דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קיימות וסביבה

הפרדת הפסולת למיחזור במשגב נמצאת בפריסה מלאה בכל הישובים. על התושבים להפריד את שאריות המזון לקומפוסטר או לפח החום, ואת החומרים "היבשים" (פלסטיק, נייר, קרטון וכו') במרכז המיחזור.

אנו מציעים למשתמשים בפחים החומים (המפונים ע"י המועצה) את האפשרות להשתמש בשקיות מתכלות ביולוגית. שקיות אלו נועדו להקל על ההפרדה הביתית.

 

אנו מזמינים אתכם לרכוש דרך חיוב בכרטיס התושב שקיות (גודלן מתאים לפח השיש הביתי) המיוצרות מתירס. השקיות מתכלות ומאושרות לפי התקן האירופאי EN13432, ולפי התקן הישראלי ת.י. 6018 להתכלות ביולוגית באתר הקומפוסט בתוך תשעים יום.  

 

עלות חבילה בת 50 שקיות היא 26 ₪ וניתן להזמינה דרך מוקד המועצה. השקיות שיוזמנו יסופקו לבתים.

 

 

חשוב לציין: שקיות אלו נבחרו לאחר בדיקות רבות ומעמיקות ורק בהן מותר השימוש. פחים חומים אשר ימצאו בהם שקיות מסוג אחר לא יפונו.

 

לשאלות בנושא ניתן לפנות ישירות לאגף קיימות וסביבה או דרך המוקד.

02/06/2015 12:34:14
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית
03/06/2015 07:57:26
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

היתוש הנמר האסיאתי או בשמו האמיתי 'נמר הטיגריס האסייתי'  ,זן פולש בארץ שהגיע אלינו

 מהמזרח הרחוק לפני כ- 10 שנים . סימן ההיכר שלו הוא פסים שחור ולבן על הרגלים האחוריות.


יתושי 'הנמר האסיאתי' עוקצים ביום וגם בלילה ועקיצתם מורגשת כדקירה מרגיזה וכואבת ולעתים אף לחום. ן יש לגלות ערנות ולבצע את הבדיקה בחצר הבית ובשטח הציבורי ולדאוג שאין מים עומדים בכלים עם יכולת אגירה כגון: דליים, תחתיות של עציצים, אדניות ועוד . יתוש הנמר האסייתי לא זקוק למקוואות מים גדולים ויש לו את היכולת לדגור במים רדודים מאוד.

 אגף קיימות וסביבה ממליץ לתושבים לדאוג שחצר הבית שלכם ושל שכנים הקרובים תהיינה יבשות ממים ולבצע בדיקה וסריקה באופן קבוע אחת לשבוע לאיתור מקורות המים בחצר. בדרך זו רוב הסיכוי  שנעבור את הקיץ הזה ללא עקיצות .

מצ"ב סרטון קצר בנושא 'נמר טיגריס אסייתי'

04/06/2015 08:40:22
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

 

חמישי ה-9.7 בשעה 17:00 תתקיים השתלמות להכשרת נאמני ניקיון באולם המליאה במשגב.

מה זה נאמן ניקיון?
נאמני ניקיון הם אזרחים שהוסמכו לתפקיד לאחר הדרכת הסמכה על ידי מערך נאמני ניקיון. נאמני ניקיון רשאים מתוקף הכשרתם וסמכותם לסייע באכיפת החוק, באמצעות דווח למשרד להגנת הסביבה על עבירות של השלכת פסולת מתוך רכב המתבצעת לנגד עיניהם.

להרשמה: https://docs.google.com/forms/d/1KKjh2wfSUFXYKLGrjvcJ_6kt03Hv8kLgNKuzSlOmxDs/viewform?c=0&w=1

לפרטים נוספים ניתן לפנות בדוא"ל tzur@misgav.org.il

 

15/06/2015 09:58:02
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות