דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קיימות וסביבה

 

אין ספק שהפרדת הפסולת בבית הינה משימה מסובכת ככל שיש יותר זרמי פסולת להפרדה.

בדיוני צוות התכנון של ההפרדה ליבש רטוב נושא זה עלה בעדיפות גבוהה. אני מעביר אליכם אוסף של פתרונות אפשריים ומקווה לקבל רעיונות נוספים מהם נלמד ואותם נפיץ לציבור.

 

הפרדת הרטוב הנקי  (שאריות מזון מכל הסוגים ללא אריזות וכל פסולת אחרת) הגיעה בשנה האחרונה לחצי מאוכלוסיית משגב ובתוך שנה תגיע לכל בית במשגב ובעוד כ- 30 עיריות, מועצות ומועצות אזוריות. בתוך כ-5 שנים רוב האוכלוסייה בארץ תפריד את הרטוב כשהוא נקי. חומר זה יהפוך לקומפוסט או לביוגז.

במשגב נייצר קומפוסט ונחזיר אותו לתושבים ולישובים חינם או במחיר סמלי.

 

הפח הקטן שחולק כבר ל-150 משפחות מאפשר להפריד את הרטוב על השיש במטבח או בארון שמתחת לכיור. ראו בתמונה שמתחת.

 

 

פח להפרדת האורגני בבית

 

 

הפרדת החומר היבש בבית לזרמי חומרי הגלם השונים: פלסטיק, קרטון, נייר לסוגיו, טכסטיל, בעתיד הקרוב יתווספו אריזות בכלל ואריזות זכוכית. יכולה להתבצע בנוחות באחת מן השיטות הבאות.

 

מעיכת אריזות הפלסטיק והקרטון, מקטינה נפחים ומאפשרת להוציא את חומר הגלם המופרד מהבית בתדירות נמוכה יותר.

 

חשוב לדעת שאריזות הקרטון הקטנות כגון דגנים, תרופות וגלילים צריכות להגיע לכלובי נייר העיתון.

 

חשוב לדעת שאין להשליך קופסאות פלסטיק עם שאריות מזון לכלוב הפלסטיק, עדיף לנגב את השאריות או במידה ולא רוצים לנקות, לזרוק את הקופסא עם השאריות לפח הרגיל.

 

להלן מגוון אפשרויות להפרדת החומר בבית, אני מזמין מכל מי שמוכן לשלוח רעיונות ודוגמאות נוספים בתגובה ליומן או למייל: baruch@misgav.org.il

 

סלי הפרדה זקופים מחוברים זה לזה בסקוטש

 

 

סלים תלויים על וו

 

 

 

 

 

 

פחים להפרדת חומרי גלם בבית

 

 

פתרון של תושבים להפרדת זרמים

 

 

 

ארון הפרדה לזרמים

 

 

 

 

 

אפשרויות הפרדה בבית

23/06/2011 15:43:36
להוסיף תגובה 6 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-01/07/2011 12:13:50

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות