http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

קיימות וסביבה

הפרדת הפסולת למיחזור במשגב נמצאת בפריסה מלאה בכל הישובים. על התושבים להפריד את שאריות המזון לקומפוסטר או לפח החום, ואת החומרים "היבשים" (פלסטיק, נייר, קרטון וכו') במרכז המיחזור.

אנו מציעים למשתמשים בפחים החומים (המפונים ע"י המועצה) את האפשרות להשתמש בשקיות מתכלות ביולוגית. שקיות אלו נועדו להקל על ההפרדה הביתית.

 

אנו מזמינים אתכם לרכוש דרך חיוב בכרטיס התושב שקיות (גודלן מתאים לפח השיש הביתי) המיוצרות מתירס. השקיות מתכלות ומאושרות לפי התקן האירופאי EN13432, ולפי התקן הישראלי ת.י. 6018 להתכלות ביולוגית באתר הקומפוסט בתוך תשעים יום.  

 

עלות חבילה בת 50 שקיות היא 26 ₪ וניתן להזמינה דרך מוקד המועצה. השקיות שיוזמנו יסופקו לבתים.

 

 

חשוב לציין: שקיות אלו נבחרו לאחר בדיקות רבות ומעמיקות ורק בהן מותר השימוש. פחים חומים אשר ימצאו בהם שקיות מסוג אחר לא יפונו.

 

לשאלות בנושא ניתן לפנות ישירות לאגף קיימות וסביבה או דרך המוקד.

היתוש הנמר האסיאתי או בשמו האמיתי 'נמר הטיגריס האסייתי'  ,זן פולש בארץ שהגיע אלינו

 מהמזרח הרחוק לפני כ- 10 שנים . סימן ההיכר שלו הוא פסים שחור ולבן על הרגלים האחוריות.


יתושי 'הנמר האסיאתי' עוקצים ביום וגם בלילה ועקיצתם מורגשת כדקירה מרגיזה וכואבת ולעתים אף לחום. ן יש לגלות ערנות ולבצע את הבדיקה בחצר הבית ובשטח הציבורי ולדאוג שאין מים עומדים בכלים עם יכולת אגירה כגון: דליים, תחתיות של עציצים, אדניות ועוד . יתוש הנמר האסייתי לא זקוק למקוואות מים גדולים ויש לו את היכולת לדגור במים רדודים מאוד.

 אגף קיימות וסביבה ממליץ לתושבים לדאוג שחצר הבית שלכם ושל שכנים הקרובים תהיינה יבשות ממים ולבצע בדיקה וסריקה באופן קבוע אחת לשבוע לאיתור מקורות המים בחצר. בדרך זו רוב הסיכוי  שנעבור את הקיץ הזה ללא עקיצות .

מצ"ב סרטון קצר בנושא 'נמר טיגריס אסייתי'

 

חמישי ה-9.7 בשעה 17:00 תתקיים השתלמות להכשרת נאמני ניקיון באולם המליאה במשגב.

מה זה נאמן ניקיון?
נאמני ניקיון הם אזרחים שהוסמכו לתפקיד לאחר הדרכת הסמכה על ידי מערך נאמני ניקיון. נאמני ניקיון רשאים מתוקף הכשרתם וסמכותם לסייע באכיפת החוק, באמצעות דווח למשרד להגנת הסביבה על עבירות של השלכת פסולת מתוך רכב המתבצעת לנגד עיניהם.

להרשמה: https://docs.google.com/forms/d/1KKjh2wfSUFXYKLGrjvcJ_6kt03Hv8kLgNKuzSlOmxDs/viewform?c=0&w=1

לפרטים נוספים ניתן לפנות בדוא"ל tzur@misgav.org.il