דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קיימות וסביבה

 

10 טון של שקיות פלסטיק הועברו למפעל המיחזור

 

"אין זה מקרה שאלוהים עצמו, על אף

היותו מומחה גדול לפולימריזציה,

אינו מחבב דברים שאינם מתכלים "

 

השקיות הן חזות הכל, הן מהוות את אחד היצוגים המרכזיים של תרבות הצריכה ועוד יותר מזה של תרבות החד פעמי. השתמש וזרוק. חד וחלק. רק לפני עשרות שנים, הן לא היו בנמצא, פשוט לא היו בשימוש. הסבתא של מאיר שלו שלחה אותו עם שאריות המזון צרורות בנייר עיתון לערימת הזבל הסמוכה לרפת. פרימו לוי, מזכיר אותן בטבלה המחזורית שלו אך מזכיר לנו שאפילו אלהים לא אוהב חומרים שאינם מתכלים.

בכל הישובים במשגב מפרידים שקיות פלסטיק למיחזור. השקיות נאספות על ידי הרכב הרב תכליתי של אגף קיימות וסביבה ומועברות למיחזור. שק גדול ("ביגבג") שוקל 15 ק"ג, ומדי יום מצטברים ברחבי במועצה כ - 6 שקים, כמעט 100 ק"ג ביום. כל ק"ג חוסך זיהום, כל ק"ג ממוחזר חוסך כסף, כל שקית מופרדת מקרבת אותנו לאימוץ דפוסים חדשים של חיים בני קיימא.

לאחרונה פינינו כ - 10 טון שקיות למיחזור. הישג יפה ומבורך ללא ספק. אנחנו צריכים להעמיק את ההפרדה אך לא לשכוח שהיעד המרכזי הוא הפחתת הצריכה העודפת. לצרוך באופן מושכל ולהימנע מצריכת יתר והשקיות הן תחום פעולה מתבקש. אפשר לקנות ללא שקיות חד פעמיות, רק בסלים רב פעמיים. ולאלה ששואלים אותי האם פלסטיק מתכלה איננו התשובה אומר שהתשובה איננה נעוצה בסוג הפלסטיק אלא במעבר לתרבות בת קיימא, כזו שמוצרים חד פעמיים כמעט ואינם קיימים בה.

 

 

 

 

גלעד אוסטרובסקי

20/01/2015 08:16:17
להוסיף תגובה 2 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-22/01/2015 23:46:16

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות