דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קיימות וסביבה

24.2.09

 

בימים אלה קיבלה האסיפה בגילון החלטה להצטרף לפרויקט הקומפוסט הישוב שרץ בצורית מיוני 2008.

במקביל להתארגנות של גילון , בחנה המועצה את הפרויקט בצורית מבחינה כלכלית, הבחינה הכלכלית הצביעה על כך שבמידה ולפרויקט שותפות כ-250 משפחות הוא מתאזן מול ברירת המחדל של הטמנת הפסולת הביתית.

 

לאור זאת החליט ראש המועצה, רון שני, להרחיב את הפרויקט לישוב גילון ולהמשיך לעקוב אחריו חצי שנה נוספת על מנת למדוד את השפעת הפרויקט ולאסוף נתונים בתחומים השונים של ניהול הפסולת בישובים אלה.

הפרדת הפסולת האורגנית במקור מהווה את אחד הפתרונות היעילים, החכמים והנכונים לטיפול בפסולת האורגנית. במקומות רבים בעולם הנאור פסולת זו חייבת בהפרדה במקור וחל איסור על פי חוק להטמין אותה במטמנות.

המסר העיקרי הפעולה זו הוא מסר ערכי האומר שמה שלקחנו מהאדמה אנחנו מחזירים אליה, ובכל אנחנו חוזרים לממש וליישם ערכים של שילוב האדם כחלק מהטבע הפועל במחזוריות מלאה בתחומים רבים.

יש לציין כי שני סקרי משוב שנערכו בצורית אצל 90 המשפחות שכבר בפרויקט הראו שיש שביעות רצון גבוהה עד גבוהה מאד בקרב כל המשפחות שענו לסקר.

אנחנו רואים כיצד הזבל הופך לעניין קהילתי ערכי, מהווה את שיחת היום ברחוב, ובמקרים מסוימים הופך אפילו לדבק שמגבש את החברה בישוב סביב עניין משותף. אני מדגיש את העובדה הזו מאחר ודווקא הזבל שנראה על פניו כעניין פעוט ושולי, מוכיח שבתשומת לב נכונה ניתן להפיק ממנו הרבה יותר כדברי הניב הידוע : אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו.

 

24/02/2009 08:54:34
להוסיף תגובה 2 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-26/02/2009 15:10:56

 

 

בשנה האחרונה התפתחו פעילויות רבות בין התושבים לועדות איכות סביבה ולמועצה: בניה ירוקה, קומפוסט ישובי, אות הישוב הירוק, קומפוסטרים בסבסוד ענק, ועוד ועוד.

 

שיתוף הציבור הוא ערך חשוב ולכן בדיוק כאן הזמן והמקום ל:

  • להציע רעיונות להמשך הדרך שלנו בקיימות וסביבה.
  • לעדכן ולהתעדכן ביוזמות חדשות של ועדות איכות סביבה בישובים.
  • לפנות בהצעות מעניינות לקהל הקוראים של היומן הזה...
  • לנהל דיונים וירטואליים על מנת לייעל את הפקת הלקחים והמשוב ההדדי.

וכמה הנחיות טכניות: 

1.     אם אתם מעוניינים להמשיך ולהתעדכן על הפרסומים ביומן הזה (מידע על עשייה בישובים ובמועצה בנושאי סביבה וקיימות) - אנא רשמו את כתובת המייל שלכם במקום המתאים בטור הימני 'מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון'  ולחצו 'שלח'

2.     השתמשו במנגנון התגובות למטה כפורום לדיון, לכל מה שעשוי לעניין את קהל קוראי היומן.

3. הרישום הכרחי לצורך קבלת הודעה און ליין למייל שלכם על כניסת מידע חדש ליומן.


היומן  הזה שלנו ולמענינו,

יאללה תגיבו.

 

26/02/2009 08:05:08
להוסיף תגובה 22 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-23/03/2010 07:28:41

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות