http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

קיימות וסביבה

כ- 85% מהתושבים בישובים היהודיים של משגב כבר מפרידים את הפסולת האורגניות דהיינו כלל שאריות המזון, רובן לקומפוסטר ומיעוטן לפח חום הנאסף על ידי המועצה. כדי להמחיש עד כמה אנחנו לא לבד נא ראו את הקישור להלן המדבר על כך שיש רבע מליון משפחות בישראל שכבר מפרידות את האורגני.

מהרו להצטרף כדי שיישאר משהו לנינים של הנכדים של הילדים שלכם.

http://www.sviva.gov.il/subjectsenv/waste/separation/pages/default.aspx

 

פח חום להפרדה של כל שאריות המזון

 

שלכם ברוך קומפנו

תגובה אחרונה ב-10/07/2013 13:17:18

מועצה אזורית משגב הינה בין המועצות המובילות בארץ בנושאי איכות סביבה שונים בולט במיוחד נושא ההפרדה למיחזור.

למרות המאמצים של רוב התושבים עדיין ניתן לראות חומרי גלם המועברים להטמנה או מונחים לא במקום להלן בקצרה 5 טיפים שיעזרו לכולנו לעזור לעצמנו.

  • 1. אבד הכלח על המושג "להוריד את הזבל" אין יותר זבל יש חומרי גלם שיש להחזירם לשימוש או למיחזור.
  • 2. ההישג הגדול הוא לאו דווקא בהפרדה למיחזור. הפחתת פסולת בשלב הקנייה הינה בעלת השפעה משמעותית. כי את הזבל הזה אנחנו קונים בהרבה מאד כסף. צריכה חכמה תחסוך כסף ותייצר פחות חומרי גלם למיחזור ופסולת להטמנה.
  • 3. השינוי בתפיסה מצריך שינוי בחשיבות שאנחנו נותנים לטיפול בזבל. בעבר כשנגמר השימוש בדבר כלשהו חיפשנו את הדרך הקלה להיפטר ממנו. כיום יש להשקיע את הזמן בערך כמו בזמן הקניה של הדבר.
  • 4. לחלק גדול מאיתנו יש עזרה בניקיון הבית, יוצא לא אחת שבבית בו יש הרגלי הפרדה מוקפדים, מושלכים חומרי הגלם המופרדים למכולת האשפה, שקיות עם עיתונים, בקבוקים, קרטונים ועוד. חשוב לתדרך את האחראי על ניקיון הבית לגבי המקום המתאים של חומרי הגלם במרכז המיחזור.
  • 5. מאחר ולגבי הקומפוסטר תושבי משגב "הצביעו ברגליים" החליטה המועצה לשפר מאד את השירות וההדרכה לשימוש בקומפוסטר. כיום מתקיימות סדנאות בבתי תושבים ויוצאת הזמנה לכל תושבי הישוב להשתתף בסדנה, כל תושב יכול להזמין הדרכה מעשית ולקבל אותה בביתו.
  • גינת הפרפרים של ילדי גן חרוב מרקפת בגן הקיימות במשגב