http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

קיימות וסביבה

בחרתי הפעם לשתף אתכם בפרויקט של הצעירים שהם בעצם נציגי הדורות הבאים, לא אכביר במילים רק אומר שכל סיוע שנוכל להגיש להם משמעותי מאד למטרה של השמירה על מגוון המינים בפרט ולהעלאת המודעות החברתית סביבתית בכלל.

להלן פניית תלמידי יסודי משגב אל תושבי משגב, את תגובותיכם ניישם ונשמח אם תעבירו את הבקשה גם לתושבים נוספים במשגב ומחוצה לה.

 

שלום רב,

רקע

אנו קבוצת תלמידים מבית הספר יסודי משגב ואנחנו משתתפים בתוכנית "אוצרות הסביבה" בשיתוף אינטל, משרד החינוך, המשרד לאיכות הסביבה, דן חמיצר ומכללת גורדון.

במסגרת התוכנית לקבוצתנו יש משימת גמר. המשימה השנה היא למצוא וליישם רעיון אשר יעזור לשמור  על המגוון הביולוגי בסביבת מגורינו.

הרעיון שלנו

מכיוון שמועצה אזורית משגב נמצאת בטבע ולא באזור עירוני כל בניית שלב חדש גורמת לנזק בלתי הפיך לסביבה והורסת בתי גידול טבעיים של בעלי-חיים וצמחים.

ברצוננו ליצור דעת קהל ומודעות לצמצום הנזק לסביבה באזורי הבניה במשגב.

בכוונתנו שישובים אשר בתחומם מתוכננת בנייה יאמצו מסורת ומנהג במסגרתו יסומן כל שטח המיועד לבנייה - לפני כניסת הדחפורים - ויגויס כל היישוב לפעולת הצלה של פקעות, עצים, סלעים מיוחדים ויתכן ובע"ח קטנים. חשבנו גם להציע להשאיר בין הבתים שטחים טבעיים לשם יוכלו להעביר את כל מה שהצילו. כך יישארו בכל שלב חדש איים  מקוריים, טבעיים, מלאים פרחים וחיות שעזרנו להם לשרוד.

איך תוכלו להשפיע

נשמח אם תעזרו בנושאים הבאים:

  • א. תוכלו לקדם את הנושא במסגרת תפקידכם
  • ב. תוכלו להשפיע ע"י חתימה על העצומה בכתובת: www.atzuma.co.il/asmisgav2010
  • ג. תוכלו לקדם את הנושא ע"י הפצתו לגורמי התקשורת ולגורמים רלוונטיים נוספים.

 

אנא מסרו אלינו פרטים של אנשים היכולים לפעול במסגרת תפקידם לקידום הרעיון שלנו.

תודה מראש על עזרתכם,

קבוצת "א"ס משגב"

מייל: as.misgav@gmail.com

תגובה אחרונה ב-28/04/2010 09:13:07

רשות הטבע והגנים קוראת לציבור הרחב למבצע ספירת רצועית הגליל בהר שכניה. לתשומת לב יישובי הר שכניה שמתוכננות בהן שכונות חדשות חשוב כבר עתה למפות את הרצועית ולאמץ את הצעת התלמידים לשמירה על אוצרות הסביבה, ראו בפוסט הקודם.

 

שלכם

ברוך קומפנו

 

 

 

ל"ג בעומר שמח - וגם זיהום מופחת

 

 

על מקורותיהם של מנהגי החג בל"ג בעומר ישנן מספר גרסאות, ומספר מסורות נקשרו ביום זה במשך השנים. אולם אין ויכוח על כך ששיאו של החג הוא במינהג הדלקת המדורות  - מינהג שהתחבב על ילדי ישראל לדורותיהם וגם על הוריהם.

 

מסורת מודרנית יותר הינה פרסום נתוני זיהום האויר ביום זה, מהם עולה כי ל"ג בעומר הינו היום בעל זיהום האויר הגבוה ביותר מכל ימי השנה.

 

עשן המדורות גורם לפליטה של פיח וחלקיקים לאויר, ושריפה של חומרים מזיקים גורמת להעצמתו של זיהום אויר זה.  בעזרת מספר צעדים פשוטים נוכל להפחית את נזקן הסביבתי והבריאותי של המדורות, מבלי לפגום בהנאה:

 

  • יש לשרוף עצים וקרשים בלבד.
  • אין לשרוף מוצרי פלסטיק וניילון למיניהם, שריפתם פולטת חומרים רעילים ומסרטנים.
  • אין לשרוף עצים צבועים, אין לשרוף עצים מודבקים ולא מוצרי עץ מעובדים כגון סיבית, סנדוויץ' ו-MDF. מוצרים אלה מכילים דבקים ותוספים הפולטים חומרים מסוכנים בעת שריפתם.
  • מומלץ לשרוף עצים יבשים בלבד, ענפים ועצים רטובים פולטים יותר עשן.
  • ניתן להנות גם ממדורה צנועה בגודלה ובכך לתרום להפחתת הזיהום לילדים החוגגים.
  • וכמובן לא לשכוח לדאוג לכיבוי מושלם ולניקיון האזור לאחר סיום המדורה.

 

חג שמח מאגף סביבה וקיימות!