות מוזמן להקדיש כמה דקות ולהרשם גם במשגב וגם במקומות אחרים ולחסוך עץ!

הכותב: צור אבלס

21/09/2009 16:06:38
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות