דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קיימות וסביבה

כדי לא לשעמם אתחיל מהסוף ואתקדם בהדרגה עד ההתחלה

כפי שכולם יודעים שקיות הפלסטיק עפות ברוח, מתקן האיסוף שלהם הכולל מעמד ושק המכוסים לעיתים ברשת פלסטיק, לא מונע את התעופפות השקיות ברוח.

כדי לפתור את הבעיה הזו ייצרנו אב טיפוס של כיסוי לפתח העליון של השק כשעליו מותקן מכסה נוח פתיחה וסגירה.

הראשון הותקן בכמון ובקרוב יותקנו כאלה בעוד 12 ישובים, במידה והלקחים שייאספו  מהשטח יצביעו על הצלחה נתקין מכסה כזה בכל הישובים. בתמונות ניתן לראות איך נראה המתקן בכמון שכבר קיבלנו עליו תגובות חיוביות ממספר תושבים.

ולהרחבה

שקיות הן אריזות ולכן חל עליהן חוק האריזות מה שמחייב את הפרדתן מזרם הפסולת על ידי התושב ומאפשר את מימון האיסוף והמיחזור על ידי תאגיד תמיר. 

תאגיד תמיר מתחיל לבחון את הנושא בימים אלה, במשגב ובעוד מועצות החל פיילוט עם מפעל מיחזור פלסטיק בשם שחף מאזור תעשייה אלון תבור. יש לנו במלאי כ-350 שקי "ביג בג" (1 מ"ק) מלאים שהמפעל לקח מהם 130 שקים במשקל של כ-4 טון, לשם המחשה כמות זו נכנסת ב-2 אמבטיות של משאית פול טריילר, 

ככל שבשקים יש חומר שאינו שקיות פלסטיק נקיות כך פחות כדאי למפעל למחזר את החומר כולו מאחר והמיון צורך המון שעות עבודה. לכן מאד חשוב שיתוף הפעולה של כל תושב ותושבת.

עד היום העברנו את כל השקיות למפעל מובילי התעשייה בכרמיאל, שדחס אותן בקוביות שנשלחו לחו"ל. מיחזור השקיות בארץ מהווה חידוש וצריך להחזיק לו אצבעות.

בכל מה שנוגע לשקיות חשוב לזכור שזו לא הדרך הנכונה ביותר המיחזור נמצא במקום השלישי במקרה הטוב. (זה נוגע גם ליתר חומרי הגלם )

הפחתת השימוש בשקיות עד הפסקה מוחלטת זו המטרה, אפשר להפחית את הכמות בקצת מאמץ ביותר מ- 50% כמעט בלי בעיה, כל מנה שדרוש זה מודעות והחזקה של סלי בד ברכב. יש גם שקיות בד רשת לטובת פירות וירקות. ברוב חנויות הנוחות והביגוד ניתן לוותר על השקיות עמעט לגמרי.

ובחזרה למתקן שלנו לאיסוף שקיות, יש לציין  כי מדובר במתקן זמני לשנה או שנתיים גג, בתוך תקופה זו יסיים תאגיד תמיר את הבדיקות ואז יוחלט על שיטת האיסוף, לדעתי האיסוף צפוי להיות בעגלות צהובות של 100 ליטר שתיאספנה במשאית דחס על ידי קבלן כשאת העלויות מכסה תאגיד תמיר.

מתוך התחשבות בכל מה שנאמר לעיל עלינו להשקיע בשיפור חזות המתקנים והתעופפות השקיות תוך ידיעה שמדובר בתקופה קצרה יחסית עד שתאגיד תמיר יסיימו את הבדיקות ויקבלו החלטות.

תאגיד תמיר כבר כיום מממן את כל פינוי הקרטון, הפלסטיק (בעזרת תאגיד אלה) המתכת והזכוכית.

בימים אלה מתגברים את כלי האצירה למיחזור בישובים ובמיוחד בישובים הבדואים שאצלם הנושא עדיין בתחילת הדרך.

שלכם

ברוך קומפנו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02/01/2014 08:39:56
להוסיף תגובה 6 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-13/01/2014 07:20:29
05/01/2014 09:25:23
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית
28/01/2014 08:58:32
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית
29/01/2014 08:24:56
להוסיף תגובה 3 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-02/02/2014 07:50:53

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות