http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

קיימות וסביבה

 

שלום לכם,

 

במסגרת קורס פעילי סביבה בישובי משגב, המתקיים בשבועות האחרונים, אנו מקיימים סיור שמטרתו הכרת פעילות עשייה סביבתית ברמת הארצית, במקרה זה יוזמת החברה להגנת הטבע.

מה בתכנית ?

9:00 יציאה באוטובוס ממשגב לכיוון אתר אשכול של "מקורות" לחוף הכנרת.

ניפגש עם ניסים  שיספר על המיזם "שביל סובב כנרת".

נטייל בקטע מהשביל, נפגוש על הדרך פעילים ותיקים וחדשים משאר הישובים.

נתכנס ב...שם נקבל כלי עבודה והדרכה ונתרום את חלקנו להמשך פריצת "שביל סובב כנרת".

הסירו דאגה מלבכם, העבודה קלה ומותאמת לאנשים בכל גיל וכושר.

מוזמנים לצפות במצגת המצורפת, השראה נטו!

                              

(הקליקו על המילים)

קטע שביל לדוגמה באזור כפר נחום,  מתוך: http://www.teva.org.il/?CategoryID=306&ArticleID=405&Page=1

באתר החברה להגנת הטבע תמצאו מידע מעניין בהקשר ליוזמת השביל, אישורו והתקדמות העבודה:  http://www.teva.org.il/?CategoryID=306

בצד הפעילות הענפה לפתוח קיימות ואיכות סביבה המתקיימת מטעם המועצה, בשיתוף תושבים, מזכירויות וצוותי סביבה בישובים, יש לנו זכות והזדמנות להיות שותפים גם לפעילות מבורכת הנעשית לא רחוק מאיתנו, עבורנו ועבור ילדינו.  

הירשמו בהקדם אצל אלה מרגלית  בדוא"ל : ella6556@gmail.com  או בטלפון: 052-2619387 

חשוב לנו שלכל אחד ואחת יהיה מקום באוטובוס, לכן ההרשמה תיסגר ביום ג'  17.2.10 בשעה 15:00

מספר המקומות מוגבל.

הסיור לא כרוך בתשלום.

שלכם

גידי פרידמן, רכז קהילה וסביבה

 

שלום לכם,

במסגרת קורס פעילי סביבה בישובי משגב, המתקיים בשבועות האחרונים, אנו מקיימים סיור שמטרתו הכרת פעילות עשייה סביבתית ברמת הארצית, שמובילים גופים סביבתיים בארץ.

מה בתכנית ?

9:00 יציאה באוטובוס ממשגב לכיוון אתר אשכול של "מקורות" לחוף הכנרת.

ניפגש עם נסים –מוביל הפרויקט מהחברה להגנת הטבע,  שיספר על המיזם "שביל סובב כנרת".

נטייל בקטע מהשביל, נפגוש על הדרך פעילים ותיקים וחדשים משאר הישובים.

נתכנס להצטיידות בכלי עבודה והדרכה ונתרום את חלקנו להמשך פריצת "שביל סובב כנרת".

הסירו דאגה מלבכם, העבודה קלה ומותאמת לאנשים בכל גיל וכושר.

מוזמנים לצפות במצגת המצורפת, השראה נטו!

                              

קטע שביל לדוגמה באזור כפר נחום,  מתוך: http://www.teva.org.il/?CategoryID=306&ArticleID=405&Page=1

באתר החברה להגנת הטבע תמצאו מידע מעניין בהקשר ליוזמת השביל, אישורו והתקדמות העבודה:  http://www.teva.org.il/?CategoryID=306

בצד הפעילות הענפה לפתוח קיימות ואיכות סביבה המתקיימת מטעם המועצה, בשיתוף תושבים, מזכירויות וצוותי סביבה בישובים, יש לנו זכות והזדמנות להיות שותפים בפעילות ארצית הנעשית לא רחוק מאיתנו, עבורנו ועבור ילדינו.  

הירשמו נא עוד היום אצל אלה מרגלית ella6556@gmail.com  או בטלפון: 052-2619387

חשוב לנו שלכל אחד ואחת יהיה מקום באוטובוס, לכן ההרשמה תיסגר ביום ה  18.2.10 בשעה 15:00

שלכם

ברוך קומפנו

תושבי משגב היקרים

 

אני שמח להביא בפניכם הנחיות מעודכנות בנושא הפרדת הפלסטיק למיחזור, ובהמשכם כמה עדכונים שמגבירים את האור בקצה מנהרת הפלסטיק.

 

קיימתי סיור במפעל של חברת טלאל האוספת את הפלסטיק מהישובים, על מנת לראות מה עושים עם הפלסטיק שלנו ולבחון אפשרות למיחזור של סוגי פלסטיק נוספים.

 

כתוצאה מסיכום הפגישה להלן עדכון לגבי סוגי הפלסטיק:

בנוסף לבקבוקים ומיכלים, יופרדו גם כל סוגי שקיות הפלסטיק, שקיות נקיות בלבד. לדוגמה: שקיות נשיאה על סוגיהן השונים, שקיות של אטריות אורז וכל סוג של שקית פלסטיק/ניילון.

את השקיות יש להכניס לתוך הכלוב

.

בנוסף לכך יופרדו סלסילות שקופות של פירות וירקות שהן עשויות מפאט ממוחזר וניתן להמשיך למחזר אותן. לא מדובר על סלסילות רשת, אלא על סלסילות שקופות בלבד. ראו תמונה:

סלסילה לפירות מפלסטיק שקוף פ.א.ט.

