http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

קיימות וסביבה

איגוד ערים לאיכות הסביבה-גליל מערבי  יתמוך גם השנה בהקמת מיזמים קהילתיים סביבתיים


בעקבות ההצלחה בשנה שעברה- איגוד ערים לאיכות הסביבה גליל מערבי יתמוך גם השנה במיזמים קהילתיים.

מנכ"ל האיגוד הילה בן דורי: "אנו מעודדים ותומכים בפעילויות סביבתיות וקהילתיות היות איכות סביבה היא מה שאדם מקיים בכל מקום בו הוא נמצא ובכללו בקהילתו ובביתו". 

בשנת 2015  תמך האיגוד בהקמת פרויקטים קהילתיים מקיימים בתשעה ישובים-בשיעור  של עד 8,000 ₪ למיזם. בין המיזמים: הקמת גינות קהילתיות בגיתה וכפר ורדים, פעילות קהילתית של למידה ועשייה סביב נושא השמיטה בשורשים, הקמת סוכת עד בתוך מתחם פעילות בישוב מצפה הילה, מיזם להשבת צמחי בר לסביבה בכליל , הקמת גן ציבורי ומתחם קיימות במתת והקמת פינת ישיבה ירוקה בעבדון.

כאמור, בעקבות ההצלחה בשנה החולפת פרסם השבוע האיגוד קול-קורא לשנת 2016 המזמין תושבים ופעילי סביבה ברשויות החברות באיגוד, להציע יוזמות לעשייה חברתית מקומית.

את ההצעות למיזמים יש להגיש לרכזת חינוך סביבתי באיגוד עילית בלוך עד החמישה עשר בפברואר.היזמים הנבחרים ייהנו מתמיכה כספית לכל יוזמה שתבחר וכן ללווי מקצועי.

בין הקריטריונים לבחירת היוזמה: פעילות קהילתית-מקיימת רחבת שותפים, הצגת חזון רב שנתי ותוכנית עבודה .

לפרטים מלאים וטפסי הרשמה: http://goo.gl/YwuDV5

 יו"ר האיגוד דוד מלכה,"המיזמים הקהילתיים שהוקמו בשנה שעברה הינם מרשימים ומשמחים ועודדו אותנו לתמוך גם השנה במיזמים אשר מקדמים את הקהילה ואת  איכות הסביבה ".

פרויקט ייחודי של איגוד ערים לאיכות הסביבה גליל מערבי. האיגוד פנה בקריאה למפעלים לשמירה וטיפוח הטבע במפעלים וסביבתם. מנכ"ל האיגוד הילה בן דורי אמרה כי האיגוד מקדם מיזמים ופרויקטים לשמירת הטבע והסביבה בגליל המערבי מתוך תפיסה לפיה השמירה והטיפוח של הסביבה נוגעים לכל אדם: בביתו, בקהילתו ובמקום עבודתו. נושא שמירת הטבע זוכה לאוזן קשבת ואהדה ברשויות האיגוד והחלו להירקם יוזמות שונות בתחומי הרשויות והישובים בעניין זה. כעת פונה האיגוד גם להעשרת הטבע בתוך מפעלים. בקול קורא-ייחודי מסוגו,שפרסם השבוע האיגוד, הוזמנו מנהלים ועובדים במפעלים הנמצאים בתחום האיגוד להציע יוזמות לשמירה וטיפוח הטבע בחצרות המפעלים ובסביבתם. אקולוגית האיגוד יעל הרטמאיר סיפרה כי בעשרות השנים האחרונות חלה הידרדרות במצבן של המערכות האקולוגיות בארץ ובעולם-דבר אשר הוביל לפגיעה בשירותים חיוניים שהן מספקות לאדם. עסקים שונים בתעשייה נהנים משירותים שמספקות המערכות האקולוגיות דוגמת חומרי גלם, מזון ומים נקיים. מתוך הבנה של התלות הקיימת בין האדם לטבע עולה הצורך לשמור על הטבע גם בתוך מפעלים וסביבתם ולפעול לצמצום ההשפעות השליליות עליו. יו"ר האיגוד דוד מלכה,"המטרות של המיזם בקרב המפעלים הן: העשרה של הטבע בחצר המפעל וסביבתו,מזעור השפעות המפעל על הטבע הסובב אותו והעלאת מודעות עובדי המפעל לחשיבות השמירה על הטבע".
בחירת היוזמות תיעשה במהלך חודש אפריל 2016 על ידי ועדה ציבורית כאשר היוזמות הנבחרות ייהנו מתקציב של עד 8,000 ₪ לכל יוזמה שתבחר.

לפרטים מלאים: http://ecowest.co.il/?p=4135