להלן תמונות של הפלסטיק שלנו בעת המיון במפעל, לאחר המיון הפלסטיק נכבש ונמכר למפעלים בארץ ובחו"ל.

 

בקבוקים לאחר מיון במפעל טלאלמיון שקיות פלסטיק במפעל טלאל

 

כרגע אין מה לעשות עם יתר סוגי הפלסטיק ולכן חל איסור להפריד קופסאות ואריזות פלסטיק מסוגים כגון: קופסאות מזון, מעדנים סלטים וכדומה.

 

את האור קצה המינהרה הזו מהווה חוק האריזות שנמצא בתחילת הליך חקיקה ושהשר להגנת הסביבה רואה אותו בעדיפות ודורש מפקידי המשרד להעביר את החוק לאישור הכנסת כבר במהלך שנת 2010. חוק זה יטיל את האחריות למיחזור האריזות על היצרנים והיבואנים של אריזות ושל מוצרים ארוזים. בעקבות החוק תיווצר התאגדות שתקבל את המס שיוטל על אריזות ותדאג לאסוף את כל סוגי האריזות : פלסטיק, מתכת, זכוכית, עץ, למיחזור. החוק יעודד גם מפעלי מיחזור והשבה, ויהיו בו יעדים מדידים כגון יעד שנתי לאחוז מיחזור מכל אחד מסוגי החומרים.

להלן קישור לתזכיר חוק האריזות:

http://www.sviva.gov.il/Enviroment/bin/en.jsp?enPage=BlankPage&enDisplay=view&enDispWhat=Object&enDispWho=News^l5044&enZone=news

 

 

מוניתי כחבר בוועדה שהקים המשרד להגנת הסביבה לצורך בניית החוק בהסכמה בין כל בעלי העניין, וכתוצאה מכך יש שיתוף של הועדה לאיכות סביבה של המועצה בהתייעצויות לגבי מבנה החוק המוצע.הערות של תושבים יתקבלו בברכה.

 

שלכם ברוך קומפנו

תגובה אחרונה ב-24/02/2010 14:24:32

חצי שעה מכאן רובצת הכינרת ובעוד אנחנו מודאגים מכך שאסד רוצה לשכשך בה את רגליו, השתלטו עליה בהדרגה גורמים אינטרסנטים שונים ועל רקע של פרנסה, קשרים, טובות הנאה, וכדומה. לקחו את הכינרת מתחת לאפינו.

קבוצה של כ- 30 איש ואישה תושבים של הגליל בכלל ומשגב בפרט יצאו ביום שישי לסיור באזור הכינרת על מנת להכיר מקרוב את פרויקט שביל סובב כינרת. המכנה המשותף בין חברי הקבוצה הוא שכולם מנהיגים סביבתיים או מנהיגים בתחום הקיימות בישוב שלהם, הסיור התקיים כחלק מקורס מנהיגות סביבתית שמתרחש במשגב בסיוע של המשרד להגנת הסביבה.

מנהיגים סביבתיים בכינרת

הקשר בין מנהיגות סביבתית לכינרת הוא בכך שמדובר בהובלה של פרויקט חברתי סביבתי בקנה מידה ארצי. החברה להגנת הטבע יזמה את הפרויקט כדי לשחרר את הכינרת מעול השתלטותם של עסקים שונים, החל מקיבוצים שנוהגים בחופי הכינרת ומימיה כברכושם הפרטי, דרך מפעילי חופים בזיכיון, וכלה באכסניות ובתי מלון, כנסיות ועוד.

כל יזם מגדר את האזור ומונע את המעבר אל המים. כל זה קורה בעוד שעל פי חוק החוף והמים הם נחלת הכלל . והבעלות עליהם היא של כל אזרח במדינה.

מעבר השביל דרך אכסניית כרי דשא

הסיור כלל הסברים מפי ניסים מדריך החברה להגנת הטבע שעבר לעבוד באזור כמדריך עצמאי, שיחה עם זמיר בעל הזיכיון בחוף חוקוק, משחק היכרות בין חברי הקבוצה, התנסות בעבודה של פריצת שביל, וסיור בקטעים שונים של השביל תוך המחשה של בעייתיות הגדרות באזור.

ניסים המדריך בפעולהפורצים שביל סובב כינרת

את הסיור הדריכה בתיה וולף משכניה שהיא רכזת קורס מנהיגות סביבתית בסיוע של אלה מרגלית מיובלים שמלווה את ועדות איכות הסביבה בישובים.

תחושתי האישית היא כי מדובר בפרויקט חשוב שיביא לכך שאזרחי המדינה שיבינו ויפנימו שאכן הכינרת שייכת להם , יצביעו כתוצאה כך ברגליים ובידיים כולל סיוע לפתיחת השביל והסרת הגדרות שיכולה להתבצע ברוב המקרים בהסכמה עם בעלי העסקים. מצד שני אנחנו כציבור חייבים להפסיק להשאיר זבל או השפעות לוואי כלשהן כשאנחנו באים לנפוש בכינרת ניקח איתנו, בעוזבנו, כל מה שהבאנו ועוד קצת.

הפעילות הזו קורית בהובלה של גידי פרידמן רכז קהילה וסביבה המועצה האזורית משגב. בימים הקרובים יפורסם מידע לגבי כלל הפעילות בתחום החינוך הסביבתי המתרחשת בשנה האחרונה במשגב וסביבתה.

שלכם

ברוך קומפנו

 

תגובה אחרונה ב-22/02/2010 17:53:59